• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

10 garsiausių miestų vaiduoklių (II)

Dar daugiau miestų vaiduoklių, tyliai bylojančių negrąžinamą praeitų dienų tėkmę.

Pirmąją pasakojimo dalį galite rasti čia.

6. Gunkajima, Japonija: uždrausta sala


Gunkajimos sala yra viena iš 505 negyvenamų Nagasakio prefektūros salų. Jos istorija prasidėjo 1890 m., kai „Mitsubishi“ kompanija įsigijo salą su viltimi iš jūros dugno išgauti anglis. Bendrovės projektas susilaukė milžiniško susidomėjimo, todėl jau 1916 m. čia buvo pastatytas pirmasis šalyje didžiulis pastatas iš betono. Itin patvari statinio konstrukcija turėjo saugoti darbininkus nuo salą talžančių uraganų.

REKLAMA
REKLAMA

1959 m. salos gyventojų skaičius pasiekė rekordines aukštumas: jų tankis Gunkajimoje siekė net 835 žm/ha (aukščiausią kada nors užfiksuotą gyventojų tankumą). Tačiau vos po metų prasidėjęs naftos bumas privertė visoje šalyje uždarinėti atgyvenusias anglių kasyklas. „Mitsubishi“ netapo išimtimi. Šiuo metu Gunkajima stovi tuščia ir apleista. Į ją įvažiuoti laikinai draudžiama. Kaip bebūtų, kelionių draudimas nesutrukdė 2003 m. saloje nufilmuoti „Karališkąjį mūšį 2” bei įkvėpė populiaraus azijietiško video žaidimo „Killer7” atsiradimą.

REKLAMA



7. Kadykchanas, Rusija: menant Sovietų Sąjungą

Kadykchanas – vienas iš nedidelių Rusijos miestelių, kurie žlugo subyrėjus Sovietų Sąjungai. Gyventojai buvo atkirsti nuo mokyklų, sveikatos priežiūros, geriamojo vandens. Vyriausybė Kadykchano gyventojus iškeldino į kitus miestus vos per dvi savaites. Dėl skubos žmonės buvo priversti viską palikti užnugaryje, todėl šiuo metu ištuštėjusiame miestelyje dūla be šeimininkų paliktos knygos, žaislai, drabužiai.

REKLAMA
REKLAMA



8. Koulunas, Kinija: įstatymų neturintis miestas

Koulunas (Kowloon walled city – ang.), esantis už Honkongo miesto sienų, britų laikmečiu buvo piratų stebėjimo štabas. Antrojo pasaulinio karo metais jį buvo trumpai okupavę japonai, o šiems kapituliavus į Kouluną pradėjo plūsti įvairaus plauko naujakuriai. Nei Britanija, nei Kinija nebenorėjo už teritoriją prisiimti atsakomybės, todėl neilgai trukus Koulunas pavirto dariniu, kur neveikė jokios valstybės įstatymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ilgus dešimtmečius Kouluno gyventojai klestėjo. Mieste išdygo tokie aukšti pastatai, kad saulės šviesa vargiai galėjo prasiskverbti iki žemės, o apšvietimą turėjo palaikyti fluorescentinės lempos. Koulunas tapo vieta, kur neprižiūrimi bujojo viešnamiai, kazino, narkotikų landynės. 1993 m. kinai ir britai pagaliau atsikvošėjo ir bendru sprendimu nusprendė panaikinti šią juodąją skylę.

REKLAMA


9. Famagusta, Kipras: ištuštėjęs turistų rojus


Varoša – gyvenvietė, įsikūrusi nepripažintoje Šiaurės Kipro Turkų Respublikoje, Famagustos mieste. Iki 1974 m. turkų invazijos į Kiprą tai buvo vienas iš populiariausių salos turistinių kurortų. Siekiant patenkinti paklausą, gyvenvietėje vienas po kito dygo modernūs pastatai ir viešbučiai. Dabar turkai patekti į Varošą leidžia patekti tik turkų karininkams ir Jungtinių Tautų atstovams.

REKLAMA

Kadangi miestas nebuvo tinkamai prižiūrėtas daugiau negu 34 metus, griūva kažkada dailiais laikyti pastatai, ant šaligatvių želia žolė. Apleistuose paplūdimiuose užfiksuoti perintys jūrų vėžliai. Neseniai Turkų Kipro administracija paskelbė ketinanti iki 2010 m. prikelti Varošą iš pelenų ir miestui vėl grąžinti seniai prarastus turistų srautus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA



10. Agdamas, Azerbaidžanas: prarastas 150 000 gyventojų miestas


Kažkada 150 000 gyventojų turėjęs Agdamas buvo prarastas Karabacho konflikto metu. Nors mieste niekada nevyko kariniai susirėmimai, jį siaubte nusiaubė armėnų vandalai. Šiuo metu Agdame stovi „iššluoti“ gyvenamieji namai ir grafiti išmarginta mečetė. Gyventojai buvo priversti persikelti į kitas Azerbaidžano vietas, arba Iraną.



REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų