„Tesla“ jau keletą mėnesių patiria spaudimą iš darbuotojus vienijančios profsąjungos, jog „Tesla“ sudarytų kolektyvinę sutartį su žmonėmis, aptarnaujančius amerikietiškos markės elektromobilius.
Po to, kai „Tesla“ atsisakė pasirašyti kolektyvinę sutartį, netrukus protestuojantys darbuotojai sulaukė palaikymo iš pašto darbuotojų, šiukšlių surinkėjų, kitų remonto centrų, uosto darbuotojų, elektrikų ir valytojų. Šių profesijų atstovams atsisakius suteikti paslaugas „Tesla“ markės padaliniui Švedijoje, bendrovė pradėjo ieškoti alternatyvių veiklos vykdymo būdų.
„Manau, kad ši audra jau praėjo. Manau, kad Švedijoje padėtis yra gana gera“, – pirmadienį „X“ socialinio tinklo paskyroje rašė Elonas Muskas, kuris yra didžiulis profesinių sąjungų priešininkas.
Vis dėlto, „IF Metall“ profsąjungos atstovai tvirtina, jog tai – netiesa. Darbuotojai ir toliau nesutaria su „Tesla“.
„Streikas Švedijoje, vis dar, tęsiasi, mūsų nariai streikuoja“, – naujienų agentūrai „Reuters“ sakė „IF Metall“ atstovas spaudai, Jesperas Petterssonas.
„Tesla nori sudaryti įspūdį, jog jų verslas vyksta įprastu tempu, tačiau mes ir jie žino, kad tai nėra tiesa“, – tęsė jis.
Investuotojai didina spaudimą
Pirmadienį pasirodę E. Musko pareiškimai sudomino 1,6 trilijono dolerių vertės Norvegijos valstybinio turto fondo valdytojus, kuriems priklauso 1 proc. „Tesla“ kompanijos akcijų. Nepaisant nuolatinių E. Musko tikinimų, jog padėtis Švedijoje stabilizavosi, fondo valdytojai toliau rekomendavo gerbti žmonių teises ir jų norą burtis į profsąjungas.
Praėjusių metų gruodžio mėn. keli Šiaurės šalių pensijų fondai ir kiti investuotojai išsiuntė laišką „Tesla“, kuriame išreiškė susirūpinimą, o štai „PensionDanmark“ nusprendė parduoti visas „Tesla“ markės akcijas.
Keturių Švedijos valstybinių pensijų fondų, kurių bendra „Tesla“ akcijų vertė 2023 m. pabaigoje siekė 314 mln. eurų, etikos priežiūros institucija šią savaitę sakė, kad aptarė streiką su automobilių gamintoju.