Akimirka iš miuziklo “Kakės Makės gimtadienis“

Akimirka iš miuziklo “Kakės Makės gimtadienis“

Vienas iš laukiamiausių šių metų šeimų, o ypač vaikų, renginių buvo „Kakės Makės gimtadienio“ miuziklas. Populiarus personažas puikiai pažįstamas tėveliams Lietuvoje, o apie vyksiantį miuziklą garsiai skelbė reklamos didžiausiose žiniasklaidos priemonėse.

Likus kelioms savaitėms iki renginio, internete išplito tėvelių pykčio banga – kainos neatrodė vaikiškos. Visgi, organizatoriai neslėpė, kad greičiausiai tirpsta brangiausi bilietai. Po pirmojo pasirodymo Vilniuje, prastas emocijas, regis, turėjo pakeisti džiugesys. Tačiau žadėtas stebuklas neįvyko.

Išsižioti verčiančios kainos

Vaikus pradžiuginti norėję tėvai sutriko ne tik vos pamatę kainas, bet ir tai, kad nėra taikomos jokios išlygos, kaip pavyzdžiui, vaikams iki 3 metų nemokamas įėjimas. Verta priminti, kad bilietus į pusantros valandos trukusį renginį buvo galima įsigyti už 18-35 eurų. Socialiniuose tinkluose iškart pasklido tėvų raginimai neiti į Lietuvos didžiausiose miestuose vyksiančius pasirodymus.

REKLAMA

Mažylių tėvai tikino nesuprantą, kodėl net mažiausiems teko pirkti bilietus, nors visi puikiai žino, kad jie vieni patys dar nesėdi. Ne viena mama rašė, kad trečioji vieta tiesiog buvo tuščia, ko ir buvo galima tikėtis, nors susimokėti teko visą kainą. 

Kaip anksčiau portalui tv3.lt buvo minėjęs miuziklą organizuojančios įmonės VšĮ „Teatro dienos“ vadovas Vytautas Lebednykas, labiausiai graibstomos brangiausios – pirmoje eilėje esančios vietos.

„Puikiai perkami bilietai. Pačius brangiausius baigia išpirkti, pigių niekas neperka. Ne gėda sakyti, kad tai aukšto lygio kūrinys, užtikrinta visa komanda. O dėl bilietų, jūs sakote visi vaikai nori sėdėti pirmoje eilėje, bet ta pirma eilė yra tik viena,“ - tv3.lt portalui sakė V. Lebednykas.

Pokalbio metu, vadovas pabrėžė, kad bilietų kainos negali būti mažesnės dėl to, kad dirba režisierius, scenografas, kostiumų dailininkas, kuriamos kaukės, choreografija daroma. Jis išvardino ne vien kuriamo miuziklo išskirtinumą. „Tai tikrai aukšto lygio kūrinys vaikams,“ - sakė V. Lebednykas.

Dar sekmadienio vakarą, po pirmojo miuziklo parodymo Vilniuje, socialiniai tinklai lūžo nuo tėvų komentarų ir atsiliepimų. Didesnė dalis jų buvo neigiami. Pirmadienį po pietų V. Lebednykas tikino susisieksiantis su portalo tv3.lt žurnalistais ir pateiksiantis komentarą. 

Vaikai išsigando ir pyko

Portalo tv3.lt skaitytojos nusprendė pasidalinti savo šeimų ir vaikų pastebėjimais po ilgai lauktos šventės. Dviejų vaikų mama Božena atviravo, kad jų šeimą labiausiai suerzino ne kaina, o lūkesčių nepateisinęs renginys.

REKLAMA

„Tikrai labai nusivylėme, vaikai po pusės pasirodymo norėjo išeiti, o grįžus į namus liūdnai kartojo, kad nepatiko, nors laukė šio miuziklo ilgai. Man pritrūko vaikiškų elementų, vaikams skirtų sudominti, dėmesį patraukti. Viskas labiau priminė sudėtingą, suaugusiems skirtą pasirodymą. Nors nei man, nei vyrui nepatiko, neįdomia forma pateikė visą pasaką“, – pasakojo Božena.

Jai antrino ir keturmetės mama Gerda, kuri su dukra prieš miuziklą net klausėsi naujausių dainų, kad koncerto metu jos būtų pažįstamos, tačiau vis vien liko nusivylusios.

„Visų pirma, koncertas prasidėjo 15 minučių vėliau ir baigėsi 15 minučių anksčiau nei buvo nurodyta biliete. Miuziklo žanras pats savaime yra gana sudėtingas net suaugusiems, todėl vaikams - ypač. Dainos nebuvo vaikiškos ir lengvos - tokios, kurias norėtųsi dainuoti kartu.

Užtemdytos šviesos arenoje, sunkiai įžiūrimi pagrindiniai personažai, vaikams sėdėti nepritaikytos kėdės – pagrindiniai dalykai, kurie paliko neigiamą įspūdį“, – pasakojo moteris.

Ji, kaip ir daugelis tėvelių tvirtino, kad sėdinčių parteryje vaikai buvo priversti stovėti ant kėdžių dėl prasto matomumo. Kai kurie tėvai teigė girdėję nuogirdų apie galimybę atsinešti automobilinę kėdutę, tačiau niekas to nepadarė.

„Tėvai, kurie vaikams skaito „Kakės Makės“ knygeles gerai žino, kad kai kurie personažai sukelia baimę – „netvarkos nykštukas“ dėl atimamų žaislų, o „didelė Tamsa“ pati savaime vaikams kelia jaudulį ir baimę. Keista, kad miuziklo metu buvo taip stipriai akcentuojama tamsa bei nykštukas, kuris atima žaislus.

REKLAMA

Šis miuziklas, kaip ir daugelis kitų vaikams skirtų renginių tik dar kartą parodė, kad tiek prieš einant į renginius, tiek kasdien leidžiant laiką su vaikais, būtina kuo daugiau bendrauti ir kalbėtis. Jau patys mažiausi privalo gebėti atskirti išgalvotus ir tikrus personažus“, – įsitikinusi kalbėjo moteris. Pasak jos, dukrą teko raminti po baugių veikėjų pasirodymų.

Komentaras apie “Kakės Makės“ miuziklą (nuotr. facebook.com)

Komentaras apie “Kakės Makės“ miuziklą (nuotr. facebook.com)

Vadina pasityčiojimu

Kol vieni jaučia, kad iš jų buvo pasityčiota, kiti neslepia pykčio dėl atviro pasipinigavimo. Esą, akivaizdžiai matosi, kad organizatoriai tikėjosi už pigiausias sąnaudas turėti kaip įmanoma didesnį pelną. O į renginių dalyvius niekas nesiorientavo.

Anaiptol, neigiamai renginį vertinę tėvai neslėpė, kad priekaištų turi ne kūrybinei komandai ir aktoriams, o būtent organizatoriams.

„Galima ne vieną minusą įvardyti iš techninės pusės vien kalbant apie prastą matomumą. Negalima daryti renginio vaikams, kai jie toli sėdėdami nieko nemato, o ir ekranai negelbsti. Trumpai paminėčiau tai, kad kaip miuziklui, pritrūko dainų, scenarijus pasirodė nuobodus.

Mano dukra buvo ir teatre abiejuose „Kakės Makės“ spektakliuose, tai dukrai šis miuziklas susižavėjimo nepaliko. Čia daugiau pinigų buvo skirta reklamai, o ne techniniam išpildymui“, – portalui tv3.lt sakė mama Indrė Viržintė.

Pasak moters, populiarus personažas buvo panaudotas tiesiog lengvam pinigų užsidirbimui.

„Organizatoriams noras išjoti į piniginį rojų, tikrai pavyko. Neabejoju, kad kituose miestuose susidomėjimo miuziklas sulauks ne ką mažesnio, bet tikrai daug žmonių nusivils ir neabejoju, kad pačiam personažui tai tikrai pakenks.

REKLAMA

Manau viešas kalbėjimas apie šį nekokybišką renginį privers tėvus kitą kartą renkantis bilietus į kažkokį renginį atkreipti dėmesį į organizatorius. Tai turėtų kirsti per kišenę jiems ir būtų pamoka“, – tikino Indrė.

Pasak jos, reikia ugdyti sąmoningumą ir kritinį žmonių mąstymą bei padėti suvokti, kas buvo negerai.

Nu jo
2017-11-13 15:58:12
taigi, jau pavadinimas Kaka ar Kaku jau daug ką pasako...
Atsakyti
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
PyPKjE 2017-11-15 16:01:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Cia turbut tas pats kaip prekybos centruose permoketi uz Kakes makes reklamas ant produktu ir gauti ta pati suda ;)   ATSAKYTI
Tomas 2017-11-14 12:59:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O kad ispizdeje visi, tokie lepuneliai visi palikot. Gėda uz lietuva   ATSAKYTI
taigi 2017-11-14 09:08:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
iš pavadinimo jau aišku, kad sh....   ATSAKYTI
Jurate 2017-11-13 22:03:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
To ir reikejo tiketis. Kake, s-das-vienu zodziy. Geriau eisiu i rusu atveztinius pasirodymus vaikams. Nesuprantu kas zavi knyguose,absurdas o ne pasakos,apsirukusio zmogaus vaizduote.   ATSAKYTI
Lee 2017-11-13 19:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kake mano vaikas su**da vadindavo kai mazas buvo :D   ATSAKYTI
laisvas 2017-11-13 18:50:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Man tai ta makė kakė kažkas šlykštaus.    ATSAKYTI
Pastebėjimas 2017-11-13 16:15:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pimpačkiukų pavadinimas užkliuvo dėl kažkokių būtų-nebūtų asociacijų, o va čia Labai net tinka, kaip vadinasi - tą ir gaunate....   ATSAKYTI
Vardas 2017-11-13 16:07:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Puikus pasipelnymas. Prie įėjimo teko išmesti tris obuolius, skirtus vaikams. Turbūt tai masiniam naikinimui prilygstančios bombos buvo.   ATSAKYTI
Xxxiii 2017-11-13 18:52:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Aisyklės yra taisyklės, oro uoste išmestum r mišinuką, jei šis neatitiktų reikalavimų ir nusitrauktą savo pieną. Nu niekaip nesuprantu to vaikų sureikšminimo: "juk čia vaikučiams", "juk čia tik vaikas, jo kakutis kvepia, beveik galima valgyt" ir t.t.  
Kakė šmakė 2017-11-13 16:06:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nu, cia ir durnam aisku turetu but, kad Kake make yra tiesiog išreklamuotas s....    ATSAKYTI
Nu jo 2017-11-13 15:58:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
taigi, jau pavadinimas Kaka ar Kaku jau daug ką pasako...   ATSAKYTI
tiesa 2017-11-13 17:48:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pakakojo ir pamakalavo net juokas neima  
Keliautojai aplink Lietuvą (Vytauto Pilkausko nuotr.)
Šimtas metų – tiek 2018 metų vasario 16 dieną sukako atkurtai Lietuvos valstybei. Šis jubiliejus buvo minimas visoje Lietuvoje: tiek didžiuosiuose šalies miestuose, tiek ...
Kūrybiškiausių knygų dvyliktukas
Literatūros mokslininkų išrinktame kūrybiškiausių praėjusių metų knygų dvyliktuke – net du komiksai ir dvi elektroninės knygos. Didžiulė ir leidėjų įvairovė – ryškiau ...
Prie Seimo mitingavusių miškininkų balsai išgirsti (nuotr. Tv3.lt/Ruslano Kondratjevo)
  Valstybinių miškų urėdijai vadovaus naftos produktų krovos bendrovės ir suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo operatorės „Klaipėdos nafta“ finansų direktorius Marius ...
V. Landsbergis (nuotr. Fotodiena.lt)
Praėjusią savaitę Lietuvą apskriejo nerami žinia. Ligoninėje dėl gripo komplikacijų atsidūrė Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas ...
Latvija (nuotr. 123rf.com)
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pirmadienį paragino Latviją pradėti jūros sienos sutarties ratifikavimo procesą. Rygoje viešintis parlamento vadovas šį klausimą iškėlė ...
REKLAMA

Top Video

Neramios žinios dingusio lietuvio paieškoje
DABAR RODOMA
Neramios žinios dingusio lietuvio paieškoje
DABAR RODOMA
Pasižvalgykime, kaip Lietuva ir jos žmonės gyveno pastarąjį šimtmetį
DABAR RODOMA
Lietuvai sveikinimai plaukia ir iš svetur, estų ministrai pragydo lietuviškai
DABAR RODOMA
Savo gimtadienį Lietuva švenčia su kaupu
DABAR RODOMA
Staigmena per Nacionalinių premijų teikimą – prabilo šventėje pasirodęs Vaitkus
DABAR RODOMA
Artėjančios Vasario 16-tosios siurprizai Lietuvoje
DABAR RODOMA
Signatarų rūmų balkone Vasario 16-ąją lauksiantys Landsbergio, jo neišvys
DABAR RODOMA
Siaubo kupinas skrydis lėktuvu ir avarinis nusileidimas Havajuose
DABAR RODOMA
Paviešinta, kas padėtų išvengti smurto prieš vaikus
DABAR RODOMA
Ministerija kreipiasi į vairuotojus: žada naują tvarką – pajus visi

Televizija

Į viršų