Greta Ališauskaitė
2016.12.28 14:17

„Grįžta sovietmetis ar lietuvius juokina nevykusiais pokštais?“, – toks klausimas vakar kilo daugumai kraštiečių, socialiniame tinkle „Facebook“ mačiusių plintančius komentarus ir nuotraukas iš kalėdinio koncerto, vykusio Ignalinos kultūros ir sporto centre. Kaip rašoma Ignalinos rajono savivaldybės tinklalapyje, antrą Kalėdų dieną rodytas koncertas, žmones grąžino į praeitį.

Visgi, tokiomis „sugrįžtuvėmis“ pasipiktinę lietuviai neslėpė skirtingų emocijų. Portalas tv3.lt domėjosi, kodėl šis nekaltai atrodęs ir palinksminti žmones turėjęs renginys, sukėlė aršias diskusijas visuomenėje.

Ignalina nemato nieko blogo

Meno mėgėjų kolektyvų koncerte buvo apdovanoti geriausi rajono sportininkai ir prisimintas kultūros centro įkūrimo 40-mečio jubiliejus. Todėl vienu iš akcentų buvo pasirinktas nusikėlimas į praeitį, 1976 metus, naudojant tam laikmečiui būdingą aprangą, tekstus, muziką, judesius.

REKLAMA

Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas neįžvelgia preteksto tokio renginio nesupratimui.

„Aš nežinau, kodėl dabar tai iškilo. Renginys gi viešas buvo, viskas normaliai atrodė. Truputį pašiepė tą laikmetį, kažkam tai gal naudinga. Esmė buvo tokia, kad Kalėdų Senelis trumpam grąžino vyrą ir moterį į tą laikmetį, kadangi moteris rado sename laikraštyje tų metų koncerto skelbimą ir užsinorėjo pamatyti, kaip tada viskas atrodė.

Tad kolektyvai ten pašoko truputį su kolūkio pirmininku priešakyje ir viskas.

Aš asmeniškai, tragedijos nemačiau. Yra režisierė, kuri viską ir parengė. Be to, netilpo visi norintys pamatyti, todėl koncertas rodytas du kartus tą pačią dieną.

Čia trumpai tą dalį rodė, pačioje pradžioje, tai net užsimiršo. Po to jau grįžo į 2016 metus. Kadangi šiemet sutapo su centro jubiliejumi, tai režisierė ir užkabino šiek tiek tuos laikus. Nes nuo kažko reikėjo pradėti. Niekas nepagalvojo, kad čia tokios smulkmenos gali tiek šurmulio sukelti. Suaugusieji čia pražygiavo su tomis senovinėmis uniformomis, mes visi pasijuokėm iš tų judesių – rankų ir kojų pakeltų, humoro dėlei viskas buvo. Vieniems patinka, kitiems ne ir paskui jau kaip nori, taip nušviečia“, – teigė direktorius.

Jam antrino ir Ignalinos rajono savivaldybės atstovė Lina Kovalevskienė.

„Kai žmonės nematė renginio, o tik nuotraukas, tai gali prisigalvoti visokių dalykų. Tie, kas buvo koncerte, tie suprato mintį. Su pašaipa, su humoru viskas parodyta ir sugrįžimas į šiuos laikus, parodant, kaip mes dabar gerai gyvenam.

REKLAMA

Didžiąją dalį vyko geras koncertas. Nedalyvavus, o tik pamačius nuotraukas, iš tikrųjų gali kilti visokių minčių. Čia juk buvo teatralizuotas pasirodymas su vaidinimo elementais. Jokių idėjų čia niekas nepropagavo ir nebuvo“, – tvirtino L. Kovalevskienė.

Kaip sako socialinių tinklų ekspertai, nereikėtų taip nuvertinti nuotraukų, kadangi dabar jos gali ir tapti pagrindu diskusijoms bei aršiems debatams.

Saugirdas Vaitulionis (nuotr. Eimanto Genio)

Saugirdas Vaitulionis (nuotr. Eimanto Genio)

Propaganda ir „komunistinė fiesta“

Vienas pirmųjų šio renginio nuotraukomis pasidalino tūkstančius „Facebook“ sekėjų turintis marketingo specialistas Saugirdas Vaitulionis. Nors jis pripažino renginyje pats nedalyvavęs, tačiau negalėjo ramiai žiūrėti į nuotraukas.

„Man tai čia yra „komunistinė fiesta“, neturinti nieko juokingo. Kažkokie komunistiniai lozungai jokiam kontekste man neatrodo juokingai. Žinant politinę situaciją ir, tarkim, kaimynus iš rytų, mano galva, akivaizdžios hibridinės grėsmės ir propaganda. Ir nemanau, kad 2016 ar 2017 metais gali vykti tokie absurdai.

Aš nežinau, ką tie žmonės sau galvoja, nepabijočiau pasakyti, kad tai net yra nusikalstama ir atsižvelgiant į tai, kad jie ištrynė tas nuotraukas, manau, kad jie suprato pagaliau.

Iš principo, man yra baisu, kad tokie dalykai vyksta, pavadinant humoru. Ne, žmonės, tai nėra tiesiog humoras. Tai absoliuti propaganda ir „komunistų fiesta“. Ir Lietuvoje, manau, tai neturėtų vykti.

REKLAMA

Aš manau, kad mažą miestą labai lengva paveikti propagandos prasme. Mažuose miesteliuose tų žmonių, kurie pasakytų, kad „prie ruso buvo geriau“, tikrai rastume daugiau nei didžiuosiuose miestuose. Pažiūrėkime dar į pačią Ignaliną ir suprasite, kodėl ten propagandos mašina pradėjo važiuoti“, – įsitikinęs kalbėjo S. Vaitulionis.

Socialinių tinklų galia

Ryšių su visuomene specialistas Arijus Katauskas priminė, kad nereikia pamiršti socialinių tinklų galios ir įtakos. Pasak jo, tai klasikinis atvejis, tai, kas įvyksta viename ar kitame miestelyje, dabartiniame pasaulyje per valandų ar minučių paplinta labai plačiai, socialinių tinklų pagalba.

Arijus Katauskas (nuotr. asm. archyvo)

Arijus Katauskas (nuotr. asm. archyvo)

„Ir bet koks kontrastiškesnis dalykas, kurį mes galime pamatyti, realiai jis gauna interpretaciją skirtingų žmonių, skirtingose vietose vienu metu ir labai didelį kiekį. Dabar įsivaizduokime, kad nebūtų socialinių tinklų, ir tą informaciją kažkur pasirodžiusią žiniasklaida būtų surinkusi pagal savo taisykles ir objektyviai pateikusi. Matyt, nebūtų taip įvykę. Dabar socialinis tinklas iš dalies suformavo nuomonę. Ir iškėlė diskusiją.

Socialinis tinklas tampa praktiškai pagrindiniu informacijos sklaidos kanalu, kuriame negalioja jokios taisyklės. Turime terpę sklisti gandams“, – priminė A. Katauskas. Be to, jis pabrėžia, kad svarbiausia tokios informacijos tikslai.

„Grįžtant prie pačio nuotraukų turinio, manau, kad kažkas numatė, jog socialinis tinklas bus užpildytas komentarų ir vertinimų lavinos. Tą tikrai buvo galima numatyti.

REKLAMA

Neužmirškime, kad su šia tema siejamų sovietinių dalykų dalis yra ir uždrausta. Socialiniame tinkle esanti didelė aktyvių žmonių dalis yra labai intelektualūs ir nuomonių lyderiai. Ar tai būtų pionieriai scenoje ar vėliava kažkur, aktyvizuojasi socialinių tinklų lyderiai.

Manau, kad bet kuriuo atveju, aktyvių pasisakymų tikrai reikėjo tikėtis, pasisakančių prieš pseudovertybes ano laikotarpio. Tai logiška.

Kaimynai rytuose gavo progą panaudoti prieš mus. Tai vienas iš neigiamų aspektų, kurį galima pakreipti neigiama prasme.

Aš asmeniškai, manau, kad yra temos, su kuriomis reikia būti labai atsargiems. Ar tu šaržuosi tą temą, ar rodysi iš tikrųjų. Kad Ignalinoje žmonės pasielgė visiškai neprotingai, tai čia nereikia būti baigus raketų mokslo, kad tą suprastum.

Ar žmonės tai padarė ne specialiai, mes tikrai artimiausiomis dienomis sužinosime.

Iš tų dalykų nereikia juokauti. Tų temų geriau neliesti, nes jie erzina didelę dalį žmonių. Antras dalykas, viešai pateikta informacija, buvo skirta tam, kad išeitų už salės ribų. Vadinasi, ji turėjo intensiją būti paskleista plačiau. Svarbiausia suprasti, kokių tikslų buvo siekiama.

Trečias svarbus dalykas, kokie simboliai yra naudojami. Ir labai teisingai pasakė daugelis aukšto lygio informacinio karo ekspertų, kad socialinis tinklas, kuriame greitai sklinda gandai ir naujienos, grąžina į tuos laikus, kai vyrauja mažas kiekis teisingos informacijos. Ir simboliai tampa kaip niekada svarbūs.

REKLAMA

O čia staiga mes ištraukiam – pionierius. Aš pats iš tų laikų ir buvau pionierius. Ir aš nesuprantu, kaip iš to dalyko galima pasišaržuoti plačiąja prasme.

Intelektualams, susidėjusiems ir pajuokauti ar pašaržuoti ir vaidinti kažkokį neadekvatų žmogų – taip, galima. Bet mes kalbame apie plačiajai visuomenei skirtą renginį, informaciją. Tai šaržą ten tikrai ne visi supras.

Šitoje vietoje, esu priverstas pritarti tiems, kurie sako, kad čia propagandinis renginys.

Turiu tokį vieną pasakymą. Socialiniai tinklai leido kiekvienam kaimo kvailiui, pavirsti pasaulio kvailiu. Dabar mes juokiamės arba verkiame visi, nors tai įvyko kažkur siaurai.

Taip, kad yra kažkokių palankumų, nereikia to slėpti ir reikia labai stipriai dirbti su tuo. Kad tai prisideda tokie įvykiai, faktas irgi.

Būtent dėl adekvačiai situaciją vertinančių žmonių kiekio, sunku tokį renginį įsivaizduoti dideliame mieste.

Žinoma, prasidės dabar visokios spekuliacijos, kad nelįskime į meną ar dar kažką, visi turi teisę daryti vienus ar kitus dalykus. Aš ne meno kritikas, bet iš nuotraukų matau, kad ten tiesiog kvailas dalykas. Aš tikiuosi, kad ten tikrai yra kvailystė.

Aš mačiau vaikus su raudonomis skarelėmis ant kaklo, kurias ir mes patys nešiojome . Tai kas čia yra teatralizuoto? Ogi, nieko, žmonės“, – atvirai pripažino specialistas.

Renginys Ignalinos kultūros ir sporto centre (nuotr. facebook.com)

Renginys Ignalinos kultūros ir sporto centre (nuotr. facebook.com)

Ignalinos ir Jurbarko renginiai

Plačiai nuskambėjusio koncerto Ignalinoje režisierė Jolanta Narbutaitienė pabrėžė, kad žmonėms trūksta humoro supratimo.

REKLAMA

„Tiesiog tai buvo kažkokio piktavalio žmogaus paimta nuotrauka, ištraukta iš konteksto, nežiūrint į tai, kad buvo ir kito laikmečio nuotraukų bei parašytas komentaras, pagal jo „pagedimo“ laipsnį.

O tai tiesiog buvo teatralizuotas pokštas, šou, kuriame mes minėdami kultūros centro gimtadienį.

Kiek žinau, raudona spalva dar neuždrausta, tikrai jokios sovietinės, tarybinių laikų propagandos ir atributikos nebuvo.

Mes žinome skaudžią šiauliškių patirtį, minint savo gimtadienį. Tikrai visko atsisakėme, kas galėtų bent kokį įspūdį sukelti apie propagandą ar tuos simbolius sukelti. Ėmėme tik raudoną spalvą.

Ir tame laikmetyje mes pokštaudami, šokdami ir žaisdami, juokdamiesi, prisimindami, kaip patys stovėjome scenoje, kalbėjome pompastiškas, nesuprantamas kalbas sakėme, žygiavome, skandavome, šokome šokius, prisiminėme viską.

O tie – vyras ir moteris iš renginio vaizdelio pradžios, visą laiką šiurpo, kaip reikėtų gyventi tame laike, ir jų tekstas dar buvo toks: „nei mėsytės, nei dešrytės, tik raudonos vėliavytės“. Moteris iš viso šiurpo, kad parduotuvėse nieko nėra pirkti. Talonus prisiminėme ir apelsinų maišelius.

Ta pora džiaugiasi grįžusi į dabartinį laikmetį, kur esame laisvi, laimingi. Ir antroje dalyje buvo nuostabus koncertas.

Stengiamės pabūti juokingi ir papokštauti. Matyt, dar žmonėms stovi tie šešėliai už nugarų. Ir man atrodo, daugiausiai ir garsiausiai kalba tie, kurie kažko yra „prisidirbę“. Ir dabar nori išsirėkauti. O aš tikrai, šimtu procentų garantuoju, kad tarybinių simbolių nenaudojom, nes jau viskas apgalvota.

Kai nematai viso konteksto, gal ir kilo kažkam tokių minčių. Bet mačiusieji, suprato ir džiaugėsi.

Juolab, žygiavom, pasitempimą demonstravom, šokius rimtai nusiteikę šokom su guminiais batais scenoje. Todėl aš nemanau, kad galima labai rimtai į tai pasižiūrėti.

Tikriausiai humoro jausmo stygius išlenda“, – teigė J. Narbutaitienė.

Komentatoriai aktyviai diskutuodami apie Ignalinos renginį, prisiminė ir Jurbarko kultūros cento renginyje matytus panašius tarybinių laikų motyvus.

Kalbinta centro direktorės pavaduotoja Rūta Vasiliauskienė teigė, kad pasirodymas irgi buvo paremtas visišku pasijuokimu iš to laikmečio.

„Pas mus buvo kultūros centro įkūrimo 70-mečio toks renginys. Ten pristatyta centro veikla. Viena dalis su vaikais pionieriais tikrai buvo, bet sovietmečio nepropagavo, nes buvo labai juokingas pasirodymas. Visi suprato kaip parodiją, nebuvo nieko rimto.

Man sunku vertinti visų požiūrį, abejonių ir pas mus dėl to vaizdelio buvo. Negaliu sakyti, kad drąsiai rodėme, bet kadangi tai buvo parodija, tai visi manėm, kad taip ir suprato. O žmonėms iš nuotraukų galbūt kitaip atrodo. O čia juk tik scena, čia viską galima rodyti.

Gal kai kas per jautriai reaguoja į tas temas. Dėl Ignalinos atvejo, man sunku kažką ir komentuoti, nes pati tik vieną nuotrauką mačiau. Ir be konteksto nieko negalėčiau daugiau pasakyti“, – kalbėjo direktorės pavaduotoja.

Spręskite patys.

VILMA
2016-12-28 17:35:31
lietuvoje yra kvailiu kuriem bet kas is sovietmecio ir jau uzkliuva, tokie tikri ligoniai, metas gydytis ta rusofobija. man seni geri laikai, bent daugiau buvo tvarkos ir zmogus buvo vertingiasnis
Atsakyti
GAUK NEMOKAMĄ tv3.lt NAUJIENLAIŠKĮ Į SAVO PAŠTO DĖŽUTĘ:
UŽSISAKYTI
REKLAMA
agne 2016-12-29 03:12:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Svarbu Ignalina isgarsejo:D juokingi zmones kas juoku nesupranta, o jei nebuvai renginy geriau ir patylek,nes aplamai nesupranti zmogau apie ka kalbi..   ATSAKYTI
Amdrius 2016-12-29 00:37:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nera cia ko gedytis, prie ruso is tiesu viskas buvo daug geriau. Taciau visai greitai vel busite "tarp lygiu lygi ir laisva" ir pamirsite visas dabartines negandas!   ATSAKYTI
Nekvailinkit cia 2016-12-29 00:24:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi viska puikiai suprato. Tik dabartine chunta tiek prisidirbus, kad net savo seselio baidosi. Juodina praeiti, kad patys svaresni atrodytu.   ATSAKYTI
lietuvis 2016-12-28 22:49:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai patiko, jaunoji karta turi pamatyti mūsų jaunystės "kultūrą". Tai turėtų parodyti kiruose miestuose gyvai.
Kas nežino arba užmiršta savo istoriją, lieka vaikais.
Apie save. Nebuvau spaliuku ir pionieriumi. Aštuomnetėje buvom 2 ne-pionieriai- aš mokytojo sūnus ir kolūkio pirmininko sūnus. 11-oje klasėje buvau Bernelio mišiose vidurnaktį bažnyčioje. Paskundė komjaunimo sekretorė rajono švietimo skyriui, turėjo problemų klasės auklėtojas ir direktorius. Baigiant vidurinę įstojau į komjaunimą, po instituto paėmė į okupacinę armiją. Ten išstojau iš komjaunimo,karinis saugumas mane persekiojo.    ATSAKYTI
vaks 2016-12-28 22:03:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
ar jus pokstaujate apie genocida ? smurta? zudynes,zmones prarado artimuosius,augo be seneliu,, Tai gedulas ,analogiskas holokaustui.

koncentracijos stovyklose vaikai irgi zaisdavo !   ATSAKYTI
Nerijus 2016-12-28 21:51:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
man tai gaila zmoniu, kuriu buvo klausiama nuomones apie rengini rodant nuotrauka is kurios neimanoma susidaryti teisingo paveikslo. manau puse ju turetu kita nuomone pamate reportaza. Bet cia yra zinios (nors tv3 tikru ziniu jau senai nerodo) ir reitingai, kuriuos bandoma susikrauti.   ATSAKYTI
LT buvo SSSR 2016-12-28 21:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip ir kitos salys. O cia kazkoks fakultatyvas. Apacioje.   ATSAKYTI
SSaulius 2016-12-28 21:01:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Sigita-aš nebuvau pionierius,nebuvau komsomolcas(kaip raselė ar linas)tarnavau rusų armijoj-laaaabai spaudė į komsomolą;ale nieko-baigiau prie ruso mokslus ir gyvenu.Taip kad Sigita nemeluok.   ATSAKYTI
Sigita---tooookia jiiiiiii! 2016-12-28 21:31:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Sauliau, as niekada nemeluoju, todel ir nesupratau, ka as sumelavau?! Kad nieko neklausdami mums riso raudonas skaras ant kaklo, jas privalejom nesiot...o kaip mane verte stoti i komjaunima...kaip neleido lankyti baznycios , kai buvau pioniere!/ Kviete toks Kirdeikis lietuviu kalbos mokytojas i mokytoju kambari ir gedino, kad as begede,- atseit budama pioniere einu i baznycia? Ar tai tau patiko? Aciu, man ne!!! Jau dirbdama Snieckuje neturejau teises kalbet sovietu laikais darbe lietuviskai...kai ten bebutu, tegul prasmenga tie laikai!  
Irma 2016-12-28 20:41:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Keisti jus visi žmones taigi čia istorija nebera CCCP nebera bet buvo ir ten mes gyvenom , neišbrauksi juk , nieko čia nėra bloga mat prisiminė kazkas kaip buvo 1980 aisiais ,, nu kaip gali tai pamiršti ??? Dievaži jei augai tuo metu ??!!
Daugumo lietuvių nebklauso rusišku dainų juk :))) keistuoliai man jie :))) prie ko čia artistai ir politika :))))) o as klausau ir klausysiu :))))    ATSAKYTI
jop 2016-12-28 21:58:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
koncentracijos stovyklose vaikai irgi zaisdavo  
Sigita 2016-12-28 19:19:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Tai gal uzsikrete rucizizmu is Visagino...as tai lauk isvyciau ta vadova...zinotu kita kart kaip prisimint vergijos laikus...taip, as pati prievarta, neklausiant buvau itraukta i pionierius ir dar raudona skudura verte islyginta ant kaklo nesiot!   ATSAKYTI
rimas 2016-12-28 23:12:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai turbūt daugiausia priklausė nuo jūsų vadovo ,nes vidurinėj manęs niekas ypatingai net nevertė stot nei į komjaunimą ,nei į pionierius ,o polėj vos išsisukau ,bet nestojau .O rusicizmas ir anglizmas -nedidelis skirtumas  
Žiūrovas 2016-12-28 19:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Šiuo renginiu Rusijos ideologai tikrai pasinaudos.
   ATSAKYTI
, 2016-12-28 19:15:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Užkalnis nesuprato, ir panašūs i ji. O Lietuva suprato. ta ir rodo balsavimas.    ATSAKYTI
DANGUOLĖ 2016-12-28 19:07:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
NEMATAU NIEKO BLOGA,TAME RENGINYJE. BUVAU PIONIERE ,IR MAN TIE RENGINIAI PATIKO,O IR JAUNIMAS TAIP NEGĖRĖ . GAL ,KAD NEMOKAMI BURELIAI BUVO IR VAIKAI BUVO UŽIMTI LABIAU.
TAIP TADA BUVO DEFICITAI, NAGALĖJOM IŠVAŽIUOTI UŽ SĄJUNGOS RIBŲ.
POKARIO METAI BAISU , YPAČ SIBIRAS .

VADINKIME VISKĄ TIKRAIS VARDAIS. NORS DABAR DAUG NAUJŲ GEROVIU ,BET NEREIKIA PERDĖTI,NE VISKAS BUVO NE VIEN JUODA.   ATSAKYTI
Istorike 2016-12-28 19:06:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Tokios kvailos "sensacijos"ne daro garbes mano Lietuvai. Reikia gerbti savo istorija.Nes atrodom kaip zmogus,kuris nuolat apspjauda savo nugyventus metus. Ar daug jis turi savigarbos ir isdidumo? Ar aukstai vertins toki normalus zmones,kurie supranta kad viskas gyvenime buna,o tas vis vaiksto ir niuniuoja.,   ATSAKYTI
Nerijus 2016-12-28 19:02:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ne visai vietoj ne visai laiku, taciau tai yra kuryba, ir kadangi jau turime zodzio laisve - neskubekime kaltint ir teist rezisieres. Palikim tai kaip pavyzdi to, ko nereiketu daryti.
Beto savo istorijos vengimas/ignoravimas niekam i nauda neiseis. Tai yra musu dalis, mokykimes is jos, pazvelkime, kur buvome tada ir kur esame dabar.    ATSAKYTI
Algis 2016-12-28 19:01:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Dabar per televizija rodo negrazius filmus o tada geri laikai buvo nors i Maskva galejai parasyti o dabar jokios teisybes nera   ATSAKYTI
Senis 2016-12-28 18:58:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tik visiški nesubrendėliai galėjo čia įžvelgti sovietinės simbolikos propagandą ar anų laikų nostalgiją. Buvo taip kaip buvo ir anaiptol dėl to ne visuomet buvo liūdna ir bjauru...   ATSAKYTI
Arnoldas 2016-12-28 18:58:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Mane tai "užknisa" tai jog patys baidomies istorijos.. Tai istorija pasaulyje o ne tik Lietuvoj.. Kas buvo tas pražuvo bet knygose liko.. Ir mano vaikai ir vaiku vaikai ir vaiku vaiku vaikai tai zinos ir matys.. Niekas to neuždraus.. O kam tai patiks vistiek atsiras ir po 100 metų.. Čia ir kaip politika kodel gyvuoja socialdemokratai? Visi iš tų pačių laikų ir tų pačių pažiūrų.. ŽMONĖS ISTORIJOS NEPAKEISI.. Jei būtų apie vokiečius ar žydus, ar kokius amerikonus apie kiriuos net nežinom, tai būtų gerai.. Čia istorijos dalis.. ČERNOBYLIS, UKRAINA,LATVIJA VISUR YAS PATS.. AMERIKONAI IR TIE ISTORIJA ŽINO.. atsibuskit   ATSAKYTI
Siaip. 2016-12-28 18:57:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Bentjau tvarka buvo,zmones darbo turejo.o dabar kas pridejo i kisenes ,tas ir gerai gyvena.vienintele salys kuri priimineja istatymus ,del kuriu til blogiau zmonem   ATSAKYTI
Algis 2016-12-28 18:57:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Nera keiksmazodziu viskas naturalu yra   ATSAKYTI
Kinas (nuotr. TV3)
 Kauno autobusų stoties laukimo salė vakarais virsta kino teatru. Su užkandžiais ir gėrimais miestiečiai būriais traukia nemokamai žiūrėti filmų. Labiausiai tuo ...
Kinas (nuotr. TV3)
 Kauno autobusų stoties laukimo salė vakarais virsta kino teatru. Su užkandžiais ir gėrimais miestiečiai būriais traukia nemokamai žiūrėti filmų. Labiausiai tuo ...
Visaginas (nuotr. TV3)
 Visaginiečiai po atominės elektrinės uždarymo niekaip neranda darbo ir bėga iš Visagino arba į didmiesčius, arba dar dažniau – ir visai palieka Lietuvą. Tiesa, miesto ...
Lietuvių paradoksas: gyventi sunku, bet paramos pasiimti neišeina? (nuotr. TV3)
 Lietuvoje žmonės skundžiasi sunkiu gyvenimu, skursta, dažnas neturi iš ko apsirengti, o štai gatvėse tiesiog mėtosi ir po rudens lietumi mirksta drabužiai, kartais ir ...
Apsipirkinėjimas Lenkijoje (nuotr. Reuters/Scanpix)
 Kaip apeiti sugriežtintą alkoholio pardavimą Lietuvoje ieško tiek pirkėjai, tiek verslininkai. Pabrangus alkoholiniams gėrimams lietuviai pigesnių svaigalų įsigyja ...
REKLAMA

Top Video

Prezidento rinkimai artyn, tačiau ir populiariausi politikai vis slapukauja
DABAR RODOMA
Prezidento rinkimai artyn, tačiau ir populiariausi politikai vis slapukauja
DABAR RODOMA
Keturmečio Matuko nužudymu įtariama vaiko motina ir Gediminas Kontenis nenustoja teismuose rengę cirkų
DABAR RODOMA
Sostinės pareigūnai nusprendė pamokyti rūkalius
DABAR RODOMA
Vilniaus barzdaskučių reklama sužavėjo pasaulį: feisbuke peržiūrėtas 6 milijonus kartų
DABAR RODOMA
Prilygsta stebuklui: Vilniaus ugniagesiai išgelbėjo krentančią moterį
DABAR RODOMA
Pareigūnai gaudo pažeidėjus, tačiau pamokos – trumpalaikės
DABAR RODOMA
Gedimino pilyje patyrė siaubą: buvo baisu, kad neišsitrauktų bombos
DABAR RODOMA
Išvydusi vaizdą kapinėse panevėžietė griebėsi už galvos
DABAR RODOMA
Šio rudens stiliaus naujovės, kurias turi įsidemėti visos moterys
DABAR RODOMA
Lietuvos sinoptikai skelbia, kad iškris pirmosios snaigės

Televizija

Į viršų