12
Suomija – Venesuela (nuotr. FIBA)

Pasaulio čempionato O grupėje šeštadienį kovas baigė Suomijos krepšininkai. Įspūdingo Lauri Markkaneno vedami suomiai (2/3) 90:75 (13:17; 35:18; 19:27; 23:13) nugalėjo Venesuelos rinktinę (0:5).

12

Tiesa, suomiams teks palaukti, kol paaiškės galutinė jų čempionate užimta vieta. Ji paaiškės, kai sužais visi varžovai, kovoję dėl 17–32 vietų. Primename, kad Suomija tikisi patekti tarp 16-os rinktinių, negavusių tiesioginių bilietų į olimpiadą, kurioms atiteks kelialapiai į atranką.

Pirmajame kėlinyje suomiai atrodė be motyvacijos, o tuo pasinaudoję varžovai laimėjo pirmąją atkarpą (17:13).

Visgi antrajame ketvirtyje Suomijos krepšininkai įjungė aukštesnę pavarą ir susikrovė dviženklį pranašumą (48:35).

Po didžiosios pertraukos suomiai nepaleido kontrolės iš savo rankų (60:48), bet Venesuela kėlinio pabaigoje sugebėjo varžovus pasivyti (62:64).

Paskutiniajame ketvirtyje venesueliečiai visiškai sustojo ir leido suomiams iškovoti pergalę.

Įspūdingai rungtynėse pasirodė Suomijos krepšinio žvaigždė L. Markkanenas, kuris pelnė 32 taškus, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 33 naudingumo balus.

Suomija: Lauri Markkanenas 32, Eliasas Valtonenas ir Sasu Salinas po 11, Alexanderis Madsenas 8.

Venesuela: Pedro Chourio 17, Jose Materanas 14, Garly Sojo 11, Heissleris Guillentas 9.