0

Tryliktą iš eilės pergalę Nacionalinės ledo ritulio lygos aukščiausiojo diviziono reguliariojo čempionato rungtynėse pasiekė Elektrėnų „Energijos“ ledo ritulininkai. Savo namų aikštelėje elektrėniškiai šeštadienį 5:3 (4:1, 1:1, 0:1) nugalėjo Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) ekipą, teigiama pranešime spaudai.

Šiame susitikime po pusantrų metų pertraukos į komandą grįžo ilgametis Elektrėnų „Energijos“ puolėjas Martynas Šlikas, kuris rungtynėse pasižymėjo įvarčiu ir rezultatyviu perdavimu.

„Po varžybų esu labai pakylėtas emocionaliai, smagu būti su komandos draugais, susidurti petys į petį su priešininku, pajusti įvarčio skonį. Džiaugiuosi, kad taip susiklostė aplinkybės ir šiuo metu turiu laiko ir galimybių treniruotis. Esu dėkingas komandai, kad mane priima, o sirgaliai palaiko. Smagu įrodyti, kad dar užtenka „parako“ žaisti, o ir jaunimui sudaryti konkurenciją reikia – kai nėra su kuo konkuruoti, atrodo viskas labai lengva ir įprasta“ – po dvikovos sakė M.Šlikas

Elektrėnų „Energija“ – Kaliningrado „Delovaja rus“ 5:3 (4:1, 1:1, 0:1).

„Energija“: A.Kriščiūnas, M.Šlikas, L.Veželis, A.Židkovas, K.Kubilius po 1 įvartį.

„Delovaja rus“: A.Zubenka, J.Aleksejevas, P.Fominichas po 1 įvartį.

Trilerį ant ledo sukūrė Vilniaus VNA ir Kaliningrado „Delovaja Rus“ (Rusija) ekipos. Vilniuje vykusioje dvikovoje 7:6 (2:3, 3:2, 2:1) pergalę iškovojo svečiai.

VNA ekipa jau aštuntą minutę pirmavo rezultatu 3:0 po Danieliaus Nomanovo (02:25), Andrejaus Klimoveco (02:42) ir Deivido Četvertako (07:52) įvarčių.

„Delovaja Rus“ žaibiškai kirto atgal – iš pradžių Eduardas Razumovas (08:20), o paskui Nikita Ušakovas (08:42) sušvelnino skirtumą.

Antrajame kėlinyje vilniečiai vėl spurtavo po Vitalijaus Sevruko (24:53) ir Edgaro Protčenkos (25:19) įvarčių. Rusai ir vėl rado jėgų atsakyti varžovams, kai Jurijus Aleksejevas (31:30) ir paskutiniąsias 16 kėlinio sekundžių du kartus Pavelas Fominychas (39:44, 39:56) sugebėjo išlyginti rezultatą.

Trečiojo kėlinio viduryje J.Aleksejevas (48:50) pirmą kartą išvedė savo komandą į priekį 6:5. Dominykas Bisturys (52:04) išlygino rezultatą 6:6, tačiau įsibėgėjusių rusų sustabdyti nebuvo įmanoma. Trečią įvartį pelnęs P.Fominychas (54:36) vėl sugrąžini ekipai pervsarą.

VNA turėjo šansą rungtynių pabaigoje, kai įgijo kiekybinę persvarą, o paskutiniąją rungtynių minutę žaidė net penkiese prieš tris, tačiau įvarčio pelnyti nesugebėjo.

VNA - „Delovaja Rus“ 6:7 (3:2, 2:3, 1:2).

„Delovaja Rus“: P.Fominychas 3, J.Aleksejevas 2, E.Razumovas, N.Ušakovas po 1 įvartį.

VNA: D.Nomanovas, A.Klimovecas, D.Četvertakas, V.Sevrukas, E.Protčenka, D.Bisturys po 1 įvartį.

Sužaidusios penkis ratus reguliariajame sezone ekipos finaliniame ketverte kovo 23-24 dieną išsiaiškins atvirojo Lietuvos ledo ritulio čempionato nugalėtoją.

Aukščiausio diviziono turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Elektrėnų „Energija“ 13 13 0 0 0 82:33 39

2. Kėdainių LRK 14 4 1 1 8 48:58 15

3. Kaliningrado „Delovaja Rus“13 5 0 0 8 56:64 15

4. Vilniaus VNA 12 2 1 1 8 35:66 9

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Rytų konferencijoje Rokiškio „Rokiškis“ savo atviroje aikštelėje Rokiškyje kiek netikėtai 4:9 (2:0, 2:4, 0:5) nusileido Juodupės „Juodupei“.

„Rokiškis“ – „Juodupė“ 4:9 (2:0, 2:4, 0:5).

„Rokiškis“: I.Altanas, I.Afanasjevas, R.Sakaitis, R.Laužadis po 1 įvartį.

„Juodupė“: N.Belomestinas 3, E.Čepulis, R.Vasilauskas po 2, G.Lekandra, D.Zdanovičius po 1 įvartį.

I diviziono Rytų konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

„Bizonai“ nekukliai stuktelėjo ir „Sūduvai“

Nacionalinės ledo ritulio lygos I-o diviziono Centro konferencijoje Kauno „Bizonai“ net 19:4 (8:0, 6:3, 5:1) be vargo įveikė Marijampolės „Sūduvą“ ir pratęsė nepralaimėtų rungtynių seriją iki vienuolikos.

„Bizonai“ – „Sūduva“ 19:4 (8:0, 6:3, 5:1).

„Bizonai“: V.Sajus 8, E.Vasiliauskas 5, J.Misikonis 3, G.Šabūnas, A.Stančiauskas, S.Gutauskas po 1 įvartį.

„Sūduva“: V.Pivoras 2, Z.Gvozdinskas, R.Bigenis po1 įvartį.

Kauno “Bizonai-2” netikėtai 2:3 (1:2, 1:0, 0:1) nusileido Kauno “Crazy puck” ekipai, kuri sezone iškovojo pirmąją pergalę.

“Bizonai-2” – “Crazy puck” 2:3 (1:2, 1:0, 0:1).

“Bizonai-2”: V.Budrauskas, E.Kotvickis po 1 įvartį.

“Crazy puck”: A.Skinkys, V.Gervė, M.Gobikas po 1 įvartį.

I diviziono Centro konferencijos turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po baudinių serijos, pralaimėjimai po baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kauno „Bizonai“ 11 11 0 0 0 165:22 33

2. Kauno „Bizonai 2“ 11 5 0 0 6 35:61 15

3. Marijampolės „Sūduva“ 10 4 0 0 6 29:63 12

4. Kauno „Crazy puck“ 10 0 0 0 10 13:96 3

Nacionalinės ledo ritulio lygos komandos kovoja dėl „Akropolio“ taurės. Ant šios beveik metro aukščio taurės kiekvieną sezoną įamžinami stipriausių komandų pavadinimai ir žaidėjų vardai bei pavardės. Kaip ir garsioji „Stanley“ taurė, „Akropolio“ taurė nėra atiduodama komandoms. Todėl didžiausia Lietuvos ledo ritulininkų svajonė yra tapti sezono čempionais ir nors kartą iškelti ją virš galvos. Akropolio“ taurė yra garbingiausias Lietuvos ledo ritulio apdovanojimas.