energija

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „energija“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „energija“.

Vyriausybė siūlo, kad energetikos bendrijų statusą norinčios įgyti ne pelno organizacijos turėtų teikti papildomus duomenis

Vyriausybė siūlo tikslinti duomenis, kuriuos apie savo veiklą turėtų pateikti atsinaujinančių energijos išteklių bendrijų (AEIB) statusą norinčios įgyti ne pelno siekiančios organizacijos. Ministrų kabinetas trečiadienį priėmė šį Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymą įgyvendinantį nutarimą, kuris numato tikslesnį leidimų išdavimą AEIB norinčioms tapti organizacijoms.
2024-07-10

Eurostatas: atsinaujinantiems šaltiniams ES pernai teko didžiausia elektros gamybos dalis

Atsinaujinantys šaltiniai 2023-iaisiais užtikrino didžiausią elektros energijos gamybos Europos Sąjungoje dalį – 44,7 proc., ketvirtadienį skelbia Eurostatas. Iš atsinaujinančių energijos šaltinių pernai pagaminta 1,21 mln. gigavatvalandžių (GWh) elektros – 12,4 proc. daugiau nei užpernai. Tuo tarpu iškastinį kurą deginančios jėgainės Bendrijoje elektros pernai pagamino 19,7 proc. mažiau nei 2022-aisiais – 0,88 mln. GWh, o tai sudarė 32,5 proc. visos gamybos.
2024-06-27

Kamuoja energijos trūkumas? Štai, kas jums padės

Dietologai ir medicinos ekspertai teigia, kad pakeitus vartojamus maisto produktus ir gėrimus, galite pakelti savo energijos lygį ir atsikratyti nuovargio – štai, ką reikia daryti, kad jaustumėtės energingesni. Remiantis mitybos ir fizinės būklės stebėjimo programėlės „MyFitnessPal“ apklausos duomenimis, žemas energijos lygis yra viena iš pagrindinių moterų sveikatos problemų.
2024-04-23

VERT: elektros tiekėjo pakeitimo mokesčiai vartotojams negalėjo būti taikomi

Nepriklausomi elektros tiekėjai negalėjo reikalauti netesybų ar kitų mokesčių už nutrauktas sutartis, sako Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius. Pasak jo, VERT laikosi nuomonės, jog tiekėjai neturėjo teisės reikalauti vartotojų atsiskaityti už sutartis sudarytas iki pernai metų birželio. Anksčiau rinkos reguliuotojas yra tikinęs, jog netesybos netaikomos nuo birželio sudarytoms sutartims.
2024-02-21

Milijonas ESO sąskaitoje – moteris negalėjo patikėti savo akimis: „Maniau, kad suklydau skaitydama“

Jurbarko rajono mokykla iš ESO gavo milijono eurų sąskaitą už saulės elektrinės prijungimą į tinklą. Mokykla tokių pinigų neturi, tad mokėti nesutinka. Po mėnesį trukusių derybų ESO galų gale sutiko prijungti mokyklos elektrinę nemokamai, tačiau triskart apribos galią. Po šio skandalo energetikos ministras jau žada kone 100 mln. eurų skirti ESO tinklui atnaujinti vietovėse, kuriose didžiausios eilės prisijungti saulės elektrines.

LEA: per savaitę šalyje pagaminta rekordinis kiekis elektros energijos

 Praėjusią savaitę Lietuvoje sugeneruota rekordiškai didelis kiekis elektros energijos. Palyginti su ankstesne savaite, jis padidėjo 11 proc., praneša Lietuvos energetikos agentūra (LEA). Anot LEA, pastarąjį kartą nacionalinė generacija pagerino rekordus pernai metų spalio 9–15 dienomis, kai Lietuvoje buvo pagaminta 167,2 GWh elektros energijos.
2024-02-05

Vilniuje – atsinaujinančiai energetikai skirta konferencija

Penktadienį Vilniuje vykstančiame Lietuvos atsinaujinančios energetikos kongrese „Litres“ šalies energetikos institucijų, verslo atstovai bei ekspertai aptars Lietuvos energetikos aktualijas bei ateities perspektyvas.  Konferencijoje taip pat bus diskutuojama apie projektų vystymą, finansavimą, plečiantis energijos kaupimo įrenginių sistemai bei siekiant užtikrinti tinklo stabilumą aktualų energetikos tinklų atnaujinimą.
2024-01-26

Kurią dieną gimėte? Štai, kas jūsų laukia 2024 metais

Kaskart užverdami buvusių metų duris ir atverdami naujų, tikimės, kad šie bus geresni, dosnesni, suteiks daugiau džiaugsmo, gerų emocijų ir kitų teigiamų dalykų. Ir, žinoma, nerimaujame ar pajuntame nusivylimą, kai staiga viskas įvyksta ne taip, kaip tikėjomės metų pradžioje. Todėl dažnai nusiraminimo, atsakymų į klausimus „Kokie bus metai?“, „Kiek kokių netekčių ar džiaugsmų patirsime?“ bei kitų, ieškome astrologų, tarologų, chiromantų ar kitų ateities žinovų įžvalgose.
2024-01-22

Lietuvis pasaulį privertė išsižioti: sukūriau 8-ą pasaulio stebuklą

Jonavos rajone Upninkų kaime gyvenantis išradėjas sako sukūręs unikalų variklį, kuris leidžia nemokamai gaminti energiją. Jau pateikė dokumentus ir šio išradimo patentavimui. Kol kas turi įrenginio prototipą, bet suradęs bendraminčių, artimiausiu metu ketina pagaminti darbinį modelį. „Pavyko, kaip dabar galiu drąsiai teigt, sukurt 8 pasaulio stebuklą“, – įsitikinęs Svajūnas.

97-erių sulaukusi moteris išdavė ilgaamžiškumo paslaptį: štai, kokia ji

Elaine LaLanne, kuri kartu su vyru penktajame ir šeštajame dešimtmetyje padarė perversmą šiuolaikinės kūno rengybos srityje, dabar pasidalijo tuo, kas jai padeda išlikti jaunai, sulaukus 97 metų. 97-erių metų moteris atskleidė 14 būdų, kurie gali padėti išlikti sveikiems iki 100 metų.
2023-11-05
REKLAMA
REKLAMA

90-tąjį gimtadienį atšventusi Albina atima žadą: iššoko su parašiutu

Sakoma, kad amžius – tik skaičius. Savo gyvenimo pavyzdžiu šį pasakymą patvirtina Albina Žvaliauskienė. Senjorė 90-mečio proga išpildė vieną iš savo svajonių – šoko su parašiutu. Apie šuolį, patirtas emocijas ir gyvenimo moto tv3.lt portalo žurnalistai pakalbino iš Alytaus rajono kilusią Albiną Žvaliauskienę ir jos anūkę Livitą Žvaliauskaitę.  Prieš kelis metus Albinos anūkės Livita ir Laura šoko su parašiutu. Tai pamačiusi Albina nusprendė pati išmėginti šuolį.
2023-11-04

Seime baigiami svarstymai dėl naujos atsinaujinančių išteklių energetikos tvarkos

Seimas po svarstymo antradienį pritarė atsinaujinančių energijos išteklių plėtros atnaujintam reguliavimui.  Už Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo pakeitimus balsavo 77 Seimo nariai, prieš buvo du, o susilaikė 35.   Energetikos ministras Dainius Kreivys tikisi, kad iki 2030 metų kas trečias namų ūkis bus energetiškai nepriklausomas ir energija apsirūpins pats.
2023-10-31

Šis produktas – aukso gysla žarnynui: ragina valgyti dažniau

Manoma, kad burokėliai kilę iš Viduržemio jūros regiono, kur senovės romėnai ir graikai vartojo šių daržovių šakniagumbius bei lapkočius. Tikėtina, kad iš pradžių burokėliai buvo auginami tik dėl sultingų lapelių, o vėliau buvo pradėti naudoti ir žemėje pasislėpę jų gumbai. Anot gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, ši daržovė gali padėti sumažinti kraujospūdį ir širdies ligų riziką.
2023-10-18

Ministerija: antrojo jūros vėjo parko konkursą siūloma skelbti sausio 15 dieną

Antrojo 700 megavatų (MW) galios jūros vėjo parko vystytojo konkursą, kurio laimėtojas galės pretenduoti į valstybės paramą, siūloma skelbti 2024 metų sausio 15 dieną, antradienį pranešė Energetikos ministerija.  Pasiūlymui dar turės pritarti Vyriausybė.  Ministerija skelbia, kad ne mažiau nei 3 proc. parko statybos darbų turės atlikti mažos ir vidutinės įmonės. Be to, konkurso laimėtojas turės skirti bent 5 mln.
2023-10-17

„Ignitis“ atsiuntė klaidingas sąskaitas už elektrą: skirtumą teks primokėti

Per 100 tūkstančių lietuvių šeimų „Ignitis“ atsiuntė klaidingas sąskaitas už rugsėjo elektrą. Bendrovė aiškina, esą taip nutiko dėl techninės klaidos, tačiau smulkesnių detalių apie incidentą neatskleidžia. Gyventojai piktinasi, kad pataisytose sąskaitose „Ignitis“ surašė didesnes sumas.

„Vėjas parodė griaunančią jėgą“: stichija tūkstančius lietuvių paliko be elektros

Dėl stipraus vėjo bei virstančių medžių ir lūžtančių šakų šeštadienį pažeistų elektros linijų laidų, sekmadienio pavakarę be elektros buvo apie 36 tūkst. vartotojų, BNS pranešė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).  „Sekmadienio dieną vėjas parodė griaunančią jėgą – gedimų skaičius vos per kelias valandas visoje Lietuvoje išaugo žymiai (buvo apie 1,1 tūkst., dabar – daugiau nei 1,7 tūkst.), o vartotojų skaičius, kuriems reikia atnaujinti elektros energijos tiekimą jau viršija 36 tūkst.

Atsinaujinančių energijos išteklių suvartojimas Latvijoje per 5 metus padidėjo 2,4 proc.

2022-aisiais Latvijoje suvartota 79,8 petadžaulio (PJ) atsinaujinančiųjų išteklių energijos – 0,3 proc. daugiau nei užpernai ir 2,4 proc. daugiau nei 2018 metais, trečiadienį skelbia nacionalinė statistikos tarnyba. 80,2 proc. bendro atsinaujinančiųjų išteklių energijos suvartojimo pernai sudarė malkos (2021 metais – 78,6 proc.), 13,6 proc. – elektra (12,9 proc.), 2,9 proc. – biodujos (3,5 proc.), 1,0 proc. – biokuras (2,6 proc.). Malkų energijos paklausa per metus padidėjo 2,2 proc.
2023-09-06

Atpigus energijai, infliacija Nyderlanduose pasiekė žemiausią per tris mėnesius lygį

Metinė infliacija Nyderlanduose liepą mažėjo antrą mėnesį iš eilės ir pasiekė žemiausią per tris mėnesius lygį, parodė šalies statistikos tarnybos antradienį paskelbti naujausi oficialūs duomenys. Metinė infliacija, birželį siekusi 5,7 proc., liepą, kaip ir skelbta preliminariai, sumažėjo iki 4,6 proc., rašo portalai „Trading Economics“ ir „RTT News“. Energijos kainos liepą, palyginti su metais anksčiau, sumažėjo 4,5 procento.
2023-08-08
REKLAMA
Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai   Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Trūksta skysčių, kankina nuovargis ir nusilpęs imunitetas? Ši priemonė padeda atgauti jėgas, kaip niekad greitai

Sumažėjo apetitas, jaučiate nuovargį ar nusilpo imuninė sistema? Ar žinojote, kad dažniausiai dėl šių negalavimų kaltas skysčių, elektrolitų ir vitaminų stygius? „Antėja“ šeimos gydytojo Mindaugo Junkos teigimu, pajutus anksčiau minėtus nemalonius simptomus, į pagalbą galima pasitelkti intraveninę terapiją. Intraveninė terapija – kas tai? Intraveninė terapija yra efektyvus ir greitas būdas, papildyti organizmą skysčių, elektrolitų, vitaminų ir kitų reikalingų medžiagų doze.
2023-07-10

„Litgrid“ patvirtino 35 prašymus rezervuoti 2,9 GW galios elektrinių bei kaupiklių

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ skelbia patvirtinusi 35 prašymus perdavimo tinkle rezervuoti 2,9 gigavato (GW) galios saulės ir vėjo elektrinių bei kaupimo įrenginių.  Patvirtinus prašymus saulės elektrinėms rezervuota galia siekia 0,95 GW, vėjo – 1,2 GW, kaupimo įrenginiams – 0,75 GW. Pasak „Litgrid“, iš 2,9 GW bendrai rezervuotos galios, beveik 1,1 GW sudaro hibridinės elektrinės.
2023-06-23

Estija elektros gamybą kovą padidino procentu

Estija kovą pagamino 566 gigavatvalandės (GWh) elektros energijos – 0,9 proc. daugiau nei ankstesnį mėnesį, pranešė nacionalinė statistikos tarnyba. Per metus (palyginti su pernai kovu) gamyba sunyko 35,3 procento. Elektros importas per mėnesį sumenko 7,1 proc., per metus – 19,7 proc. iki 591 GWh, o eksportas – atitinkamai 19,7 proc. ir 53,5 proc. iki 297 GWh. Šiemet kovą šalies įmonėms parduota elektra sudarė 72 proc., namų ūkiams – 28 proc. viso galutinio suvartojimo.
2023-05-02

Kamuoja nuovargis ir energijos trūkumas? Štai, kas padės

Kartu su pavasariu atkeliauja ne tik ilgai laukta šiluma, ilgėjantys vakarai ir žaliuojantys medžiai, bet neretai – ir puokštė sveikatos problemų. Vaistininkai pastebi, kad vis daugiau gyventojų skundžiasi įvairiais pereinamojo sezono negalavimais: nuo padidėjusio nuovargio iki virškinimo sutrikimų. Tačiau „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Dovilė Tervydė teigia, kad pasiruošus tinkamai, dalies jų galima išvengti.
2023-02-27

ESO prakalbo apie „elektros vagis“: už tai gyventojams tenka mokėti daugiau

Lietuvoje pradėjus įrenginėti išmaniuosius skaitiklius, dalis gyventojų įtaria, kad tokie pritaisai gali rodyti netikslius elektros suvartojimo duomenis.
314 2023-02-11

Gentvilas: naujas etapas – energiją iš saulės gaminantys pastatai

Saulės parkų įrengimas nedarant žalos gamtai Lietuvoje dar spartės, sako aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Anot jo, pernai parengti nauji aplinkosaugos reikalavimai bus privalomi planuojant, statant ir naudojant didesnes nei 100 kW saulės jėgaines, tačiau jie nebus taikomi saulės elektrinėms ant pastatų.
2023-01-26

Susipažinkite su reikalavimais: paruošė taisykles investuojantiems į didelės galios baterijų sistemas

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ parengė elektros energijos kaupimo įrenginių prijungimo prie perdavimo tinklo valdymo reikalavimus, kurie bus taikomi didelės galios baterijų sistemoms, veikiančioms aukštos įtampos elektros perdavimo tinkle. Operatorė skelbia viešąją konsultaciją, kurios metu į tokias sistemas investuoti planuojantys rinkos dalyviai kviečiami teikti pastabas ir pasiūlymus.
2023-01-26

Rusija naudoja energiją politiniais tikslais, Davose įspėja Lenkijos prezidentas

Lenkijos prezidentas trečiadienį vėl pažėrė įspėjimų dėl rusiškų energijos išteklių ir Davose susitinkančiam pasaulio politiniam ir verslo elitui pareiškė, kad Maskva energiją naudoja kaip ginklą ir kaip priemonę daryti politinę įtaką, pranešė Lenkijos visuomeninis radijas, remdamasis valstybine naujienų agentūra PAP.
2023-01-19

90-metę dažnai palaiko jos dukra: išdavė jaunystės paslaptį

90-metė močiutė, kurią žmonės neretai sumaišo su jos dukra, pasidalijo, kur slypi jos jaunystės ir ilgaamžiškumo paslaptis. Fitneso fanatikė Edna May Giordano turi daug gyvenimiškos patirties, todėl nenuostabu, kad ji žino keletą būdų, kaip palaikyti puikią formą, rašo mirror.co.uk. Nepaisant jos amžiaus, nepažįstami žmonės dažnai galvoja, kad Ednai yra maždaug 70 metų, o kartais net mažiau. Ji sako, kad savo puikią fizinę formą sieja su sveika gyvensena, sportu, joga ir sodininkyste.
2023-01-17

Pamatę kainas už elektrą pora išsikraustė į furgoną: nesigailėjo nė akimirkai

Hampšyre gyvenanti pora pamatę, kiek turi sumokėti už energiją nusprendė namus iškeisti į gyvenimą furgone. Tai, anot jų, yra kur kas pigiau, o tuo pačiu jie gali nevaržomi gyventi ir toliau savo svajonių gyvenimą. Sophie Elgar ir Andy Rice‘as iki šiol gyveno nuosavame name, tačiau sukilus energijoms kainoms jie suprato, kad gyventi pilnaverčio gyvenimo išleidžiant pusę pinigų komunaliniams mokesčiams – daugiau nebegali.
2023-01-11

Svarbu visiems: ESO paaiškino, kodėl kartais dingsta elektra

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdomi planiniai elektros tinklo priežiūros ir remonto darbai, kurių metų klientams laikinai atjungiamas elektros tiekimas, atliekami reguliariai visus metus tam, kad būtų užtikrinamas kokybiškas ir patikimas elektros skirstomojo tinklo veikimas ir energijos tiekimas visiems šalies gyventojams, rašoma pranešime žiniasklaidai.
2023-01-03

Daugelis Lietuvos gyventojų atviri: energijos kainos paveikė perkamąją galią

87 proc. Lietuvos gyventojų mano, kad kylančios energijos kainos turėjo įtakos jų perkamajai galiai. Europos Sąjungoje (ES) su tuo sutinka 75 proc. piliečių, rodo Eurobarometro apklausos duomenys. Jos duomenimis, 70 proc. apklaustųjų Lietuvoje (ES – 56 proc.) mano, kad kainos padidėjo daugiausia dėl agresyvaus Rusijos elgesio, tačiau su tuo nesutinka 26 proc. lietuvių ir 38 proc. ES piliečių.  35–79 proc.
2022-12-21

Beveik 1,3 tūkst. energijai imlių įmonių paskirstyta 30 mln. eurų parama

Beveik 1,3 tūkst. energijai imlių įmonių, savo veikloje sunaudojančių daug dujų ir elektros, paskirstyta 30 mln. eurų subsidijų, pirmadienį pranešė Ekonomikos ir inovacijų ministerija.   Pasak ekonomikos ir inovacijų ministrės Aušrinės Armonaitės, subsidijos verslus pasieks iki šių metų pabaigos. „Šios subsidijos yra šių metų rudenį Vyriausybės paskelbto pagalbos paketo energetikai imlioms Lietuvos įmonėms dalis.
2022-12-19

Šimonytė apie elektros viršpelnių susigrąžinimą iš Švedijos: „Derybos neįvyksta per vieną dieną“

Mūšis su Švedija dėl šimtamilijoninių pigios elektros gamintojų viršpelnių krypsta ne Lietuvos vartotojų naudai. Premjerė Ingrida Šimonytė tvirtina, kad su Švedija derėtis nėra lengva, o Energetikos ministerija jau ruošiasi prašyti Europos Komisijos pagalbos. Tačiau Seimo opozicijos atstovai abejoja, ar net tarpininkaujant eurobiurokratams vyriausybei pavyks išsireikalauti iš švedų bent dalį elektros viršpelnių.

Gyventojus piktina, kad biudžetininkai netaupo: „Plieskia lempos įstaigose, užtektų vienos lempelės“

Nuo šio mėnesio pagal europinį nurodymą Lietuva turi pradėti taupyti elektrą ir jos sudeginti bent dešimtadaliu mažiau. Vyriausybė ragina taupyti visus – gyventojus, verslą ir biudžetines įstaigas. Vyriausybė viliasi, kad pabrangus elektrai gyventojai ir verslas taupys patys be papildomų raginimų.

Pradedamos linijų iš Kruonio HAE ir Darbėnų iki Bitėnų antro etapo statybos

Elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ pradeda 330 kV linijų Darbėnai–Bitėnai ir Kruonio HAE-Bitėnai antrojo etapo statybas. Šios linijos svarbios Lietuvai sinchronizuojant elektros tinklus su žemynine Europa.
2022-11-30

Trečiąjį metų ketvirtį ES energijos importo iš Rusijos dalis sumenko iki 15,1 proc.

Trečiąjį šių metų ketvirtį energijos išteklių importo iš Rusijos dalis bendrame šiame Europos Sąjungos (ES) importe sumenko iki 15,1 proc. nuo 25,5 proc. antrąjį ketvirtį, penktadienį skelbia Eurostatas. ES statistikos tarnybos duomenimis, iki pirmojo šių metų ketvirčio iš Rusijos importuojamos energijos dalis buvo gana stabili ir sudarė 26-27,6 procento.
2022-11-25

Smūgis verslams ir gyventojams: ekonomistas prognozuoja, kaip keisis kainos už elektrą

Gyventojams ir verslui sukant galvą dėl išaugusių išlaidų, ekonomistas įvertino, kaip galėtų pasikeisti kainos už elektrą ir dujas netolimoje ateityje. Naujienų portalo tv3.lt laidoje apsilankęs ekonomistas Marius Dubnikovas, vertindamas dabartinius iššūkius energetikos srityje, išsakė prognozę, ar netolimoje ateityje elektra ir gamtinės dujos pigs. Taip pat ekonomistas užsiminė ir apie tai, ar gyventojams teks išgyventi dar vieną krizę.
2022-11-12

Šimonytė neatmeta, kad nuo liepos gali keistis kompensavimo už energiją tvarka

Premjerė Ingrida Šimonytė sako neatmetanti, kad nuo kitų metų liepos kompensacijos už elektrą ir dujas galėtų būti mokamos pagal jų suvartojimą, tačiau dar reikia įvertinti, kiek toks pokytis būtų pagrįstas.  „Nuo sausio 1 dienos bus taikomas toks pat kompensavimo mechanizmas, kaip ir dabar, bus kompensuojama visuomeniniame ar nepriklausomame tiekime esančių vartotojų mokama kaina iki nustatytos ribos, kurią dabar planuojame 28 centus, panašiai bus ir su dujomis.
2022-11-10

Iš kainų skirtumo uždirbusios „Litgrid“ elektros perdavimo kaina kitąmet mažėja 4 proc.

Vartotojams grąžinant 142 mln. eurų šiemet „Litgrid“ gautų vadinamųjų elektros perkrovų pajamų, įmonės perdavimo paslaugos kaina nuo kitų metų mažėja 4 proc. iki 0,654 cento už kilovatvalandę.
2022-11-03

Vokietija patvirtino energijos kainų lubas

Vokietija trečiadienį patvirtino energijos kainų lubas – svarbiausią didžiulio 200 mlrd. eurų (198 mlrd. JAV dolerių) paramos paketo, skirto padėti su energetikos krize susidūrusiems namų ūkiams ir įmonėms, priemonę. „Šių pasekmių ir didelių iššūkių šaltinis yra [Rusijos prezidento Vladimiro] Putino karas“, – spaudos konferencijoje pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas.
2022-11-03

Ne visi valdininkai darbe sutaupė elektros, kai kurie sudegino net daugiau nei pernai

Vyriausybei paskelbus energijos taupymo vajų aiškėja, kad paspausti valdininkai darbe sutaupė vidutiniškai apie 20 proc. elektros, o dideles patalpas turinčios įstaigos – net pusę elektros. Visgi yra ir tokių, kurios elektros šiemet sudegino daugiau nei pernai – tokioms įstaigoms gresia patikrinimai. Ragindama energiją dar labiau taupytų ir verslas, Vyriausybė patvirtino elektros tarifų verslui kompensavimo tvarką. Šiaulių savivaldybėje – griežtas energijos taupymo režimas.

Vyriausybė: daug energijos naudojančios įmonės subsidijų gali tikėtis gruodį

monės, naudojančios daug energijos, valstybės subsidijų gali tikėtis jau gruodį. Vyriausybė penktadienį patvirtino jų mokėjimo tvarką.  Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad labiausiai paveiktos veiklos ir sektoriai nustatyti pagal Europos Komisijos gaires, tačiau dar tariamasi su Komisija dėl veiklų išplėtimo, kad būtų įtraukta daugiau įmonių.
2022-10-28

„Ignitis“ gyventojams suteiks išskirtinę paslaugą: tokia ji – pirmoji pasaulyje

Valstybės grupės energetikos grupės „Ignitis grupė“ elektros ir dujų tiekėja „Ignitis“ gyventojams siūlys išsinuomoti dalį nutolusios vėjo jėgainės. Bendrovė pranešė, jog tokią paslaugą teiks pirmoji pasaulyje. Gyventojams bus nuomojami 4,5 megavato (MW) pajėgumai Mažeikių rajone statomame 14 elektrinių vėjo parke, kurio bendra galia sieks apie 63 MW. Pranešama, kad apie 1 tūkst. buitinių elektros vartotojų galės išsinuomoti daugiausia po 5 kilovatus (kW) galios dalį.
2022-10-27

Gintarė Skaistė: energijai imlios įmonės jau gali prašyti atidėti mokesčius

Finansų ministrė teigia, kad energijai imlios įmones, kurių energijos sąnaudos sudarė 10 proc. ar daugiau pernai ir šiemet patirtų sąnaudų, jau gali kreiptis į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) dėl mokesčių atidėjimo.  „Įmonės jau šiandien gali dėl to kreiptis. Tas VMI mokesčių išieškojimas jau šiandien, galima sakyti, yra sustabdytas“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė Gintarė Skaistė.
2022-10-26

Energijai imlias įmones nustatys ir paramą tvirtins Mokesčių inspekcija

Energijai imlias įmones, kurių energijos sąnaudos sudarė 10 proc. ar daugiau pernai ir šiemet patirtų sąnaudų ir kurios galės prašyti mokesčių atidėjimo, tikrins ir paraiškas tenkins arba atmes Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI). Kriterijai į mokesčių atidėjimą pretenduojančiam verslui nurodomi Mokesčių inspekcijos parengtame įsakymo projekte. Anot jo, šiemet įsteigtos bendrovės sąnaudos bus skaičiuojamos nuo jos veiklos pradžios.
2022-10-24

ESO pataria, ką daryti, kad elektros sąskaitos netikėtai neišaugtų: klientai pamiršta svarbią taisyklę

Pastaruoju metu viešojoje erdvėje pasigirdus nuogąstavimams, kad po skaitiklių rodmenų patikros klientams išauga sąskaitos, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) paaiškina, kokiais atvejais taip gali nutikti, rašoma pranešime žiniasklaidai. ESO darbuotojai, atlikdami patikrinimus, keisdami skaitiklius arba atvykę klientų prašymu ir vykdydami kitus darbus visuomet nurašo faktinius elektros skaitiklio rodmenis.
2022-10-19

Energetikos viceministras: derybinę poziciją dėl elektros „viršpelnių“ tikimės turėti po 2 savaičių

Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams numačius išimtį, kad eksportuojančios elektrą šalys su importuojančiomis turės pasidalinti gamintojų perteklinėmis pajamomis, Lietuva savo derybinę poziciją tikisi turės po maždaug dviejų savaičių, rinkos reguliuotojui surinkus reikalingus duomenis, sako energetikos viceministras Albinas Zananavičius.

„Latvenergo“ iki 2026-ųjų įgyvendins 600 MW galios atsinaujinančiosios energijos projektus

Latvijos valstybinė elektros energetikos monopolininkė „Latvenergo“ pranešė planuojanti iki 2026 metų šalyje ir užsienyje įgyvendinti 600 megavatų (MW) galios atsinaujinančios energijos projektus. Bendrovė tikisi, kad iki 2030-ųjų jos atsinaujinančiosios energijos projektų bendra galia išaugs iki 2300 MW.
2022-10-17

Lietuvoje pradeda veikti didžiausias Baltijos šalyse vėjo jėgainių parkas – gyventojai piktinasi: „Baisus triukšmas, girdisi net namuose“

Elektrai išbrangus iki neregėtų kainų, pigesnio gyvenimo viltį atneša šalyje dygstantys nauji vėjo jėgainių parkai. Vienas toks didžiausias Baltijos šalyse pradeda veikti Telšių rajone, šalia Tryškių. 13 vėjo jėgainių elektra gali aprūpinti visus tokio miesto, kaip Šiauliai, gyventojus. Šis parkas beveik penktadaliu padidino Lietuvoje vėjo pagaminamos energijos apimtis. Lietuva siekia, kad iki 2030 visa elektros energija būtų gaminama iš atsinaujinančių šaltinių – saulės, vėjo.

Energijai imlios Latvijos perdirbimo pramonės įmonės sulauks valstybės paramos

Latvijos vyriausybė antradienį pritarė taisyklių projektui, kuriuo daug energijos naudojančios šalies perdirbimo pramonės įmonės, nukentėjusios nuo Rusijos karinės agresijos prieš Ukrainą padarinių – smarkiai išaugusių energijos kainų, galės pretenduoti į valstybės negrąžintiną paramą.
2022-10-11

Gyventojai taupo, bet kainos auga jau nevaldomai: laukia dar vienas šokas?

Viltys, kad infliacijai pasiekus 20 procentų, ji jau rudenį ims slūgti, dužo į šipulius. Bendras kainų augimas šalyje rugsėjį perkopė 24 procentus. Energijos išteklių – dujų, elektros – kaina per metus augo kone 70 procentų, o maisto produktų kainos padidėjo trečdaliu. Kai kurie ekonomistai tokį kainų kilimą vadina nekontroliuojamu ir tvirtina – artimiausiai mėnesiais kainos tik augs.
Į viršų