Splite (Kroatija) vykstančio ITF serijos moterų teniso turnyro aštuntfinalyje trečiadienį 28-erių Justina Mikulskytė (WTA-227) per 74 minutes 1:6, 4:6 neatsilaikė prieš antrąja turnyro raketę kroatę Janą Fett (WTA-171), kuri yra buvusi pirmojo šimtuko žaidėja ir 2014 m. „Australian Open“ jaunių turnyro finalininkė. Tai buvo antra kroatės pergalė prieš lietuvę šiemet iš tiek pat galimų.

Pirmasis setas lietuvei buvo labai prastas – ji pralaimėjo 3 savo padavimų serijas ir nesusikūrė nė vieno „break pointo“. Antrąjį setą J.Mikulskytė pradėjo nuo laimėtos varžovės padavimų serijos. Antrajame geime lietuvė atlaikė varžovės spaudimą, bet ketvirtajame išbarstė persvarą (2:2). Šeštajame geime lietuvė atlaikė dar du „break pointus (3:3), o aštuntajame geime atsiliko 0:40 ir po dvigubos klaidos pralaimėjo savo padavimų seriją (3:5). Devintajame geime jau lietuvė „sausai“ laimėjo varžovės padavimų seriją (4:5). Deja, kitame geime lietuvė savo padavimų metu nepelnė nė taško ir patyrė nesėkmę.

Lietuvė po antrųjų savo padavimų laimėjo tik 32 proc. galimų taškų, o varžovė – 62 proc.

J.Mikulskytė pelnė 9 WTA vienetų reitingo taškus ir 935 JAV dolerius. Virtualiame reitinge ji yra pakilusi į sau rekordinę – 222-ą – vietą, bet ta pozicija dar gali suprastėti.

Lietuvė Splite žais ir dvejetų varžybose. Pirmajame rate J.Mikulskytė su slovėne Veronika Erjaveč bandys nugalėti britę Samanthą Murray Sharan ir vengrę Panną Udvardy.

ITF serijos moterų teniso turnyro Splite prizų fondą sudaro 60 tūkst. JAV dolerių.