Fantastika: Lietuva pasaulio čempionate parklupdė iš NBA žvaigždžių sudarytą JAV rinktinę

Rungtynių vaizdo įrašas, fotogalerija

Lietuvos rinktinė tęsia savo fantastišką žygį pasaulio čempionate. Kazio Maksvyčio auklėtiniai sekmadienį 110:104 (31:12, 23:25, 17:28, 39:39) sugebėjo palaužti iš NBA žvaigždžių sudarytą Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) rinktinę. Lietuva laimėjo J grupę ir pasaulio čempionato ketvirtfinalyje antradienį žais su Serbijos rinktine.

Rungtynių pabaigoje JAV rinktinė taikė pražangų taktiką ir buvo priartėjusi prie 4 taškų. Vis tik Lietuva atsilaikė ir šventė istorinę pergalę.

Įdomu tai, kad ketvirtajame kėlinyje abi rinktinės pelnė net po 39 taškus.

Lietuvos rinktinė pataikė net 14 iš 25 tolimų metimų (56 proc.).

Lietuva įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (43:27), o puolime atkovojo netgi dvigubai daugiau kamuolių (18:9).

Nuo suolo pakilusių Lietuvos rinktinės žaidėjų indėlis į pergalę vėl buvo įspūdingas. Vadinamojo antrojo penketo krepšininkai pelnė 61 tašką – daugiau nei pusę visų komandos taškų.

JAV rinktinėje atsarginiai krepšininkai pelnė 38 taškus.

Vienu metu Lietuva pirmavo netgi 21 taško skirtumu ir šiose rungtynėse pirmavo 37 min. 45 sek.

Pamatykite Lietuvos rinktinės 9 pataikytus tritaškius iš eilės:

Tai yra trečiasis kartas istorijoje, kai Lietuva nugali JAV rinktinę. Pirmasis kartas įvyko 1998 m. pasaulio čempionate. Tiesa, tuomet JAV rinktinei atstovavo ne iš NBA žaidėjų sudaryta rinktinė.

Antrąjį sykį Lietuva parklupdė JAV jau 2004 m. Atėnų olimpinėse žaidynėse, kai Amerikos garbę gynė jau visos ryškiausios NBA žvaigždės.

Fantastiškai iš toli atakavę lietuviai pataikė visus pirmuosius devynis mestus tritaškius, o po pirmojo kėlinio pirmavo 31:12.

Antrajame kėlinyje JAV žvaigždės kiek atkuto, tačiau po dviejų kėlinių Lietuva vis dar pirmavo užtikrintai – 54:37.

Trečiasis kėlinys tapo tikras išbandymas lietuvių nervams – jį mūsiškiai pralaimėjo 17:28 ir po trijų kėlinių pirmavo 71:65.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai rado savyje jėgų išsaugoti persvarą ir atlaikė visus JAV rinktinės bandymus perlaužti rungtynes.

Ketvirtfinalyje Lietuvos rinktinė dėl galimybės žaisti pusfinalyje antradienį kovos su Serbija.

Lietuva: Vaidas Kariniauskas 15, Mindaugas Kuzminskas 14, Jonas Valančiūnas 12 (7 atk. kam.), Tadas Sedekerskis (11 atk. kam.), Ignas Brazdeikis ir Tomas Dimša – po 11, Eimantas Bendžius 10, Rokas Jokubaitis 9 (6 rez. perd.).

JAV: Anthony Edwardsas 35 (5/13 trit.), Mikalas Bridgesas ir Jalenas Brunsonas – po 14, Brandonas Ingramas 10, Bobby Portisas ir Austinas Reavesas – po 7.

Lietuvos ir JAV rinktinių rungtynių vaizdo įrašą stebėkite šios naujienos viršuje.

Svarbiausias FIBA Pasaulio taurės rungtynes rugpjūčio 25 – rugsėjo 10 dienomis rodys TV3 kanalas ir naujienų portalas tv3.lt, o visas čempionato kovas pamatyti galės „Go3“ televizijos žiūrovai.

tv3.lt

Kaip džiaugiuosi pergale!!! Ir gerai, kad tu saboniu nebuvo. Tegu sedi su savo milijonais. Čia daug daugiau nei pinigai
Nu pasirodo rinktine geriau zaidzia su naujokais, nei tie kurie tipo profai (cia kalba eina apie tuos kurie neatvyko i komanda). Saunuoliai