Latvijos rinktinė toliau kuria stebuklus pasaulio krepšinio čempionate. Pirmą kartą planetos pirmenybėse dalyvaujantys mūsų kaimynai sekmadienį lemiamose rungtynėse net 104:84 (22:20, 23:22, 36:23:21) įveikė Brazilijos rinktinę ir pateko tarp 8 geriausių Pasaulio taurės komandų.

Brazilija šiose rungtynėse pirmavo vos vieną minutę. Latvija po pirmojo kėlinio buvo priekyje 22:20, o po dviejų kėlinių – 45:42.

Trečiajame kėlinyje latvių persvara vienu metu siekė net 14 taškų, o prie to labiausiai prisidėjo itin sėkmingas Davio Bertanio, Andrejaus Gražulio ir Artūro Žagaro žaidimas.

Trečiąjį kėlinį latviai laimėjo net 36:2, o po 30 min. Latvija pirmavo jau 81:63.

Beje, brazilai iki šiol pasaulio čempionatuose XXI amžiuje dar nė  karto nebuvo leidusi savo varžovams į savo krepšinį įmesti 30 ir daugiau taškų.

Ketvirtajame kėlinyje Latvija brazilams net neleido pagalvoti apie galimą sugrįžimą į rungtynes. Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei 5 minutėms Latvijos pranašumas pasiekė naują rekordinę žymą – 26 taškus.

Latvija šiame mače pataikė 16 tritaškių iš 33 (46 proc.).

Kaimynai suklydo vos 6 kartus, brazilai – 11.

Latviams 24 taškus pelnė Andrejus Gražulis. 17 – Artūras Žagaras, 14 – Davis Bertanis. Artūras Kuručas pridėjo 12, Rolandas Šmitas 10.

Brazilijai 20 taškų pelnė Bruno Caboclo.

Latvija: Andrejus Gražulis 24 (9/12 dvitaškiai, 5 rez. perd., 30 naud. bal.), Artūras Žagaras 17 (3/5 tritaškiai), Davis Bertanis 14 (4/9 tritaškiai), Artūras Kurucas 12 (4/4 tritaškiai), Rolandas Šmitas 10, Kristeris Zorikas 9.

Brazilija: Bruno Caboclo 20 (7 atk. kam.), Yago dos Santosas 14, Lucasas Diasas 13 (3/4 tritaškiai, Gui Santosas ir Leonardo Meindlas po 9.

Rungtynių vaizdo įrašą galite stebėti šios naujienos viršuje.

Priminsime, kad Latvija pasaulio čempionate žaidžia be traumuotų Kristapo Porzingio ir Dairio Bertanio.

Brazilai buvo netoli pačio blogiausio pasirodymo pasaulio čempionate. Didžiausią pralaimėjimą brazilai patyrė 2014 m., kai varžovams pralaimėjo 28 taškais.