Paskutinėse pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalio rungtynėse trečiadienį susitiko Kanados ir Slovėnijos rinktinės. Paskutinį bilietą į pusfinalį po įnirtingos kovos pačiupo kanadiečiai, kurie 100:89 (26:24; 24:26; 30:21; 20:18) įveikė Slovėnijos krepšininkus.

Po šių rungtynių paaiškėjo, kad Kanada pusfinalyje susitiks su Serbija, o Slovėnija ketvirtadienį kovas dėl 5-8 vietos pradės prieš Lietuvą.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė kanadiečiai, kai du taškus pelnė komandos žvaigždė Shai Gilgeousas-Alexanderis (2:0). Tuo tarpu Slovėnijos rinktinė pirmuosius taškus pelnė praėjus beveik 2 kėlinio minutėms, kai Aleksejus Nikoličius smeigė taiklų tritaškį (2:3).

Įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas tarp komandų lygus, vyko kova taškas į tašką (12:12). Galiausiai kėlinio pabaigoje į priekį išsiveržti pavyko Kanadai (26:24).

Nuo pat pirmosios antro ketvirčio minutės abi komandos palaikė aukštą žaidimo tempą ir keitėsi taikliais metimais. Įpusėjus kėliniui 4 taškais į priekį išsiveržė Kanados rinktinė, o varžovams įsisiautėti nenorėjusi leisti Slovėnija naudojosi minutės pertraukėle. Panašu, kad minutės pertraukėlė slovėnams pagelbėjo, nes į ilgąją pertrauką komandos iškeliavo esant lygiam rezultatui (50:50).

Po pertraukos geriau startavo kanadiečiai, kurie praėjus kiek daugiau nei 3 minutėms jau turėjo 7 taškų persvarą (59:52). Įpusėjus trečiajam ketvirčiui Kanados rinktinė pirmą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį dviženkliu pranašumu (67:55). Prieš prasidedant lemiamam kėliniui Slovėnijos rinktinė atsilikinėjo 9 taškais (80:71).

Lemiamame kėlinyje Slovėnijos krepšininkai visą laiką buvo besivejančių vaidmenyje. Savo lyderį Luką Dončičių dėl antrosios techninės pražangos praradę slovėnai bandė kabintis į rungtynes, tačiau atrodė, jog jie palūžo psichologiškai.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Shai Gilgeousas-Alexanderis, kuris pelnė 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir padavė 4 rezultatyvius perdavimus. Su tokiais statistiniais rodikliais kanadietis užfiksavo dvigubą dublį.

Tuo tarpu slovėnų gretose rezultatyviausias buvo L. Dončičius, kuriam iki išvarymo iš aikštės pavyko pelnyti 26 taškus, atkovoti 4 kamuolius ir paduoti 5 rezultatyvius perdavimus.

Kanados rinktinė: Shai Gilgeous-Alexanderis 31 (7/8 dvit., 10 atk. kam., 4 rez. perd.) RJ Barrettas 24 (8/16 dvit., 9 atk. kam.), Nickeilas Alexanderis-Walkeris 14, Dillonas Brooksas 14, Luguentzas Dortas 8, Kelly Olynykas 7 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Kyle Alexanderis 2.

Slovėnijos rinktinė: Luka Dončičius 26 (4/14 dvit., 4/6 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Klemenas Prepeličius 22 (4/10 trit., 5 atk. kam.), Zoranas Dragičius 10 (4 atk. kam.), Aleksejus Nikoličius 8 (4 atk. kam.), Mike Tobey 8 (6 atk. kam.), Gregoras Hrovatas 7, Jaka Blazičius 3.

Visa širdim už Kanadą. Tegul nudvesia tas Dončočius viresnysis su savo komentarais.
Dabar tegul uosto kabančius vyresnysis Dončičius Kanada Lets Go !!
Super, Šaunuoliai kanadiečiai, taip ir reikia buvusiems jugams. Pastoviai išsikalineja, šaiposi iš kitų,vaidina erelius.
Būtų gerai kad kanadiečiai patvarkytu ir serbus, o mes rytoj šituos.....