Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Muziejuje apsilankė pingvinai (nuotr. stop kadras)

Dėl koronaviruso grėsmės visoje šalyje lankytojams užvertos visų muziejų durys. Tačiau ketvirtadienį po Lietuvos jūros muziejų vaikštinėjo neeiliniai lankytojai. Akvariumus ir muziejuje esančias kompozicijas apžiūrinėjo 18 pingvinų.

REKLAMA

Vaizdo įrašu, kaip pingvinai vaikštinėja po muziejų, pasidalino „Facebook“. Jie rašė:

„Karantinui užvėrus Lietuvos jūrų muziejaus duris, gyvenimas jame nesustojo. Kai muziejuje nevaikšto lankytojai, gyvūnų prižiūrėtojai išleido pasivaikščioti pingvinus. Jie susidomėję apžiūrėjo akvariumus ir, be abejo, žaidė bei išdykavo.

Pasak Jūrų paukščių ir žinduolių skyriaus vedėjo biologo Arūno Grušo, jiems patinka kibinti prižiūrėtojus, o vieną iš jų – Rūką – itin sudomino... batų raištis. Arūnas Grušas sako, kad Rūkas, vos pamatęs tą raištelį, kiekvieną syk ima jį taršyti.

Lietuvos jūrų muziejuje dabar gyvena 18 pingvinų. Prieš dvejus metus, iš karto po rekonstrukcijos, Jūrų muziejus įsigijo aštuonis Humbolto (Spheniscus humboldti) pingvinus iš Winghamo Wildlife zoologijos parko (Jungtinė Karalystė). Naujojoje bandoje - penki patinėliai ir trys patelės. Dešimt pingvinų yra iš senosios Kopgalio bandos.

Pasak muziejaus direktorės Olgos Žalienės, Humbolto pingvinai – reti gyvūnai, juos imti iš gamtos draudžia tarptautinės konvencijos, galima įsigyti tik iš zoologijos sodų, kurie juos veisia. Gyvasis pirkinys muziejui kainavo arti 80 tūkst. Eur“.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI