Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Vonios kambarys (nuotr. shutterstock.com)

Turbūt nesuklysime sakydami, kad vonios kambarys namuose turėtų būti pats švariausias. Dėl vandens, garų ir kitų nešvarumų vonios kambaryje gali lengvai susidaryti palanki terpė atsirasti bakterijoms, grybeliui ir nepageidaujamiems kvapams. Laimei, Carolyn Forte turi kelis patarimus, kurie padės vonios kambarį išvalyti tobulai, rašoma goodhousekeeping.com.

REKLAMA

Geriausia, jei tvarka vonios kambaryje palaikoma nuolatos, tačiau jei to padaryti nepavyksta, C. Forte siūlo generalinę tvarką daryti bent kartą į dvi savaites. Tualetą, kriauklę ir kitas zonas, kuriomis naudojamasi ypač intensyviai, ji rekomenduoja valyti kartą per savaitę. Paprastesnius darbus, tokius kaip vonios maišytuvo ar klozeto dangčio valymas, patariama daryti kas dvi tris dienas ir išvengti daugiau susikaupusių nešvarumų.

Vykdydami generalinę tvarką, naudokitės šiais patarimais ir greitai bei švariai sutvarkykite vonios kambarį.

1. Šis patarimas ypač aktualus tiems, kurių dušas yra išklotas plytelėmis. Jų šveitimui sumaišykite ¾ puodelio buitinio chloro baliklio ir maždaug keturis litrus vandens. Gautą valiklį, dėvėdami gumines pirštines, šepetėliu užtepkite ant norimų nuvalyti vietų. Būkite atsargūs ir neleiskite, kad valiklis užtikštų ant kitų paviršių. Valiklį ant plytelių palaikykite keletą minučių, tuomet nušveiskite ir nuplaukite vandeniu.

2. Viena iš nešvariausių vietų vonios kambaryje – kriauklė. Ten kaupiasi ne tik plaukų sruogos ar dantų pastos likučiai, bet ir daugybė mikrobų. Valant kriauklę, geriausia naudoti dezinfekuojančius ploviklius. Išpurškus jais kriauklę, galima kelias minutes palaikyti, kad ploviklis sunaikintų mikrobus, o tada nuvalyti šluoste.

REKLAMA

3. Valant klozetą, reikėtų atkreipti dėmesį į tai, ką dauguma pamiršta: būtina nuvalyti ir klozeto rankeną bei dangtį, nes ten kaupiasi ypač daug mikrobų. Valymui patariama naudoti specialų ploviklį, o šveitimui – unitazo valymo šepetį. Beje, reikia nepamiršti išvalyti ir jį. Po naudojimo leiskite unitazo šepečiui išdžiūti, o tada apipurkškite dezinfekuojančiomis priemonėmis.

4. C. Forte vonios kambario grindis valyti siūlo kaip galima dažniau. Ji rekomenduoja naudoti tas valymo priemones, kurios apsaugo paviršių ir neleidžia grindims prarasti blizgesio. Taip pat, anot jos, vonios kambario grindų valymui puikiai tinka garais valanti šluota, mat taip valantysis neišsipurvins, o ir rezultatai bus džiuginantys.

5. Jei vonios kambaryje turite ventiliatorių, reikėtų nepamiršti nuvalyti ir jį. Nuo ventiliatoriaus grotelių nusiurbkite dulkes, o likusias vietas atsargiai nuvalykite muilo ir vandens tirpalu. Jei galima nuimti groteles, pamirkykite jas vandenyje, tada nuplaukite ir nusausinkite.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI