Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Veido plovimas muilu  (nuotr. 123rf.com)

Norėdami būti sveiki, mes turėtume ne tik laikytis higienos taisyklių, bet ir tai daryti absoliučiai tiksliai. Priešingu atveju efektai nebus tokie patys. „Bright Side“ peržvelgė paprasčiausias higienos taisykles ir atskleidė dažniausiai pasitaikančias klaidas. Siūlome susipažinti su jų sąrašu ir tinkamai pasirūpinti savimi.

REKLAMA

1. Per dažnai maudotės duše ir vonioje.

Tai gali atrodyti keista, tačiau maudytis per dažnai yra taip pat blogai, kaip nesiprausti. Pasak užkrečiamųjų ligų ekspertų iš Kolumbijos universiteto, per dažnai prausiantis duše oda tampa sausa ir lengviau pažeidžiama, o tai lemia, kad mikrobai gali lengvai prasiskverbti į jūsų kūną. Ekspertai rekomenduoja praustis ne dažniau kaip kartą per dieną.

2. Prieš eidami į tualetą, neplaunate rankų.

Bakterijų galite rasti ne tik tualete, bet ir visuose namuose. Tai reiškia, kad jei ilgą laiką neplaunate rankų, greičiausiai ant jų taip pat yra bakterijų. Lankantis tualetu, liečiate privačias kūno dalis, kurioms mikrobai yra ypač pavojingi. Taigi nusiplauti rankas prieš einant į tualetą yra dar svarbiau nei po to.

3. Pirštų galiukais nuleidžiate vandenį.

Tualetas yra tikriausiai nešvariausia vieta bute. Stebėjimai rodo, kad net 90 minučių po vandens nuleidimo ore vis dar yra dešimtys lašelių su bakterijomis. Todėl pabandykite tualete nuleisti vandenį ne pirštų galiukais, o sulenkus pirštą per sąnarį.

REKLAMA

4. Ilgai miegate ant tos pačios pagalvės.

Plunksnų ir pūkų pagalvės yra dulkių erkučių ar pelėsių rojus. Laikui bėgant jie gali pereiti prie žmogaus veido ir išprovokuoti tokias problemas kaip dermatitas. Tai dar viena dažna odos problemų priežastis. Tyrimai rodo, kad dulkių erkutės gali sukelti alergiją, kuri gali užkimšti nosį ir sudirginti viršutinius kvėpavimo takus.

5. Leidžiate savo augintiniams miegoti kartu.

Pasirodo, kad net naktį turime laikytis higienos taisyklių. Tai nerekomenduoja leisti katėms ir šunims miegoti toje pačioje lovoje su jumis. Net geriausiai prižiūrimi augintiniai savo kailyje turi daugybę bakterijų. Sunku patikėti, tačiau kai kurie iš jų netgi gali sukelti buboninį marą. Ne, mes nekalbame apie viduramžius, o apie šiuolaikinius laikus! Statistika skelbia, kad nuo 1977 iki 1998 m. Buvo 23 infekcijos atvejai nuo šios mirtinos ligos, kurią pernešė naminės katės.

REKLAMA

6. Plaunate veidą muilu.

Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad jei du kartus per dieną nusiplaus veidą muilu, jis bus labai švarus. Iš tikrųjų muilas užkemša poras ir išprovokuoja spuogus. Dermatologai pabrėžia, kad muilas iš pradžių nebuvo skirtas veidui. Jį naudodamiesi, jūs sunaikinsite apsauginį barjerą ir sutrikdysite odos pH lygį.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI