Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Liūdna moteris (nuotr. 123rf.com)

Apie hemorojų dažnai vengiama kalbėti garsiai, o susidūrusiems su šia liga neretai kyla daug neatsakytų klausimų apie ligos atsiradimo priežastis, simptomus ir gydymą. tv3.lt skaitytoja Giedrė (tikrasis vardas redakcijai žinomas), dalinasi patirtimi, kokius simptomus jai teko iškęsti pasirodžius hemorojui ir abejonėmis, ar esant hemorojaus paveldimumo rizikai ši proktologinė liga išgydomas.   

REKLAMA

„Antro nėštumo metu įsitaisiau „dovanėlę“, kuri sukėlė labai daug nemalonumų ir dar iki dabar kartais pajaučiu paūmėjimą. Kiek girdėjau, hemorojaus liga paveldima. Ją turėjo mano tėtis ir kiti dabartiniai šeimos nariai, dabar jau kurį laiką ją turiu ir aš.

Po gimdymo, atrodo, kad hemorojus nekalia ūmių simptomų, tačiau nėštumo metu kenčiau didelius skausmus, buvo guziukų, kartais iš skausmo galvojau visas pagalves namuose sugraušiu. Dabar, kai ligos simtpomai ne tokie stiprūs, su liga susigyventi galima, tačiau ar tikrai su ja reikės visada gyventi? Kirba klausimas, negi tai nėra išgydoma? Tuo atveju, jei hemorojus atsirado dėl paveldimumo“.

REKLAMA

Ar hemorojaus galima išvengti esant paveldimumo rizikai?

Tai, kad hemorojus išsivysto nėštumo metu, pasak medikų, yra visiškai normalu. Hemorojaus paplitimas tarp nėščiųjų svyruoja nuo 25 proc. iki 35 proc. Taip pat apskaičiuota, kad 85 proc. nėščiųjų hemorojaus simptomus patiria trečiame nėštumo trimestre. 

Hemorojus besilaukiant atsiranda dėl paprastos priežasties: augant vaisiui kraujotaka moters dubenyje sulėtėja, o didėjanti gimda pradeda spausti žarnyną ir kraujagysles. Taigi, visi šie procesai  ir pokyčiai moters organizme nėštumo metu skatina hemorojinių mazgų atsiradimą.

Tiesa, be nėštumo, viena iš hemorojaus atsiradimo priežasčių – paveldimumas, tačiau medikų teigimu, gyvenant aktyvų gyvenimą, kasdien išgeriant pakankamą kiekį vandens ir maitinantis sveikai, valgant daug skaidulų turinčius maisto produktus, hemorojaus išvengti galima.  

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI