Rašyti komentarą...
Nuorodą nukopijuota
Hemorojus (nuotr. 123rf.com)

Hemorojus – tai nemalonus ir dažnas sveikatos sutrikimas, kuomet patinsta venos išangėje arba tiesiosios žarnos srityje, arba aplink ją, kurį patiria daugelis žmonių ir vis dažniau apie tai prabyla. Per pastaruosius 20 metų nustatyta, jog tokia būkle skundžiasi vis dažniau 20-40 metų moterys, kurioms net apie 60 proc. atvejų atsiranda išorinis hemorojus dėl vidurių užkietėjimo, kurio priežastys varijuoja nuo nėštumo iki netinkamo gyvenimo būdo bei mitybos.

REKLAMA

Be to, kaip teigia, Nacionalinio diabeto virškinimo ir inkstų instituto (angl. National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases) tyrėjai – daugiau nei 75 proc. 45 metų ir vyresnių žmonių bent kartą gyvenime patyrė hemorojų. 

Nei vienas nesame apsaugotas 

Žmonėms senstant, jungiamasis audinys tarp išangės ir tiesiosios žarnos susilpnėja, todėl jie suserga hemorojumi. Visgi ne išimti ir jaunesnio amžiaus žmonės, kurie dirba sėdimą darbą, yra nutukę, arba nėščiosios, nes šie asmenys nuolat patiria spaudimą išangės srityje, dėl kurio kyla vidurių užkietėjimas ar kaip tik viduriavimas, o vėliau ir – hemorojus. 

REKLAMA

Iki 30 metų daugiau nei pusė pasaulio gyventojų išgyvena bent vieną ar daugiau hemorojaus simptomų.: stiprų niežėjimą išangės srityje, skausmingą tuštinimąsi, užkietėjusius vidurius, kraujavimą tuštinantis, deginimo pojūtį išangėje, ir kt. Tai vienas iš labiausiai paplitusių negalavimų, ir vis dėlto dar ne visi pasiryžta kalbėti apie išgyvenamą didžiulį skausmą, kraujavimą ir niežėjimą analinėje ar tiesiosios žarnos srityje. Atlikti tyrimai rodo, kad pabandę ir neįveikę namų sąlygomis nemalonios būklės, į gydytojus iškart kreipiasi apie trečdalis sergančiųjų. 

REKLAMA

Dažniausiai pasveikstama, taikant konservatyvius metodus 

Ganėtinai neįprasta, kad siekiant įveikti hemorojų, reikėtų operacijos, nes lengvesni simptomai išnyksta savaime arba taikant konservatyvų gydymą. Pagrindiniai hemorojaus gydymo būdai yra: dietos ir gyvenimo būdo pokyčiai. Chirurginio įsikišimo prireikia mažiau nei 10 procentų žmonių, kurie kankinasi dėl didžiulio skausmo ir kraujavimo išangės srityje. 

Žinokite, kada kreiptis į gydytoją 

Nedelsiant būtina apsilankyti pas gydytoją, kuomet: 

· Hemorojus sukelia jums itin didelį skausmą ar diskomfortą; 

· Problemos išlieka, nepaisant to, kad išbandėte nereceptinius hemoroidinius kremus ar kitas konservatyvias gydymo priemones; 

REKLAMA

· Išmatos atrodo kaštoninės arba deguto spalvos – tai vidinio kraujavimo požymis. 

· Pasireiškia didelis kraujavimas iš tiesiosios žarnos, kurį lydi galvos svaigimas ar alpimas – tokiu atveju būtinai kvieskite skubią medicininę pagalbą. 

Kartais galite nepastebėti aiškių simptomų 

Nors hemorojus daugeliu atvejų yra laikomas nerimta sveikatos problema, jūs neturėtumėte atidėlioti vizito pas gydytoją. Kartais nutinka taip, jog žmonės, kurie anksčiau yra sirgę hemorojumi, gali nebepastebėti kraujavimo tuštinimosi metu ir taip praleisti įspėjamuosius ligos ženklus. Beje, jei esate vyresnis/ vyresnė nei 50 metų ir turite artimą šeimos narį, kuris sirgo storosios žarnos vėžiu, turėtumėte reguliariai tikrintis sveikatą, nes susirgus storosios žarnos vėžiu, gali atsirasti būtent hemorojui būdingi simptomai.

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI