Pietų Korėjoje siaučia MERS virusas: kaip plinta – neaišku, vakcinos – nėra (nuotr. SCANPIX)

Pietų Korėjoje siaučia MERS virusas: kaip plinta – neaišku, vakcinos – nėra (nuotr. SCANPIX)

Šiąnakt dar vienas Pietų Korėjos gyventojas mirė nuo Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromo (MERS) infekcijos, praneša naujienų agentūra „Reuters“, o užsikrėtusiųjų kiekis padidėjo iki 87. Valdžia imasi visų įmanomų priemonių stabdyti mirtiną infekciją, netgi pasitelkiant mobilaus telefono aplikacijas.

REKLAMA

Pietų Korėjoje MERS infekcijos aukų skaičius padidėjo iki 6, kai šiąnakt ligoninėje mirė nuo pneumonijos gydytas 80-metis pacientas.

Šalies valdžia patvirtino faktą, kad virusu užsikrėtė dar 23 asmenys. Bendras infekuotų asmenų skaičius šoktelėjo iki 87, praneša „Bloomberg“.

17 iš 23 naujų užsikrėtusiųjų buvo iš tos pačios greitosios pagalbos stoties Seule, kur buvo užregistruotas pirmasis koronavirusu užsikrėtęs asmuo Pietų Korėjoje.

REKLAMA

Daugiau nei 2,3 tūkst. žmonių laikomi karantino sąlygomis, įskaitant ir visą kaimą šalies pietvakariuose, kur atvažiavo vienas iš su ligoniais kontaktavusių asmenų. Šalyje yra uždaryta daugiau nei tūkstantis mokyklų.

Mobilieji telefonai – į pagalbą tramdant viruso plitimą

Pietų Korėjos valdžia taip pat pasitelkia šiuolaikines technologijas, kurios padėtų stabdyti viruso plitimą. Ji numatė mobiliųjų telefonų pagalba sekti asmenis, kuriuos įtaria turėjus kontaktą su apsikrėtusiais MERS virusu asmenimis, praneša „Reuters“.

REKLAMA

Tokį sprendimą valdžiai teko priimti per savaitę stipriai išaugus infekuotųjų skaičiui. Šalies Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė apie naujus 23 užsikrėtimo atvejus. Tarp apsikrėtusiųjų – pirmas vaikas. Anksčiau imlumas virusui buvo pastebėtas tik suaugusiųjų tarpe.

Mažiausiai 2300 gyventojų šiuo metu laikomi karantine. Kai kurie iš jų yra gydomi ligoninėse, tačiau dauguma karantino laikotarpį paskirti būti namuose. Sveikatos apsaugos ministerija primygtinai reikalauja, kad šie nebandytų palikti savo gyvenamųjų patalpų.

REKLAMA

Švietimo ministerija paskelbė, kad nuo pirmadienio šalyje uždarytos 1869 mokyklos.

REKLAMA

Epidemijos pavojus – jeigu virusui pavyktų mutuoti

Artimųjų Rytų kvėpavimo takų sindromas (Middle East Respiratory Syndrome, MERS) – uždegiminė kvėpavimo takų liga, iššaukta naujo tipo Betacoronavirus viruso. Pirmieji užsikrėtimo naujuoju virusu atvejai užfiksuoti 2012-ais Saudo Arabijoje.

Virusas pasireiškia panašiais į gripą simptomais ir kelia pavojų gyvybei. Anot Pasaulinės sveikatos organizacijos kol kas mažai tikėtina, kad židinys Pietų Korėjoje virstų epidemija, tačiau jeigu virusas mutuotų, galima situacija, analogiška praėjusio dešimtmečio pradžioje pasaulyje išplitusiam SARS virusui.

2015-ųjų vasarą apsikrėtusiųjų šiuo virusu asmenys buvo užfiksuoti 23 šalyse, įskaitant Saudo Arabiją, Jemeną, Jungtinius Arabų Emyratus, Prancūziją, Vokietiją, Italiją, Graikiją, Tunisą, Egiptą, Malaiziją ir Pietų Korėją. 2015-ųjų birželio 1 dieną buvo užregistruoti 1154 patvirtinti ligos atvejai ir ne mažiau 431 mirtimi pasibaigę atvejai, siejami su šiuo virusu.

Mokslininkai kol kas negali tiksliai paaiškinti, kaip būtent yra perduodamas MERS koronavirusas. Gydytojai rekomenduoja plautis muilu rankas ne mažiau 20 sekundžių, vengti tiesioginio kontakto su potencialiai užsikrėtusiu asmeniu, dezinfekuoti dažnai naudojamus bendro naudojimo daiktus (pavyzdžiui, durų rankos) ir kiti.

Šiuo metu nuo viruso nėra sukurta nei vakcina, nei specifinė antivirusinė terapija.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
[email protected]

Naujienų portalo tv3.lt informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB All Media Lithuania sutikimo draudžiama.

lietuvis 2015-06-09 21:51:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Eilinis farmacininku baubas....   ATSAKYTI

Tiesiogiai

NaujienosREKLAMA

TOP

TELEVIZIJA

Rinkimai 2019

Top Video

Vilniaus teisme – įtakingų teisininkų su antrankiais antplūdis

Panevėžietis pasakoja, kaip užsikrėtė reta liga: paragavo maisto iš turgaus

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą

Aš galiu


Lietuvos garbė 2019


 

RODYTI NUOTRAUKĄ
-2
Vilnius
2019-02-21 19:30
Nuotraukos autorius: Tomas kareiva
Siųsk savo orų nuotrauką:
SIŲSTI