Dujos (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Dujos (nuotr. Fotodiena.lt/Audriaus Bagdono)

Su valstybiniu vizitu Latvijoje viešinti Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Latvijos Prezidentu Andriu Berziniu apsilankė Inčukalnio požeminėje dujų saugykloje.

REKLAMA

„Labai svarbu sukurti realiai funkcionuojančią Baltijos šalių dujų rinką, kad mūsų žmonės mokėtų konkurencines, o ne monopolininko diktuojamas kainas. Tam būtina ieškoti naujų dujų tiekėjų, panaudoti suskystintųjų dujų terminalą Klaipėdoje ir Inčukalnio saugyklą, kuri galėtų tapti regioniniu dujų banku“, – sakė D. Grybauskaitė.

Lietuvos vadovė pabrėžė, kad suskystintųjų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje statanti Lietuva yra suinteresuota Inčukalnio saugyklos pajėgumų didinimu. Lietuvos Seimas antradienį pritarė suskystintų dujų terminalo statybai Klaipėdoje. Vizito Inčukalnio saugykloje metu Prezidentę lydėjo ir jį statančios bendrovės „Klaipėdos nafta“ generalinis direktorius Rokas Masiulis.

REKLAMA

Pasak šalies vadovės, sujungus Inčukalnio dujų saugyklą ir Lietuvoje bei kitose Baltijos valstybėse planuojamus statyti suskystintųjų dujų terminalus, sustiprinus vamzdynų jungtis, bus sukurta regioninė dujų rinka, kuri užtikrins alternatyvą brangioms rusiškoms dujoms ir konkurencines kainas gyventojams.

Pasak Prezidentės, jau dabar „Lietuvos dujos“ nuolat Inčukalnyje laiko apie 40 milijonų kubinių metrų dujų, kad esant reikalui buitiniai vartotojų poreikiai galėtų būti patenkinti 40 dienų, o Lietuvai pastačius suskystintųjų dujų terminalą ir dujų jungtį su Lenkija, mūsų susidomėjimas Inčukalnio dujų saugyklų potencialu dar labiau išaugtų.

Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!

Nėra komentarų. Būk pirmas - komentuok!


Tiesiogiai

NaujienosREKLAMA

TOP

TELEVIZIJA

Rinkimai 2019

Top Video

Vilniaus teisme – įtakingų teisininkų su antrankiais antplūdis

Panevėžietis pasakoja, kaip užsikrėtė reta liga: paragavo maisto iš turgaus

Kauno darželyje – infekcijos protrūkis: tėvai siunčia perspėjimą

Aš galiu


Lietuvos garbė 2019


 

RODYTI NUOTRAUKĄ
-2
Vilnius
2019-02-21 20:24
Nuotraukos autorius: Tomas kareiva
Siųsk savo orų nuotrauką:
SIŲSTI