sodros lubos

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sodros lubos“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sodros lubos“.

Parlamentarai atmetė „Sodros“ įmokų lubų idėją

„Sodros“ įmokų lubų idėją trečiadienį atmetė ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo, ir Biudžeto ir finansų komitetai. Vyriausybė siūlo įvesti „Sodros“ įmokų lubas: 2019 metais jos siektų 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU), 2020 metais – 84 VDU, o 2021 metais – 60 VDU. „Sodros“ lubas viršijančioms pajamoms būtų taikomas 25 proc. GPM tarifas.
Aktualijos 2018-06-13

„Socdarbiečiai“ siūlo progresinius mokesčius, prieštarauja „Sodros“ luboms

Valdančioji Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) frakcija Seime siūlo įvesti progresinius mokesčius bei prištarauja Vyriausybės pasiūlymui įvesti „Sodros“ įmokų lubas. „Socdarbiečiai“ siūlo taikyti tris – 19 proc., 21 proc. ir 25 proc. gyventojų pajamų mokesčio (GPM) tarifus, tokiu būdu šalyje mažinant socialinę nelygybę, teigiama LSDDP pranešime.
2018-06-07

Vyriausybei bus sunku įtikinti Seimą dėl „Sodros“ lubų

Vyriausybei pristačius mokesčių reformą, ekonomikos ekspertai mano, kad Seime daugiausia pasipriešinimo sulauks siūlymas įvesti „Sodros“ įmokų lubas. Naujienų agentūra BNS aštuoniolikos ekonomistų ir mokesčių ekspertų paprašė pateikti prognozes, ar ministrų kabineto pasiūlyti pagrindiniai mokestiniai pasiūlymai sulauks palaikymo parlamente.

Įvardijo penkis dalykus, kurie sulaikys nuo emigracijos iš Lietuvos

Demografinės problemos kankinančios Lietuvą verčia analitikus, politikus sukti galvą, kaip situaciją galima pakeisti. Atlikus gyventojų apklausą, išaiškėjo penki siūlymai, kurie greitai situaciją pakeistų. Konferencijos metu išskirta, kad gyventojų skaičius Lietuvoje nuo 1990 iki 2017 metų sumažėjo 850 tūkst. Pirmoji emigracijos banga buvo 1990‒2004 metais, kuomet emigravo 310 tūkst., antroji banga 2005‒2016 metais – 370 tūkst. gyventojų.
2018-03-12

Viena ranka duoda, kita – susigrąžins: augančios kainos suvalgys didesnes išmokas?

Vyriausybė kitų metų biudžete numatė rekordiškai daug skirti skurdo mažinimui, tačiau ekonomistas prognozuoja, kad tokie sprendimai situacijos neišspręs. Priešingai – augs ir kainos, ir emigracija. Kitais metais Vyriausybė numatė didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) nuo 310 iki 380 eurų, minimalią mėnesio algą (MMA) iki 400 eurų, pensijas 30–imčia eurų, kiekvienam vaikui skirti 30 eurų mėnesinę išmoką. Skurdo mažinimui 2018 m. biudžete papildomai iš viso numatoma 618 mln. eurų.
2017-11-04

Seimas nutarė dėl „Sodros“ įmokų lubų

Seimas nutarė nuo kitų metų įvesti „Sodros“ įmokų lubas. Lubos būtų pasiektos palaipsniui per šešerius metus. „Čia mes kalbame apie tuos, kurių atlyginimai yra apie 10 tūkst. eurų“, - teigė premjeras Algirdas Butkevičius. „Tai nėra skausminga netektis „Sodros“ biudžetui“, - teigė liberalas Eugenijus Gentvilas. Seimas pritarė „Sodros“ įmokų lubų dydžiams, kokius siūlė socialinį modelį kurę mokslininkai.
2016-06-23

Delsimas įvesti „Sodros“ lubas stabdo atlyginimų augimą

Lietuva šiuo metu kuria produktus ir paslaugas, kurios naudojamos ir žinomos visame pasaulyje. Vis dėlto šalyje dirbantys specialistai dar negali pasidžiaugti tokiais atlyginimais kaip Vakarų Europoje, o investuotojai gerai apmokamas darbo vietas kuria nenoriai. Pagrindine šios problemos priežastimi laikoma aukšta darbo vietos įkūrimo ir jos išlaikymo kaina. Iš esmės ją sudaro darbdavio mokami socialinio draudimo mokesčiai.
2016-06-22

Valdantieji – už „Sodros“ įmokų lubas

„Sodros“ įmokų lubos turi būti nustatytos, sutarė valdančiųjų koalicijos Politinė taryba. „Dėl „Sodros“ lubų nutarėme, kad reikia pritarti - socialinį modelį reikia įgyvendinti pilnumoje ir priimti visą įstatymų paketą dar šioje sesijoje - iki birželio mėnesio pabaigos“, - po posėdžio Seime žurnalistams sakė premjeras Algirdas Butkevičius. Jis BNS patvirtino, kad sutarta dėl socialinio modelio kūrėjų siūlyto „Sodros“ įmokų lubų varianto.
Aktualijos 2016-06-10

Mokėti daugiau nei 1700 Lt per mėnesį – neteisinga

Mokėti daugiau nei 1700 Lt per mėnesį pensijos – neteisinga. Ypač jei nežinai, ar tos pensijos sulauksi. O jei ir sulauksi, gali būti garantuotas, kad ji tikrai nebus 1700 Lt. Kai dar pagalvoji, kad po 1700 Lt ir daugiau sumoki kas mėnesį kokius 30 metų, o pensiją gausi tik apie 10–15 metų, net ir 1700 Lt atrodo neteisinga. Ar 1700 Lt per mėnesį pensijai yra daug? Vidutinį atlyginimą uždirbantis žmogus sumoka apie 550 Lt, minimalų – 340 Lt per mėnesį.

Verslas kyla prieš progresinius mokesčius

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) teigia nepritarianti progresiniams mokesčiams ir ragina valdančiuosius mokesčių reformą vykdyti atsižvelgiant į ekonominį pagrįstumą. LVK nuomone, dabartiniai veiksmai visuomenei ir verslui kelia daug nežinomybės, nes valdančiųjų partijų atstovai registruoja vienas kitam prieštaraujančius mokestinių pakeitimų įstatymų projektus.
2013-06-26
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų