REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) teigia nepritarianti progresiniams mokesčiams ir ragina valdančiuosius mokesčių reformą vykdyti atsižvelgiant į ekonominį pagrįstumą. LVK nuomone, dabartiniai veiksmai visuomenei ir verslui kelia daug nežinomybės, nes valdančiųjų partijų atstovai registruoja vienas kitam prieštaraujančius mokestinių pakeitimų įstatymų projektus.

Lietuvos verslo konfederacija (LVK) teigia nepritarianti progresiniams mokesčiams ir ragina valdančiuosius mokesčių reformą vykdyti atsižvelgiant į ekonominį pagrįstumą. LVK nuomone, dabartiniai veiksmai visuomenei ir verslui kelia daug nežinomybės, nes valdančiųjų partijų atstovai registruoja vienas kitam prieštaraujančius mokestinių pakeitimų įstatymų projektus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugiau nei 1500 įmonių vienijančios konfederacijos oficialia nuomone, reikėtų didinti neapmokestinamą pajamų dydį (NPD) bei didinti NPD, taikomą už pirmą vaiką. LVK žiniasklaidai išplatintame pranešime teigiama, kad verslo interesus atstovaujanti organizacija palaiko siekį įvesti „Sodros“ įmokų lubas, esą toks sprendimas padėtų sumažinti korupcijos lygį bei padidintų gyventojų perkamąją galią.

REKLAMA

NPD padidinimas 100 litų mažiausias pajamas gaunantiems prie algos pridėtų maždaug 20 litų ir padėtų smulkiajam ir vidutiniam verslui sumažinti išlaidas mokesčiams, kurios išaugo po minimalaus atlyginimo dydžio“, - pasakojo Lietuvos verslo konfederacijos mokesčių komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas.

Pakenks viduriniąjai klasei

LVK atstovai teigė nepritariantys progresiniams mokesčiams, pridurdami, kad mokesčių progresyvumas egzistuoja ir dabar dėl taikomo NPD dydžio diferenciacijos. „Progresiniai mokesčiai, užuot padėję, pakenks viduriniosios klasės raidai, nes būtent vidutines pajamas gaunantiesiems pakils mokesčio tarifas“, – sakė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus. LVK vadovas pridūrė, kad progresiniai mokesčiai apsunkintų GPM tarifo administravimą, o ekonominės naudos nematyti.

REKLAMA
REKLAMA

„Progresniai mokesčiai skatintų didelę pridėtinę vertę kuriančios darbo jėgos emigraciją į kaimyninę Latviją bei Estiją, dėl progresyvumo nebuvimo, pastarosios taptų patrauklesnės investicijoms“, – aiškino V. Sutkus. „Progresiniai mokesčiai papildomai apmokestintų vos 4 proc. dirbančiųjų tuo tarpu norint, kad šis mokestis turėtų realios naudos reiktų susimąstyti apie vidutinę algą gaunčiųjų apmokestinimą, kurie sudaro beveik 30 proc. darbo jėgos“, - sakė V. Sutkus. LVK vadovas pridūrė, kad būtent tokia situacija stabdytų viduriniosios klasės raidą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PVM lengvatos stabdo renovaciją

LVK oficiali pozicija išlieka prieštaringa kai kurių pridėtinės vertės mokesčių (PVM) lengvatų atžvilgiu. Teigiama, kad palaikoma lengvata kompensuojamiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, kurioms būtų taikomas 5 proc. PVM mokestis. Vis dėlto LVK nepalaiko lengvatų šildymui, argumentuodami, kad visuotinė lengvata nėra logiška.

Priduriama, kad kompensacijos už šildymą bei karštą vandenį neskatina visuomenės susimąstyti apie išlaidas šildymui, taigi neskatina ir renovacijos. „Ekonomistų skaičiavimų, taikant lengvatas tik tiems, kuriems jos iš tikro reikia, būtų galima sutaupyti apie 200 mln. litų, todėl verta susimąstyti apie lengvatų diferencijavimą“, – sakė V. Sutkus.

REKLAMA

Paklaustas ką mano apie Vyriausybės siūlymą suteikti PVM lengvatą mėsos produktams M. Dubnikovas pasakojo, kad toks sprendimas kainuotų apie 150 mln. litų ir kraipytų rinką. „Idėja gal nėra bloga, tačiau negalima išskirti vieno sektoriaus. Gal geriau vertėtų susimąstyti apie lengvatas visam maistui“, – teigė LVK mokesčių komisijos pirmininkas. Pastarasis panašios nuomonės laikėsi ir dėl lengvatų viešbučiams, teigdamas, kad kur kas didesnė problema Lietuvos pasiekiamumas.

LVK vadovas teigė, kad jo vadovaujama konfederacija pritaria „Sodros“ lubų įvedimui, nes įmokoms lubų nėra, tuo tarpu išmokos yra ribojamos. „Mokesčio lubų įvedimas atstatytų socialinį teisingumą. Jei nebūtų išmokų lubų, nereiktų galvoti apie tokius dalykus. Dar daugiau, „Sodros“ lubos padėtų lengviau pritraukti investicijas ir pritraukti didelio atlygio potencialą turinčius užsienyje gyvenančius tautiečius“, – teigė V. Sutkus.

REKLAMA

Mokesčių darbo grupė nuvylė

LVK prezidentas susirinkusiems žurnalistams pasakojo, kad mokestinės darbo grupės veikla dėl bandymų politizuoti ekspertų išvadas – nuvylė. „Visų pirmą turėtų būti apsispręsta kokios reformos norima, nes nesant bendro sutarimo dėl to, kokias programines nuostatas norima įgyvendinti, ekspertų išvados nėra naudingos“, – teigė V. Sutkus. Pastarais pridūrė, kad mokesčių darbo grupės veikla turėtų būti labiau viešinamą, kad verslo bendruomenė galėtų orientuotis apie būsimus pokyčius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LVK mokesčių komisijos pirmininko nuomone vyriausybės obligacijų apmokestinimas neturėtų būti vertinamas teigiamai, nes tai sumažintų pastarųjų paklausą, kas lemtų didesnį skolinimąsi išorinėse rinkose. M. Dubnikovas teigė, kad LVK nepritaria papildomam palūkanų iš indėlių apmokestinimui, nes tokių yra labai nedidelis nuošimtis. „Vėl gauname situaciją, kad apmokestinama labai nedidelė dalis lėšų, kurios neneša ekonominės naudos, o jų administravimo kaštai sunaikina iš mokesčio gautas pajamas“, – aiškino LVK mokesčių komisijos pirmininkas.

Komentuodamas nuomonę dėl darbo grupės V. Sutkus teigė, kad politika yra valstybės valdymo menas, todėl ekspertai gali paaiškinti įvairių sprendimų pasekmes, tačiau atsakomybė krenta politikams, kurie ir yra renkami tam, kad priimtų sprendimus. „Sprendimus galiausiai priima politikai, o ne ekspertai, kurie tik padeda išvengti klaidų“, – sakė LVK prezidentas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų