seimas

Lietuvos Respublikos Seimas

 

Tai vienarūšis parlamentas, atliekantis įstatymų leidybos funkcijas Lietuvoje. Jis sudarytas iš 141 nario, išrinktų ketverių metų kadencijai pagal mišrią rinkimų sistemą: dalis parlamentarų renkama vienmandatėse apygardose pagal daugumos sistemą, o kita dalis – pagal proporcinę sistemą iš partijų sąrašų. Seimas priima įstatymus, tvirtina valstybės biudžetą, sprendžia vyriausybės sudėties klausimus ir atlieka kitas svarbias funkcijas, susijusias su valstybės valdymu ir politikos formavimu. Seimo veikla yra pagrindas demokratinės santvarkos veikimui šalyje, užtikrinant piliečių atstovavimą ir valdžios institucijų veiklos kontrolę.

Seimas linkęs pripažinti vieną iš elektros perdavimo tinklų sujungimo projektų ypatingos valstybinės svarbos

Antradienį Seimas po svarstymo pritarė Energetikos ministerijos inicijuotam nutarimo projektui dėl Šiaurės vakarų ir rytų elektros perdavimo tinklų sujungimo projekto pripažinimo kaip ypatingos valstybinės svarbos. Už projektą po svarstymo balsavo 93, susilaikė – 5, prieš 1 parlamentaras.
Aktualijos Prieš 10 min.

Seimas sugriežtino įkalinimo sąlygas iš bausmės atlikimo vietos pabėgusiems nuteistiesiems

Seimas antradienį priėmė įstatymo pataisas, kuriomis sugriežtino įkalinimo sąlygas iš bausmės atlikimo vietos pabėgusiems nuteistiesiems. Už įstatymo pataisas balsavo 106 Seimo nariai, nepritariančiųjų nebuvo, 4 susilaikė.
Aktualijos Prieš 48 min.

Seimas svarstys galimybes didinti Lietuvos kariuomenės aprūpinimą šalies gamintojų įranga

Parlamentas antradienį svarstys Krašto apsaugos ministerijos (KAM) teikiamus siūlymus, kuriais numatoma sudaryti Lietuvos karinės pramonės gamintojams skirtą prioritetinės įrangos sąrašą, didinti kariuomenės aprūpinimą būtent Lietuvos gamintojų įranga. Šioms Gynybos ir saugumo įstatymo pataisoms po pateikimo Seimas pritarė balandžio 18 dieną, praėjusią savaitę jos patvirtintos ir Ekonomikos komitete.
Aktualijos Prieš 4 val.

Seimui siūloma nesuteikti valstybės pripažinimo Jehovos liudytojų religinei bendrijai

Seimui siūloma atsisakyti suteikti valstybės pripažinimą Lietuvos Jehovos liudytojų religinei bendrijai. Bendrijos atstovai BNS teigė turį vilties, kad parlamentarai, atsižvelgę į Europos Žmogaus Teisių Teismo praktiką, priims kitokį sprendimą. Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko Tomo Vytauto Raskevičiaus registruotame nutarimo projekte nurodoma, kad ši bendrija neatitinka Konstitucijos ir įstatymo reikalavimo, kad jos mokymas ir apeigos neprieštarautų įstatymams bei dorai.

Seime – siūlymas drausti anglį ir durpes deginti tik kurortuose ir didmiesčiuose

Nuo 2026 metų gegužės siūloma uždrausti akmens anglį, lignitą, koksą, durpes deginti tik keturiuose šalies kurortuose ir šešiuose didmiesčiuose, kuriuose gyvena virš 50 tūkst. gyventojų, o miesteliuose ir kaimuose šis draudimas negaliotų.     Šia iniciatyva valdantieji atsitraukia nuo siūlymo po poros metų Lietuvoje visiškai uždrausti deginti kietąjį iškastinį kurą.

Petras Gražulis žarsto pažadus, jei taps europarlamentaru: alga ten viršija 7 tūkst. eurų

Įspūdinga alga, galimybė pačiam nuspręsti, kiek ir ko dirbsi bei gyvenimas toliau nuo Lietuvos triukšmo – rinkimai į Europos Parlamentą vilioja gausų būrį politikų ir dar tik bandančių jais tapti. Į Briuselį nori ne tik gerai žinomi politikos senbuviai, bet ir krūva naujokų. Nors neseniai paskelbta statistika rodo, kad Lietuvos europarlamentarai Briuselyje yra patys neaktyviausi, būsimi kandidatai dievagojasi, kad išrinkus būtent juos, darbas Lietuvos labui bus įspūdingas.

Nausėda apie iniciatyvą dėl partnerystės įstatymo: gal pagailėkime Konstitucinio Teismo

Teisingumo ministerijai inicijuojant kreipimąsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl partnerystės įstatymo nebuvimo, prezidentas Gitanas Nausėda sako, jog tai rodo Seimo bejėgiškumą. Anot šalies vadovo, reikėtų atvirai pasakyti, jog parlamente nėra valios spręsti šiuos klausimus. „Aš, tiesa sakant, kartais nebesuprantu mūsų Seimo narių, kurie turi savo rankose instrumentus siekti vienokio ar kitokio įstatymo. Mano siūlymas – eiti per Civilinio kodekso pakeitimus. Tačiau jų valioje yra ir kiti būdai.

Modernios technologijos žengia į Seimą: parlamentarams siūloma leisti naudoti dirbtinį intelektą

Seimo Statutą siūloma papildyti nuostata, leisiančia parlamentarams savo veikloje naudoti dirbtinį intelektą ir kitus aukštųjų technologijų įrankius. Tokį projektą įregistravusi Seimo Ateities komiteto Dirbtinio intelekto (DI) darbo grupės pirmininkė Rasa Petrauskienė ir šios grupės nariai mano, kad tai pagerins teisėkūros procesus, suteiks informacijos analizės galimybes ir patobulins sprendimų priėmimo procesą.

Pristatyta valstybės netekčių skaičiuoklė: delsimas mažinti naftos vartojimą šaliai kainuoja daugiau nei 500 mln. eurų

Penktadienį netoli Seimo buvo pristatyta valstybės netekčių skaičiuoklė, realiu laiku parodanti, kiek mokesčių mokėtojams kainuoja valdžios delsimas mažinti naftos degalų vartojimą. Skaičiuoklės duomenimis, šiuo metu Lietuvai įvardintas delsimas kainuoja beveik 510 mln. eurų ir suma nuolatos kyla. Renginyje dalyvavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas kalbėjo, kad nurodyti skaičiai yra realūs, o gyvenama šiuo metu ateities sąskaita. „Skaičiai realūs, gyvename ateities sąskaita.
2024-05-03

Pirmą kartą istorijoje lietuviško serialo premjera vyko Seimo rūmuose: susirinko gausybė žinomų žmonių ir kino gerbėjų

Gegužės 1-ąją, pirmą kartą mūsų šalies istorijoje, lietuviško serialo premjera vyko Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose! „Go3“ televizijos originalaus turinio serialas „Ne tau, Martyna!“ atskleidžia kartų konfliktą, bet veiksmas vyksta rinkimų aplinkoje. Simboliška, kad Lietuvos priėmimo į Europos Sąjungą dvidešimtmečio proga, Seimas atvėrė duris ir širdį lietuviško kino kūrėjams.
2024-05-01
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų