kraujospūdis

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „kraujospūdis“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „kraujospūdis“.

Pasakė, kaip sumažinti kraujospūdį namuose: štai, kas padės

Kraujospūdžiu vadiname kraujo spaudimą, tekantį iš širdies į arterijų sieneles. Jį reguliariai matuotis būtina, jei įtariate, jog jis gali būti padidėjęs arba itin žemas, o tuomet kraujo spaudimą reikia sutvarkyti, kad jis būtų normalus. Tai padaryti galime ir namų sąlygomis, tačiau jei spaudimas neįprastai didelis arba mažas – būtina kreiptis pagalbos į medikus.
2024-06-20

Dažnas serga, bet neįtaria: gydytoja įspėjo dėl nebylios ligos, kuri gali nuvaryti į kapus

Arterinė hipertenzija arba padidinto kraujo spaudimo liga – didžiulė problema visame pasaulyje. Ji žmogui visai nieko nejaučiant gali žaloti ne vieną organą, kol, atrodo, kaip iš giedro dangaus smogia jau insultas ar infarktas. VUL Santaros klinikų Širdies ir kraujagyslių vaizdinių tyrimų skyriaus vedėja, gydytoja kardiologė prof. Sigita Glaveckaitė konstatavo, kad arterinė hipertenzija yra šio amžiaus rykštė. „Tai yra civilizacijos liga, kurią mes mokame už ilgą gyvenimą“, – apibendrino ji.

Ragina gyventojus nedelsti: vos vienas žingsnis gali išgelbėti gyvybę

Prieš metus, 2023 m. gegužės 1-ąją, pristatyta atnaujinta širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa, leidusi daugiau gyventojų nemokamai pasitikrinti širdies ir kraujagyslių sveikatą. Pasak vienos svarbiausių šios prevencinės programos lyderių gydytojos kardiologės doc. Jolitos Badarienės, tai paskatino žmones aktyviau tikrintis sveikatą, kai kuriems netgi išgelbėjo gyvybę, laiku aptikus ir suvaldžius kritines būkles. Anot doc.
Aktualijos 2024-05-23

Ši piktžolė – aukso gysla organizmui: kiti to net nežino

Įsisenėjęs stereotipas apie tai, kad dilgėlės yra nenaudingos, neretai kiemus darkančios piktžolės – jau vakarykštės naujienos. Šis, tamsiai žalias, maistingas augalas, garsėja savo įspūdingais vitaminų bei mineralų kiekiais. Dar daugiau – tinkamai apdorotos dilgėlės gali papildyti jūsų maisto racioną ir nustebinti skoniais. Tad susipažinkime su šiuo nuostabiu augalu iš arčiau! Visus atsakymus, kodėl dilgėlės tokios naudingos jūsų sveikatai bei grožiui rasite toliau skaitydami.
2024-05-22

Kaip reikia teisingai pasimatuoti kraujospūdį: tai žino ne visi

Pasaulyje hipertenzija serga daugiau nei 1,2 milijardo žmonių, o Lietuvoje šią diagnozę išgirsta net 4 iš 10 žmonių. Ši liga paliečia daugybę žmonių, bet ji neturi ryškių simptomų, dėl to yra sunkiai pastebima ir būtent dėl šios priežasties kartais yra pavadinama „nematoma liga“. Visuomenės žinios apie hipertenziją, jos požymius bei prevenciją vis dar yra ganėtinai menkos.
2024-05-21

Įspėja dėl naujos epidemijos: gydytojas įvardijo 8 taisykles, kas padės sumažinti kraujospūdį

Gegužės 17-oji – Pasaulinė hipertenzijos diena. Šią dieną profesorius, Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Nefrologijos centro vadovas, Lietuvos hipertenzijos draugijos pirmininkas ir Lietuvos inkstų fondo prezidentas Marius Miglinas atkreipia dėmesį į opią problemą – šia klastinga liga vis dažniau sergančius jaunus žmones.
2024-05-17

Nemiga gali įspėti apie galybę sveikatos bėdų: nenumokite ranka į šiuos simptomus

Visi esame susidūrę su nuovargiu ir žinome, kad ilgainiui jis mažina produktyvumą, blogina trumpalaikę atmintį, trukdo susikoncentruoti ir sutelkti dėmesį, o tuo pačiu gali sukelti nemažai kitų sveikatos problemų. Koja kojon nuovargis eina su nemiga, kuri gali lemti lėtinį nuovargį, o šis savo ruožtu vėl gali sutrikdyti kokybišką miegą.
2024-03-20

Šį produktą vadina aukso gysla širdžiai: ragina valgyti dažniau

Avokadai – itin naudingas produktas, kurį verta įtraukti į savo mitybą, nes jis ne tik suteikia sotumo jausmą iki penkių valandų, bet ir turi daugybę vitaminų bei padeda palaikyti sveiką kraujospūdį. Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras socialiniuose tinkluose pasidalino maitinimo organizavimo specialistės Giedrės Pivnickienės informacija apie avokadų teikiamą naudą.
2024-03-05

Kartą ir visiems laikams: kaip teisingai pasimatuoti kraujospūdį?

Pakilęs kraujospūdis arba arterinė hipertenzija – tai bėda, su kuria šiais laikais vis dažniau susiduria ne tik vyresnio, bet ir jaunesnio amžiaus žmonės, o kartais netgi vaikai. Dažniausios to priežastys – fizinio aktyvumo trūkumas, nevisavertė mityba, ilgalaikis stresas ar paveldimumas. „Eurovaistinės“ vaistininkė Elvyra Ramaškienė pabrėžia – kad ne ką mažiau svarbu žinoti, kaip teisingai pasitikrinti kraujospūdį namuose.
2024-02-21

Suaugusius kankinanti liga taikosi ir į vaikus: profesorė įspėja, kas ją išduoda

Lietuvoje kraujotakos sistemos ligos išlieka pagrindine mirties priežastimi. Viena iš lėtinių ligų, kuri gali pasibaigti net insultu, yra arterinė hipertenzija, t. y., ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas. Nors atrodo, kad ši liga dažniau pasitaiko garbingo amžiaus pacientams, deja, ja serga ir maži vaikai.
2024-02-19
REKLAMA
REKLAMA

Turite platesnes blauzdas? Turi jums gerų žinių

Tyrimo rezultatai rodo, kad žmonės, kurių šlaunys yra didelės, 61 proc. rečiau turi aukštą kraujospūdį. Atlikus beveik 6 000 jaunesnių nei 60 metų žmonių tyrimą, nustatyta, kad asmenys, turintys dideles šlaunis, 61 proc. mažiau linkę sirgti širdies ligomis, todėl turi mažesnį šansą patirti insultą ar širdies priepuolį. Tai dar vienas įrodymas, kad kriaušės formos figūra, kaip Kate Winslet, Beyonce ir Jennifer Lopez, yra naudingos sveikatai.
2024-01-21

Kaip pakelti nukritusį kraujospūdį? Šį prieskonį namuose turi kiekvienas

Jei kenčiate nuo mažo kraujospūdžio ir norite jį pakelti, TV3 laidos „Kviečiame daktarą“ vedėjas profesorius Alvydas Unikauskas pataria vartoti vieną visiems žinomą ir kiekvienoje spintelėje randamą prieskonį.
2023-12-25

Ragina valgyti šiuos produktus: jūsų širdis padėkos

Kardiologas atskleidė keturis vaisius, kurie gali padėti kovoti su aukštu kraujospūdžiu ir ragina valgyti juos dažniau, jei jūsų kraujo spaudimas padidėjęs. Aukštas kraujospūdis, arba hipertenzija, yra rimtų sveikatos bėdų, tokių kaip miokardo infarktas ir insultas, rizikos veiksnys. Todėl būtina išlaikyti optimalų, sveiką kraujospūdį, rašo express.co.uk. Laimei, sveika mityba yra veiksminga kraujo spaudimo mažinimo priemonė. Kardiologas dr.
2023-12-15

Aukštas kraujospūdis slepia klastingą ligą: pastebėkite laiku

Arterinė hipertenzija dažnai vadinama „tyliąja žudike“ – LSMU Kauno klinikų Reabilitacijos klinikos vadovas, gydytojas kardiologas prof. Raimondas Kubilius pastebi, kad dažnai padidėjęs kraujospūdis nesukelia jokių simptomų. Dar opesnė problema – ši būklė diagnozuojama vis jaunesniems asmenims. Daugelis puikiai žino, kad optimalus arterinis kraujospūdis yra iki 120 / 80 mmHg.
2023-12-06

Garsus Lietuvos profesorius pasakė, koks yra tobulas kraujospūdis: įsidėmėkite skaičius

Aukštas arterinis kraujospūdis – daugelio sveikatai ir gyvybei pavojingų būklių rizikos veiksnys. Medikai jau daugybę metų kalba, kaip svarbu matuoti kraujospūdį ir žinoti jo vertes, nes dažnai ši būklė aptinkama pavėluotai, kai aptinkami jo palikti pažeidimai.  LSMU Kauno klinikų Reabilitacijos klinikų vadovo, gydytojo kardiologo prof. Raimondo Kubiliaus teigimu, jau nuo 20 metų reikėtų pradėti matuoti kraujospūdį ir sekti jo rodmenis.
2023-11-29

Šiomis dienomis jums kyla spaudimas? Paaiškino, kodėl

Sunegalavus, žmonės pradeda ieškoti sutrikusios sveikatos veiksnių. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ šeimos gydytoja Rasa Isevičienė pastebi, kad vienas ryškiausių dalykų, kuriuos pacientai pastebi keičiantis orams, yra tai, kad vasarą, kai pasidaro išties karšta, ir žiemą, atšalus orams, gali pakilti kraujo spaudimas.  Gydytoja sako, kad neretai žmonės nesupranta, jog kintantys orai gali turėti įtakos ir fizinei būklei.
2023-11-25

Šie produktai – aukso gysla inkstams: ragina valgyti dažniau

Gerai inkstų veiklai ir tinkamam jų funkcionavimui svarbi subalansuota mityba. Pagrindinė inkstų užduotis – iš kraujo šalinti medžiagų apykaitos produktus ir reguliuoti druskos bei skysčių pusiausvyrą organizme. Mitybos specialistas, dietistas Mantas Liekis pasakoja, kokius produktus valgyti ir kokių vengti, norint palaikyti sklandžią inkstų veiklą.
2023-10-07

Atskleidė, ar magnetinės audros tikrai veikia mūsų sveikatą: nustebs daugelis

Sustiprėjus magnetinėms audroms, gydytojas Irmantas Aleksa akcentuoja, kad šie gamtos pokyčiai neturi jokios tiesioginės įtakos žmonių sveikatai. Gydytojas tv3.lt portalui atskleidžia, kad nemažai sveikatos problemų kyla ne dėl saulės magnetinio lauko pokyčių, o dėl to, kad žmonės nekontroliuoja savo gyvenimo būdo ir nesivadovauja gydytojų nurodymais.
2023-10-06

Pajutus šį simptomą ragina skubėti pas gydytoją: nenumokite ranka

Aukštas kraujospūdis yra viena iš pagrindinių insulto ir širdies priepuolių priežasčių, todėl jį būtina diagnozuoti laiku ir skirti reikalingą gydymą. Pastebėta, kad vienas požymis, pastebimas po fizinio krūvio ar mankštos, gali išduoti aukštą kraujospūdį – jį pajutę skubėkite pas gydytoją. Aukštas kraujo spaudimas yra opi problema – su juo susiduria daugybė suaugusiųjų visame pasaulyje. Tačiau blogiausia tai, kad daugelis nė nežino, kad jų kraujospūdis padidėjęs, rašo mirror.co.uk.
2023-09-15

Šie produktai didina kraujospūdį: ragina valgyti atsargiai

Eksperto teigimu, didelis druskos kiekis kai kuriuose fermentuotuose maisto produktuose gali padidinti kraujospūdį. Šimtmečius žinomas fermentuotas maistas pasižymi pikantišku skoniu ir žarnyno veiklą gerinančių bakterijų gausa. Kombucha ir rauginti kopūstai Pastarąjį dešimtmetį labiausiai išpopuliarėjo kombucha ir rauginti kopūstai.
2023-09-08

Sumažinkite aukštą kraujospūdį: ragina išbandyti šiuos produktus

Sveika mityba yra vienas didžiausių ginklų, kuriais galite apsisaugoti nuo aukšto kraujospūdžio. Tad sumažinkite aukštą kraujospūdį, išbandykite šiuos penkis produktus, kurie puikai padeda. Jungtinės Karalystės organizacijos „Blood Pressure UK“ duomenimis, aukštas kraujospūdis arba hipertenzija vargina daugybę žmonių visame pasaulyje ir ši problema vis aštrėja. Tokia situacija kelia nerimą, nes hipertenzija yra širdies priepuolių ir insulto pirmtakė.
2023-08-30

Kankina aukštas kraujospūdis? Ragina išbandyti 3 produktus

Aukštas kraujospūdis kankina daugybę žmonių, tačiau ekspertai atskleidė, kad vos keli maisto produktai gali padėti jį sumažinti. Šiuos 3 produktus geriausia rinktis pusryčiams, tačiau verta vartoti kuo dažniau. Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, reiškia, kad širdis dirba sunkiau nei turėtų pumpuodama kraują po kūną – papildomai apkraunamos kraujagysles ir organai, o laikui bėgant gali kilti rimtų sveikatos sutrikimų.
2023-07-04

Žinomas Lietuvos profesorius pasakė, koks yra tobulas kraujospūdis: įsidėmėkite skaičius

Galvos skausmas, svaigimas, apatija gali išduoti kraujospūdžio pokyčius. Profesorius bei kardiologas Pranas Šerpytis sako, kad vos pajutus tokius požymius, būtinai reikėtų pasimatuoti ir įvertini savo kraujo spaudimą. Tai gali padaryti kiekvienas – tereikia namuose turėti matavimo aparatą. P. Šerpytis, ilgametis profesorius ir kardiologas sako, kad matuojant kraujospūdį būtina žiūrėti į tam tikrus skaičius, kuriuos parodo aparatas.
67 2023-07-01

Aukštą kraujospūdį gali išduoti 1 įprotis tualete: pastebėkite laiku

Aukštas kraujospūdis yra vienas didžiausių insulto rizikos veiksnių. Dėl nepastebimų simptomų ir didelės rizikos jis vadinamas „tyliuoju žudiku“. Tačiau vos vienas įprotis tualete gali išduoti aukštą kraujospūdį – įsidėmėkite ir pastebėkite jį laiku. Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, yra ilgalaikė sveikatos būklė, susijusi su nuolat padidėjusiu kraujospūdžiu arterijose.
2023-06-27

Ragina rinktis šį gėrimą: širdis jums padėkos

Gerai žinoma, kad vienas iš aukštą kraujospūdį arba hipertenziją sukeliančių veiksnių yra prasta mityba, o vienas iš pagrindinių kaltininkų yra maistas, kuriame yra daug druskos. Tačiau dieta taip pat gali būti naudojama siekiant sumažinti riziką susirgti aukštu kraujospūdžiu ir netgi sumažinti jį. Jei nerimaujate dėl savo kraujospūdžio, Markas Gilbertas, „The 1:1 Diet by Cambridge Weight“ dietologas, rekomendavo kasdien gerti apelsinų sultis.
2023-06-06

Medikai įspėja apie užslėptą pavojų: apie padidintą kraujospūdį žmogus gali nė neįtarti

Hipertenzija, arba aukštas kraujospūdis, ekspertų laikoma paslėpta sveikatos krize, su kuria susiduria milijonai žmonių visame pasaulyje. Negydoma hipertenzija gali turėti sunkių sveikatos pasekmių, negana to, dažnai nepastebima dėl simptomų nebuvimo. Gegužę minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, vaistininkė Greta Vaitoškaitė bei profesorė, gydytoja Olivija Dobilienė pasidalino gyvybę gelbstinčiais patarimais.
2023-05-31

Paaiškėjo rokenrolo karalienės Tinos Turner mirties priežastis

Paaiškėjo, nuo ko mirė rokenrolo legenda Tina Turner. Jos mirtis pasaulį sukrėtė trečiadienį. Kaip skelbia „Daily Mail“, jos atstovai patvirtino, kad legendinė dainininkė mirė dėl natūralių priežasčių. Teigiama, kad mirties priežastis – liga, tačiau nepatikslinama, kokia. T. Turner trečiadienį mirė savo namuose Šveicarijoje. Ji daugiau nei keturis dešimtmečius kovojo su žarnyno vėžiu ir kentėjo nuo aukšto kraujospūdžio.
2023-05-25

Daugelis vaistų labiau pritaikyti vyrams? Medikė atskleidė, kodėl moteris gydyti būna sunkiau

Seniai ne paslaptis, kad skiriasi ne tik vyrų ir moterų psichologija, fiziologija, bet ir anatomija. Tačiau, pasirodo, nuo lyties gali priklausyti ir tai, kiek efektyvūs bus vartojami vaistai. Gydytojų praktikų aiškinimu, tam įtakos turi ir visai kitaip funkcionuojantis moters organizmas, ir tai, kad tyrimų metų vaistai daugiausiai išbandomi su vyrais.
2023-04-23

Pasakė, koks yra idealus kraujospūdis pagal amžių: įsidėmėkite šiuos skaičius

Neretai žmonės numoja ranka į savo kraujospūdį ir galvoja, kad jis negali sukelti pavojingų ligų arba yra rodiklis, kuris nėra itin svarbus. Vis tik medikai sutartinai tvirtina, kad kraujospūdis yra itin aktualus rodiklis, todėl esant tam tikriems sveikatos pakitimams, jį būtina stebėti kasdien. Šeimos gydytojas Irmantas Aleksa sako, kad optimalus kraujospūdis turi būti ne didesnis nei 140/90mmHg, idealus 120/80mmHg. Namie matuojant daugiau 135/85mmHg jau galima diagnozuoti hipertenziją.
2023-04-06

Kenčiantiems nuo padidėjusio kraujospūdžio – keli A. Unikausko patarimai: su tuo kovoti galima ir natūraliais būdais

Jau šį šeštadienio rytą su žiūrovais TV3 laidoje „Kviečiame daktarą!“ sveikinsis į televizijos eterį grįžęs profesorius Alvydas Unikauskas. Paprastai ir kiekvienam suprantamai kalbėdamas apie sveikatą, jis žiūrovus paskatins savo kasdieniame gyvenime imtis kad ir mažiausių, tačiau savijautai tikrai naudingesnių pokyčių. Juk visi trokštame jaustis gerai bet kuriame amžiuje! Net ir po daugybės tyrimų, iki šiol nėra įvardinta apie 90 proc.
136 2023-03-03

Kankina aukštas kraujospūdis? Ragina išgerti šio gėrimo

Aukštas kraujospūdis arba hipertenzija sudaro prielaidas rimtoms sveikatos problemoms, tokioms kaip širdies smūgis ir insultas, todėl labai svarbu, kad jūsų kraujospūdis būtų normalus. Laimei, nauji tyrimai atskleidžia, jog mums gali padėti vienas populiarus karštas gėrimas. Nesvarbu, ar esate kavos žinovas, ar pasitenkinate greitai paruošiamais pigiais produktais, kava nėra vien tik gerasis energijos užtaisas ir malonus skonis.
2023-02-13

Šie 2 produktai didina kraujospūdį: vartokite atsargiai

Aukštas kraujospūdis padidina daugelio sveikatos būklių riziką. Nors dažniausiai nebūna jokių simptomų, negydomas jis gali tapti pavojingas dėl papildomos apkrovos organams, įskaitant širdį ir smegenis. Vienas iš būdų apsisaugoti nuo aukšto kraujospūdžio yra sveika mityba, padedanti išvengti kai kurių hipertenziją sukeliančių veiksnių. Plačiai žinoma, kad druska yra viena iš kaltininkų, kai kalbama apie aukštą kraujospūdį.
2023-02-02

Kraujo spaudimas „šokinėja“? Gydytoja pasakė, kada tai pavojinga ir kas padės

Mankštinantis, valgio, miego ar streso metu nežymiai kintantis kraujospūdis yra normali kūno reakcija į įprastą gyvenimo ritmą, tačiau kraujospūdžiui be priežasties pakilus ar nukritus per daug ar staiga, žmogui reikėtų sunerimti dėl savo sveikatos būklės. Vilniaus „Kardiolitos klinikų“ Kardiologijos centro gydytoja kardiologė Dovilė Šilinskienė pažymi, kad nekontroliuojama ši problema gali būti išties pavojinga, o priežasčių jai atsirasti – begalės.
2023-02-02

Pasakė, kiek kiaušinių galima suvalgyti per dieną: nerizikuokite sveikata

Nuo aukšto kraujospūdžio kenčia kas trečias suaugęs britas, tačiau daugelis net nežino, kad serga šia liga. Negydant, ši būklė gali tapti pavojinga, nes ji papildomai apkrauna tokius svarbius organus kaip širdis ir smegenys bei padidina insulto ar širdies smūgio riziką. Kaip ir daugeliui sveikatos sutrikimų, aukštam kraujospūdžiui arba hipertenzijai įtakos turi mityba. Pavyzdžiui, plačiai žinoma, kad valgant maistą, kuriame gausu druskos, gali smarkiai padidėti kraujospūdis.
2022-12-22

Profesorius Šerpytis pasakė, koks yra idealus kraujospūdis: įsidėmėkite šiuos skaičius

Profesorius bei kardiologas Pranas Šerpytis sako, kad kiekvienam iš mūsų, nepriklausomai nuo amžiaus ar sveikatos būsenos, namuose būtina turėti kraujospūdžio matavimo aparatą.  Taip pat jis pabrėžia, kad jį svarbu ne tik turėti, bet ir reguliariai naudotis.  Viešėjęs tinklalaidėje „Sveikatos DNR“, profesorius sakė, kad dažnas nežino, kokius tikslius skaičius turi rodyti aparatas, kad žmogus būtų ramus, jog jo organizme nevyksta pavojingi ar net mirtini pokyčiai.
2022-12-17

Perspėja sergančius šiomis ligomis: atšalus orams paūmėja komplikacijų rizika

Daugybė žmonių tvirtai įsitikinę, kad širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimai dažniau juntami šiltuoju metų sezonu. Visgi sveikatos priežiūros specialistai tvirtina, jog atėjus šalčiams šių ligų rizika niekur nedingsta. Šeimos gydytoja Živilė Bielskienė aiškina galimas to priežastis. „Yra tyrimų, rodančių, kad sergamumas kardiovaskulinės sistemos ligomis žiemos metu yra netgi didesnis nei vasarą.
2022-12-11

Aukštas kraujospūdis išdavė klastingą Aurelijos ligą: įspėja visus

Prieš 14 metų Didžiojoje Britanijoje gyvenanti Aurelija kreipėsi į gydytojus dėl aukšto kraujo spaudimo, nuolatinio nuovargio ir galvos skausmų. Paaiškėjo, kad jai – inkstų nepakankamumas. Net ir išgirdusi sunkią diagnozę moteris neprarado optimizmo ir kiekvieną dieną tikėjo, kad sulauks sau skirto donorinio organo. Nuojauta Aurelijos neapgavo – donorinio inksto moteris sulaukė ir tą dieną vadina savo antruoju gimtadieniu. „Man transplantacija buvo atlikta 2016 metų lapkričio 24 dieną.
2022-11-18

Šiukštu nesirinkite šių produktų: jie didina kraujospūdį

Aukštas kraujospūdis retai turi pastebimų simptomų, todėl jį dažnai sunku diagnozuoti. Jei negydysite, gali kilti rimtų problemų, tokių kaip širdies priepuolis ir insultas. Yra maisto produktų, kurie gali padėti sumažinti kraujospūdį, pavyzdžiui, uogos ir avižos, tačiau kokių maisto produktų reikėtų vengti? Maždaug trečdalis suaugusiųjų Jungtinėje Karalystėje turi aukštą kraujospūdį, nors daugelis to nesuvokia. Todėl svarbu reguliariai tikrinti kraujospūdį.
2022-11-07

Ragina vilniečius nemokamai pasitikrinti sveikatą: padės išvengti grėsmingų ligų

Minint Pasaulinę širdies dieną – rugsėjo 29-ąją, Vilniuje rengiama kraujospūdžio ir cholesterolio matavimo akcija, kviečianti suklusti ir atkreipti dėmesį į savo sveikatą. Renginys vyks PC „PANORAMA“ Vilniuje nuo 17 iki 20 val.  Pastarųjų metų duomenimis, visuomenės žinios apie širdies ir kraujagyslių ligas ir jų prevenciją – gana menkos.
2022-09-29

Štai, koks yra normalus kraujospūdis: skaičius įsidėmėkite visam laikui

Jei jūsų kraujospūdis per didelis, tai gali varginti jūsų širdį, kuris gali sukelti širdies smūgį ar insultą. Kalbėdamas su „The Sun” , vyriausias „Boots” vaistininkas Marcas Donovanas anksčiau sakė, kad liga yra ypač pavojinga, nes sukelia papildomą įtampą kraujagyslėms, širdžiai ir kitiems organams, pvz., smegenims, inkstams ir akims.
2022-09-26

Sumažinkite aukštą kraujospūdį: medikė atskleidė, kaip tai padaryti

Padidėjęs kraujospūdis apie save dažnai neišduoda ilgą laiką – nenuostabu, kad dėl to arterinė hipertenzija vadinama „tyliąja žudike“. Metų metus žmonės, nieko nejausdami, gyvena įprastą gyvenimą, tačiau laiku nenustatytos ir negydomos arterinės hipertenzijos pasekmės gali būti itin skaudžios. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Kardiologijos klinikos Konsultacijų ir diagnostikos skyriaus vadovė prof.
2022-09-03

Įspėja sergančius širdies ligomis: šios klaidos gali tapti nuosprendžiu

Karščiai vargina ir sveikus žmones, tačiau sergantiems lėtinėmis, širdies bei kraujagyslių ligomis aukšta oro temperatūra gali būti pražūtinga. Pasak Lietuvos kardiologų draugijos prezidentės prof. Jelenos Čelutkienės, esant karščio bangoms, paprastai išauga tiek širdies įvykių, tiek ir mirčių nuo jų skaičiai. „Karščiai pavojingi dėl daugelio veiksnių. Svarbiausias yra poveikis organizmo skysčių balansui – per karščius padidėja prakaitavimas, vadinasi, ir skysčių netekimas per odą.
2022-07-01

Vargina padidėjęs kraujospūdis? Pasakė, ar visada būtini vaistai ir kaip sau padėti

Aukštas kraujospūdis – vienas dažniausių Lietuvos gyventojus varginančių sveikatos sutrikimų. Gegužės mėnesį minint Pasaulinę hipertenzijos dieną, siekiama atkreipti ne tik ja sergančių, bet ir sveikų žmonių dėmesį – laikantis kelių paprastų kasdienių taisyklių, šios ligos galima išvengti.
2022-05-18

Pacientui neskauda, o širdies liga progresuoja: kardiologas įvardijo kritinę amžiaus ribą

Antradienį, gegužės 17-ąją, minima Pasaulinė hipertenzijos diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į kraujotakos sistemos ligas. Lietuvos sergamumo širdies ir kraujagyslių ligomis bei mirštamumo nuo jų rodikliai beveik triskart didesni už Europos Sąjungos vidurkį, skelbia Lietuvos širdies asociacija.
2022-05-17

Kartą ir visiems laikams: pasakė, koks kraujospūdis yra normalus

Kodėl reikia sekti kraujo spaudimo rodiklius, kaip tai tinkamai daryti ir kokį aparatą matavimui pasirinkti? Vaistininkės Jurgita Jankauskienė ir Irena Garuckienė sako, kad dėl žinių stokos gali kilti ne tik rimtos sveikatos problemos, bet ir pavojus gyvybei, nes padidėjęs kraujo spaudimas dažniausiai neturi jokių simptomų. „Pasitaiko atvejų, kai į vaistinę užsukęs pacientas jaučiasi prastai, o paklaustas, ar seka savo kraujo spaudimo rodiklius, atsako, neigiamai.
2022-05-09

Vienintelė liga, kuri gydoma ankščiau, nei pasireiškia simptomai: gydytojai pasakė, kaip ją nustatyti

Net trečdalis pasaulio žmonių turi padidintą kraujo spaudimą ir tas skaičius vis auga. Dėl to ypač vertinamas operatyvumas nustatant galimus širdies ir kitų su kraujagyslių veikla susijusių sveikatos sistemų sutrikimus.  Deja, ne kiekvienas turi įprotį sekti savo kraujospūdį, o kodėl svarbu tai daryti reguliariai domėjosi TV8 laida „Sveikas rytojus“. Kraujospūdį matuoti taisyklingai sugeba retas, todėl, pasak mokslų daktaro, kardiologo Mykolo Biliuko, galima nepastebėti rimtos ligos.
2022-04-18

Atsisakykite 1 produkto: jis didina kraujospūdį

Kraujospūdis kyla dėl vengtinų gyvenimo būdo įpročių. Nors kai kurie procesais gali atrodyti visai nekenksmingi, nuolatinis aukštas kraujo spaudimas slegia širdį ir didina širdies ligų pavojų. Tam tikri gyvenimo būdo įpročiai, kurie daug kam atrodo savaime suprantami, iš tiesų kelia pavojų sveikatai, rašoma express.co.uk. Vienas netikėtas maisto produktas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, yra vytinta žuvis.
2022-02-28

Ragina rinktis šias sultis: gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį

Aukštas kraujospūdis gali nekelti pavojaus gyvybei kasdieniame gyvenime, tačiau ši būklė gali tapti mirtina. Jei žinote, kad kraujospūdis yra per aukštas, ką galite daryti? Aukštas kraujospūdis yra 140/90 mmHg, tačiau rizikinga net ir prieš hipertenziją, kurios rodmenys viršija 120/80 mmHg. Tačiau vienas raudonos spalvos gėrimas gali turėti teigiamą poveikį, rašo express.co.uk.
2022-02-04

Šis gėrimas gali padėti sumažinti aukštą kraujospūdį: gerkite į sveikatą

Beveik penki milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje nežino, kad jų kraujospūdis yra padidėjęs. Ši būklė yra pagrindinis širdies ir inkstų ligų rizikos veiksnys, tačiau labiausiai baiminamasi dėl sąsajų su insultu. Laikui bėgant vyraujančios tendencijos rodo, kad mityba yra svarbiausias dalykas siekiant išvengti rizikos. Juodas gėrimas, kuris plačiai vartojamas visoje JK, laikui bėgant gali žymiai sumažinti hipertenziją, rašo express.co.uk.
2022-02-01

Kankina aukštas kraujospūdis? Rinkitės šias daržoves

Kai kurie maisto produktai kraujospūdį sumažinti gali vos per 24 valandas. Jei jums diagnozuota hipertenzija arba jei norite sumažinti tikimybę susirgti šia liga ateityje, štai kokių mitybos pokyčių reikia imtis. Yra viena daržovių grupė, kuri kraujospūdį mažina itin efektyviai – kokios tai daržovės? Aukštas kraujospūdis, dar vadinamas hipertenzija, kelia rimtą pavojų žmogaus sveikatai. Ši liga dar vadinama „tyliąją žudike“ – hipertenzija labai didina infarkto ir insulto pavojus.
2021-12-22
Į viršų