Aplinkosauga

Už 1 daikto naudojimą miške gresia baudos: perspėja visus

Rugsėjį gamta lepina spanguolių ir grybų mėgėjus. Tad Aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalinasi rekomendacijomis kaip atsakingai elgtis gamtoje spanguoliaujant ir grybaujant.

Miškininkai kviečia susiburti į tradicinę miškų švarinimo talką

VĮ Valstybinių miškų urėdija kviečia susiburti visus neabejingus gamtai piliečius į tradicine tapusią, jau trečią kartą vyksiančią miškų švarinimo talką „Miško kuopa“. Praėjusių metų pavasarį daugiau nei 700 talkininkų visoje Lietuvoje surinko apie 90 tonų įvairių atliekų mūsų miškuose, po kurių miškai prieš vasarą tapo gerokai žalesni ir švaresni. Šiemet miškininkai kviečia kartu sutvarkyti miškus po vasaros sezono bei pasitikti rudenį įprasminant meilę gamtai.

Ruošiame automobilį rudeniui: ką svarbu patikrinti ir pakeisti

Po vasaros atostogų, pramogų ir kelionių rudenį pilnu pajėgumu grįžtame į darbus ir rutiną. Tamsėjantys vakarai, nukritę lapai, vėstantis oras, lietus ir rūkas gali atnešti naujų iššūkių vairuotojams. Kad su jais susidoroti būtų paprasčiau, rekomenduojama prieš šaltąjį sezoną atlikti profilaktinę automobilio apžiūrą ir paruošti jį rudens kelionėms, kurios kartais būna ne ką mažiau intensyvios nei vasarą.

Ekologės patarimai prieš mokslo metus: apsipirkinėti svarbu sąmoningai

Naujų mokslo metų pradžia tėvams bei moksleiviams įprastai atneša daug malonaus jaudulio, tačiau pasiruošimas rugsėjui gali ne tik varginti, bet ir reikšmingai ištuštinti tėvų kišenes. Dar rugpjūtį prasideda tikras mokyklinių prekių bumas, o pirkėjai viliojami gražiomis, tačiau ne visuomet kokybiškomis ir reikalingomis prekėmis, kurios ilgainiui tampa našta gamtai.

Aplinkosaugininkai tiria oro kokybę Šilutėje ir Neringoje

Reaguodama į pasikartojančias gyventojų užklausas dėl oro kokybės bei juntamo degėsių kvapo, Aplinkos apsaugos agentūra tiria oro kokybę Šilutėje ir Nidoje. Kaip pirmadienį pranešė Neringos savivaldybė, ji kreipėsi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą ir Aplinkos apsaugos agentūrą prašydama inicijuoti tyrimus dėl teršalų koncentracijos savivaldybės gyvenviečių aplinkos ore.
Į viršų