REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado žmonių paliktas automobilio padangas. 

Kazlų Rūdos savivaldybėje esančiame miške, Kazlų Rūdos miesto gyventojas ir neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius Olegas Pažėra rado žmonių paliktas automobilio padangas. 

REKLAMA

„Ne tik žvėrys meta kailį, bet...“, – socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Miško radiniai“ juokauja O. Pažėra.  

Susisiekus su Olegu, pavyko sužinoti, kad vyras nemažai laiko praleidžia gamtoje, tad taip rado ir šiuos žmonių paliktus daiktus.  

„Miške su kolege vykdėm reidą, kadangi esame neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai. Tikrinome šėryklas, kaip medžiotojai laikosi žvėrių maitinimo taisyklių. Ten pažeidimų neradome, tačiau pamatėme žmogaus užterštą vietą. 

Buvau nemaloniai nustebintas tokiu žmonių poelgiu. Miškas – mūsų visų namai. Gal ateis laikas, kai žmonės supras, jog taip elgtis negalima“, – apie rastas padangas pasakoja Olegas.  

REKLAMA
REKLAMA

O. Pažėra teigia, kad tai ne pirmas kartas, kai miške randa žmonių paliktus daiktus. Neseniai Olegas tame pačiame miške rado šaldytuvą bei kitų daiktų. 

REKLAMA

„Miškuose daug visko randu ir pamatau, čia ne pirmas ir ne paskutinis radinys. <...> Netoliese esu radęs ir televizorių “, – pasakoja O. Pažėra. 

Gresia baudos

Anksčiau naujienų portale tv3.lt buvo rašoma, kad fiziniams asmenims už netinkamą atliekų tvarkymą: surinkimą, vežimą, laikymą ir apdorojimą, nepriklausomai nuo jų pavojingumo, nesilaikant Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų gresia įspėjimas arba bauda iki 6 tūkst. eurų:

„Juridiniam asmeniui už netinkamą atliekų tvarkymą (surinkimą, vežimą, laikymą ir apdorojimą) nesilaikant Atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų taikoma ekonominė sankcija pagal Aplinkos apsaugos įstatymą.

REKLAMA
REKLAMA

Ekonominė sankcija juridiniams asmenims numatyta nuo 150 eurų iki 30 tūkst. eurų.“ Jei atliekos pavojingos, bauda gali siekti ir iki 70 tūkst. eurų.

Be to Komunikacijos ir aplinkai saugaus elgesio skatinimo departamentas pabrėžia, kad už ANK 247 straipsnio 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 dalyse numatytus administracinius nusižengimus gali būti skiriamas administracinio nusižengimo padarymo įrankių konfiskavimas:

„Pavyzdžiui, šiais metais paimti trys automobiliai iš fizinių ir juridinių asmenų, kurie užsiėmė nelegaliu atliekų tvarkymu. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad departamentas tik paima, o teismas gali priimti sprendimą ir įrankį konfiskuoti.“

Jeigu radote televizorių, gal kur mėtėsi pultelis, man labai reikia, būčiau labai dėkingas
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų