„Medžių ir miškų svarba planetai ir žmonijai neabejotina – kasmet subrendęs medis pagamina tiek deguonies, kad jo užtektų 10 žmonių, medžiai taip pat itin svarbūs biologinės įvairovės puoselėjimui. Antrus metus iš eilės organizuota mūsų komandos medelių sodinimo iniciatyva leido ne tik sustiprinti komandinę dvasią praleidus pusdienį gryname ore, tačiau, tikimės, prisidės ir prie Lietuvos miškų stiprinimo“, – sako „Lidl Lietuva“ komunikacijos ir korporatyvinių reikalų vadovas Antanas Bubnelis.
Šiais metais Nacionalinio miškasodžio tikslas – pasodinti medžių šimte Lietuvos girių, taip paminint Lietuvos dainų šventės šimtmetį. „Lidl“ komanda medelius sodino Šalčininkų rajone, netoli Jašiūnų miestelio. Prekybos tinklo darbuotojai sodino pušų, eglių bei beržų sodinukus, o bendras jų skaičius siekė maždaug 13,5 tūkstančių.
Prisideda prie miškų išsaugojimo
„Lidl Lietuva“ miškus tausoja įvairiais būdais – tiek įmonės viduje, tiek tiekimo grandinėje. Daugelį dokumentų ir sutarčių bendrovė sudaro bei pasirašo elektroniniu formatu. Taip pat didžioji dalis kainolapių parduotuvėse – elektroniniai. Be to, „Lidl“ mažina popieriaus naudojimą reklaminiams plakatams, o visas popierines ir kartonines pakuotes atidžiai rūšiuoja bei perduoda perdirbimui.
„Lidl Lietuva“ itin didelį dėmesį skiria ir tiekimo grandinėje vykstantiems procesams bei siekia, kad „Lidl“ prekėse naudojamų žaliavų auginimui nebūtų naikinami miškai.
„Jau dabar daliai ne maisto prekių, pavyzdžiui, tekstilei, baldams, sodo, kanceliarinėms prekėms bei jų popierinėms, kartoninėms pakuotėms naudojame FSC (angl. „Forest Stewardship Council“) sertifikatą turinčią medieną ir celiuliozę arba perdirbtas žaliavas. FSC sertifikatas patvirtina, kad juo pažymėti produktai pagaminti griežtai laikantis tvaraus ir subalansuoto miškų ūkio principų. Ne vėliau kaip nuo 2025 finansinių metų pabaigos maisto prekių popierinėms, kartoninėms pakuotėms bei įvairioms popieriaus prekėms taip pat siekiame naudoti FSC sertifikatą turinčias arba perdirbtas žaliavas“, – teigia A. Bubnelis.
„Lidl Lietuva“ taip pat iki 2025 metų pabaigos siekia pirkti ir kitas kritines žaliavas, pavyzdžiui soją, kakavą, medvilnę bei kavą, tik iš sertifikuotų, tvaresnių šaltinių, kurių tiekimo grandinėse nėra kertami, pertvarkomi ar kitaip eikvojami medžiai.
Taip pat nuo 2023 metų lapkričio „Lidl“ prisijungė prie „Užstato sistemos administratoriaus“ (USAD) iniciatyvos „Keisk tarą į šlamančius“, kurios metu visuose Lietuvos taromatuose buvo sudaryta galimybė aukoti „Sengirės fondui“, kuris rūpinasi Lietuvos šimtamečių miškų išsaugojimu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!