Šiandien netoli Žemės praskriejo didelis, 600 m skersmens asteroidas, kurį galima stebėti ir mėgėjiškais teleskopais, pranešė JAV kosmoso tyrimų administracija.
Asteroidas praskriejo arčiausiai Žemės ir šis rekordas jam priklausys mažiausiai iki kito amžiaus pabaigos, sakė Steve'as Ostro, astronomas iš NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos (RJL) Pasadinoje Kalifornijoje.
"Tai taip pat didžiausias asteroido priartėjimas prie Žemės per daugiau kaip 2 tūkst. metų", - pridūrė jis. Jo laboratorija, pasinaudodama didelės skiriamosios gebos radiolokatoriais gavo šio asimetriško dangaus kūno atvaizdus.
Maždaug 150 m skersmens asteroidas, jei susidurtų su Žeme, padarytų didžiulę žalą, tačiau tikimybė, kad šis dangaus kūnas susidurs su mūsų planeta, atmetama, pabrėžė astronomai. Asteroidas, pavadintas 2007 TU24, buvo aptiktas tik praėjusių metų spalį NASA teleskopu, esančiu Arizonos valstijoje.
Maždaug 8 val. 30 min. Grinvičo (10 val. 30 min. Lietuvos) laiku jis praskriejo pro Žemę už 538 tūkst. kilometro. Tai 1,4 karto toliau nei atstumas iki Mėnulio.
Jį trumpą laiką bus galima stebėti anksti rytą vidutinio galingumo teleskopais, anksčiau pranešė NASA.
Jau trečiadienį milžiniškas asteroidas 2007 WD5 praskries pro Marsą. Tikimybė, kad jis susidurs su Raudonąja planeta, maža - 1 iš 10 tūkstančių.
Tokio dydžio asteroidų susidūrimai su mūsų planeta vyksta vieną kartą per 37 tūkst. metų.