Senovės egiptiečiai jau prieš 5000 metų naudojo vyną medicinos tikslais, rodo naujausi tyrimai.
Senovės egiptiečiai garsėjo savo medicininėmis žiniomis: įvairias ligas ir negalavimus jie gydydavo daugybe organiškų produktų. Norėdami suteikti vynui gydomųjų savybių, jie naudodavo įvairias žoleles.
Mokslininkai atliko vyno likučių iš dviejų ankstyvesnio ir vėlyvesnio Egipto istorijos laikotarpio indų biomolekulinį tyrimą
Iš vieno pirmųjų Egipto faraonų Scorpion I kapo paimtame inde, datuojamo 3150 metų prieš Kristų, buvo rasta įvairių žolelių - melisos, kalendros, mėtos, šalavijo, taip pat pušų sakų pėdsakų.
Kita amfora iš IV-VI amžiaus po Kristaus, rasta netoli Gebel Addo, pietinėje Egipto dalyje, buvo prisigėrusi pušų sakų bei rozmarino.
Senoviniai Egipto įrašai papiruse rodo, kad šios žolelės buvo plačiai naudojamos medicinoje gydant įvairius sveikatos sutrikimus, pradedant skrandžio negalavimais baigiant herpesu.
Kaip rašo Pensilvanijos universiteto mokslininkas Patrick McGovern žurnale „Proceedings of the National Academy of Sciences“, senovėje vyno ar kito alkoholio žolelių trauktinės buvo naudojamos tiek vidiniam, tiek išoriniam vartojimui: prieš atsirandant sintetiniams vaistiniams preparatams taip buvo gydomi įvairūs negalavimai.