Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 5-6 dienomis Lietuvoje vyks pasaulio vandens formulių F2 čempionatas. Jame varžysis 20 pilotai iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad 200 km/val. greitį virš vandens ir stiprias apkrovas posūkiuose yra patyrę tikrai nedaugelis.

Liepos 5-6 dienomis Lietuvoje vyks pasaulio vandens formulių F2 čempionatas. Jame varžysis 20 pilotai iš viso pasaulio. Akivaizdu, kad 200 km/val. greitį virš vandens ir stiprias apkrovas posūkiuose yra patyrę tikrai nedaugelis.

REKLAMA

Todėl dukart Europos vandens formulių F2 čempionas Edgaras Riabko pakvietė Lietuvos įžimybes paplaukioti kartu su dviviete vandens formule, rašoma pranešime spaudai.

Įveikta baimė tapo įsimintinu potyriu

Į Lietuvos motorlaivių akademiją išbandyti vandens formulių atvyko LRT vedėja Ugnė Siparė, atlikėjas Merūnas Vitulskis su žmona Erika, Indrė Kavaliauskaitė, prodiuseris Leon Somov, keliautojas Mantas Bertulis, Vygintas ir Kristina Kaikariai, lenktynininkas Benediktas Vanagas ir kiti. Nepaisant to, kad vandens formulės ilgis siekia apie 6 metrus, piloto kabina yra gana ankšta. Įspūdį sustiprina ir siauras priekinis stiklas, kuriame dėl didelio greičio vaizdas pradeda lietis. Tuo tarpu ypatinga vandens formulės konstrukcija leidžia plaukti pilnu tempu net 180 laipsnių posūkyje. Todėl varžybų metų vandens formulių pilotai gali patirti ir 6G siekiančias apkrovas.

Be jokios abejonės, E. Riabko susirinkusiųjų neplukdė varžybų tempu, tačiau įspūdžiams tai įtakos neturėjo. Vienas pirmųjų plaukęs Merūnas Vitulskis prieš lipdamas į vandens formulę atviravo, kad ekstremalios pramogos jam itin patinka ir darytų tai dažniau. Tačiau nuo kranto stebėjusi kaip vyras virš vandens skrieja milžinišku greičiu, Erika Vitulskienė neslėpė susijaudinimo ir šiek tiek abejojo, ar pati išdrįs sėsti šalia Europos čempiono. Prie nerimo nuvaikymo neprisidėjo ir E. Riabko pokštas, jog prieš tai plaukęs Merūnas paprašė su žmona plaukti kuo greičiau, nes neva jai labai patinka greitis. Plaukimo metu emocijos liejosi laisvai ir kokpitą užpildė jaudulio kupini šūksniai. Įveikta baimė tapo įsimintinu potyriu, o laivui sustojus E. Vitulskienė sušuko „Dieve, kaip gerai: aš gyva!“.

REKLAMA

Apkrovas patyrė savo kūnu

Keliautojas Mantas Bertulis į vandens formulę lipo labai gerai nusiteikęs. Jis nusprendė viską nufilmuoti iš vidaus ir taip perteikti bent dalį patirtų emocijų. Idėja pavyko su kaupu, nes pavyko užfiksuoti, kokios apkrovos veikia F2 pilotus lenktynėse. Pirmo posūkio metu M. Bertulio telefonas tiesiog išskriejo iš rankų ir toliau filmavo tik vandens formulės grindis.

„Telefono jau nebeturiu, nes jis kažkur laive. Dar tik bandau suvokti, kas čia ką tik įvyko. Jausmas neįtikėtinas: plauki didžiuliu greičiu ir atrodo, kad tuoj trenksiesi į betoninę užtvanka, bet laibas pasisuka ir skrendam toliau“, – emocijomis po plaukimo dalijosi M. Bertulis.

Į pasaulio čempionatą – su šeima

Liepos 5-6 dienomis Kupiškio mariose vyksiančiame pasaulio vandens formulių F2 čempionate taip pat bus galima išbandyti tą pačia dvivietę vandens formulę. Tuo tarpu čempionato kovas iš Labai arti bus galima stebėti specialiose VIP ložėse, į kurias bilietus galima pirkti jau dabar. Be pasaulinio lygio sporto renginio, šiomis dienomis čia veiks dvi mugės – pramogų ir amatų – skirtos visai šeimai. Organizatoriai į renginį kviečia ir kemperių savininkus, nes pačiame pramogų sūkuryje bus atskira zona apsistoti su nameliais ant ratų.

Taip pat nemokamo renginio metu susirinkusiųjų laukia dviejų dienų muzikinė programa. Liepos 5 dieną scenoje pasirodys „Sisters on Wire“, grupės 3 Divos atlikėjos Rūta Ščiogoliovaitė, Vaida Genytė ir Aistė Pilvelytė. Muzikos fiesta įsibėgės iškart po F2 pasaulio čempionato finalo. Liepos 6 dienos vakarą Kupiškio marių saloje koncertuos Justinas Jarutis, KaYra, Evita Cololo, projekto „Lietuvos balsas“ finalininkai kartu su Džiugu Joneikiu, projekto nugalėtoja Meidė Šlamaitė ir Milėja Stankevičiūtė. Kadangi antroji lenktynių diena sutampa su Mindaugo karūnavimo švente, kaip ir visoje Lietuvoje, 21 valandą čia bus giedamas šalies himnas. Jis skambės ypatingai, nes giesmę atliks sentimentalieji „Broliai Kūjeliai“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų