Pagirios veikia asmenis skirtingai - vieniems būna tiesiog suprastėjusi savijauta, tuo tarpu kitiems būna taip bloga, kad jie prisiekia „niekada daugiau negerti“. Simptomų sąraše – pykinimas, nuovargis, skysčių trūkumas, pulsuojanti galva. Pagirios kyla dėl daugelio priežasčių – elektrolitų disbalanso, kraujagyslių išsiplėtimo, poveikis įvairiems hormonams ir neurotransmiteriams, kurie siejami su galvos skausmu. Kodėl gėrimas priverčia taip blogai pasijusti?
Alkoholis skatina dažniau šlapintis. Jei vienintelis skystis, kurį vartojate, yra alkoholis, jums ima trūkti skysčių. Tai ypatingai pasireiškia ten, kur klimatas yra šiltas. Tad pasistenkite prieš alkoholio vartojimą išgerti kuo daugiau kitų skysčių, nemalšinkite troškulio alkoholiu ir kaitaliokite alkoholį su vandeniu.
Tačiau įsidėmėkite, vanduo nėra vaistas nuo pagirių. Jis padės išvengi dehidratacijos, tačiau yra ir kitų kaltininkų, kurie pragaru paverčia kitą rytą po šventės.
Didelio alkoholio kiekio vartojimas, jo suvartojimas per trumpą laiką ir maisto stygius garantuos padidėjusį alkoholio kiekį kraujyje. Tai reiškia, kad stipriau apgirstama ir padidėja pagirių rizika (ir rizika, kad spėliosite, „Ar tikrai 4 ryto skambinau savo buvusiajam/buvusiajai? ir „Ar tikrai tai pasakiau savo vadovui?“). Jei geriate su asmeniu, kuris yra aukštesnis ir stambesnis, jūs apgirsite greičiau ir smarkiau.
Kai kurie mokslininkai tvirtina, kad vis tik alkoholio kiekis kraujyje nėra pagrindinė pagirių priežastis. Alkoholis metabolizuojamas į toksišką acetaldehidą, o tuomet į mažiau žalingus produktus, kurie yra pašalinami. Aiškinama, kad būtent acetaldehidas yra pagrindinė medžiaga, sukelianti pagirių kančias.
Daug išgėrus taip pat suprastėja miego kokybė. Nors pavartoję alkoholio užmiegame ypatingai greitai, tai nereiškia, kad gauname kokybiško miego, kuris būtinas tam, jog jaustumėmės pailsėję ir žvalūs. Alkoholis gali paveikti ir kvėpavimo sistemą (prisidėti prie knarkimo) bei suerzinti skrandį.
Visiems žinoma tiesa – gėrimų nereiktų maišyti. Ir čia nėra jokių stebuklų – jei maišote gėrimus, tikėtina, kad paprasčiausiai daugiau išgersite. Dar vienas su tuo susijęs mitas – kad pagirias nulemia gėrimas, kurį išgeriate paskutinį... Tiesa ta, kad prie pagirių prisideda visi išgerti gėrimai.
Galiausiai, daug kas priklauso ir nuo amžiaus. Tai gali turėti įtakos tam, kaip ilgai alkoholis išlieka jūsų kūne ir kaip jis jus veikia: tas pats kiekis alkoholio bėgant metams jums didesnį poveikį. Vis tik, deja deja, nepaisant viltingų spėjimų kol kas nuo pagirių nėra „vaistų“. Pagirios išlieka jūsų organizmo pareiškimu, kad gėrėte per daug.