„Kai baigiau mokslus Klaipėdoje, persikėliau gyventi į Vilnių. Tuo metu norėjau dainuoti ir nieko nedirbau. Labai reikėjo pinigų. Nusprendžiau dainuoti gatvėje. Labai greitai susikūrė ir grupė. Buvo laikas, kai daug mąstydama prisiminiau savo vaikystės laikų dainą „Juodas katinas“, ji man labai patiko tuo metu“, - pasakojo Dzala, ir prisiminė pasiūliusi grupės nariams drauge atlikti šį kūrinį.
Nors Dzalos bičiuliai pasiūlymą iš pradžių vertino skeptiškai, tačiau neilgai trukus „Juodas katinas“ po keleto repeticijų jau buvo dainuojamas ir gatvėje. Aplinkinių reakcijos pranoko grupės narių lūkesčius.
„Ir ką jūs galvojate? Praeivių reakcija buvo nereali, klausėsi ir žiūrėjo išpūtę akis. Tai man buvo tarsi patvirtinimas, kad atlikdami šį kūrinį tikrai neprašovėme. Palengva pradėjau jaustis taip, tarsi tai būtų mano originali daina.
Tiesą sakant, aš ir nesu girdėjusi kitos šio kūrinio versijos, bent jau nežinau, kad kas nors kitas ją būtų atlikęs. O pirmą kartą originalią 1963-ųjų dainą perklausiau tik prieš keletą dienų. Atrodau jauna, širdyje esu vaikiška, todėl „Juodas katinas“ taip ir prilipo“, - kalbėjo naujam gyvenimui prieš kelis dešimtmečius gimusią dainą prikėlusi armėniško ir gruziniško kraujo turinti dainininkė.
Paklausta, kodėl dalis dainos skamba rusų kalba, Dzala paaiškino, kad tai padaryta sąmoningai siekiant vyresniems klausytojams priminti originalų dainos tekstą ir tuo pačiu leisti susiorientuoti, kur šis kūrinys girdėtas.
„Originali daina yra rusiška. Kai dainuoju lietuviškai, manau, daugeliui tai gali pasirodyti tik kaip smagi, galbūt kažkur kažkada girdėta daina. O kai uždainuoju gavariat nepaviziot... (pokalbio metu uždainuoja – aut. past.) visiems viskas tampa aišku. Matau žmonių reakcijas klausantis, jų šypsenas iki ausų išgirdus rusišką dalį. Ypač vyresni žmonės apsidžiaugia, nes būtent tuo metu ir atpažįsta kūrinį, todėl ir norėjau palikti jos originalią dalį“, - paaiškino ji, o kalbėdama prisiminė, kad neilgai trukus pristatys ir remiksuotą „Juodo katino“ versiją.
„Ši daina turėtų pakelti nuotaiką“, - įsitikinusi Dzala:
Tiesa, kai 1963-iaisiais „Juodas katinas“ buvo įrašytas, jis akimirksniu tapo hitu. Kūrinys daugeliui buvo puikiai žinomas iš muzikinių ir animacinių filmų daugelį metų.
Pasiteiravus apie klipo kūrimą, Dzala atskleidė, kad jis nufilmuotas jos namuose vos per porą valandų.
„Žinot, kai žiūriu klipą, man susidaro įspūdis, kad jis nufilmuotas prieš daugybę metų“, - kalbėjo atlikėja, o pasiteiravus, ar tokio efekto ir buvo siekta, patikino tokios idėjos neturėjusi, bet filmavimo metu dėliojant apšvietimą, vėliau parinkus spalvas ir montuojant filmuotą medžiagą, viskas pavyko kūrybiškai natūraliai.
Grupę „Džangai“ sudaro profesionalus gitarų gamintojas Vadimas Stankevičius (gypsy jazz gitaros virtuozas), kontrabosininkas Kipras Pugačiukas (taip pat groja grupėse „Golden Parazyth“, Garbanotas bosistas, „Baltasis kiras“), profesionalus džiazo pianistas Edgaras Sabilo, bosistas Deividas Jakavičius (taip pat groja grupėse „Jama&W“, „Kūjeliai“), saksofonistas Viktoras Woop (taip pat groja grupėse „Sel“, Lilas ir Innomine, „Dogma“).
„Gypsy jazz - tai išskirtinis ir itin retai išgirstamas muzikos stilius. Klausantiems šios muzikos širdį užlieja laimės ir džiaugsmo banga. Prašmatnus, užkrečiantis, judrus ir pakylėtas. Pagal gypsy jazz stiliaus dainas norisi šokti, linksmintis ir viską užmiršti. Tai muzika, kuri atneša žmonėms šventę“, - įsitikinusi pagrįstų ambicijų užkariauti pramogų pasaulį turinti Dzala.