„Portalo“ kūrėjai „tiria galimus techninius sprendimus dėl nedidelės mažumos žmonių nederamo elgesio jiems esant priešais „Portalą“, pranešė Dublino miesto taryba (DCC).
Kiekviena skulptūra užtikrina ištisą parą veikiančią tiesioginę vaizdo transliaciją iš „Portalo“ kitame mieste, todėl žmonės iš abiejų pusių gali sąveikauti realiuoju laiku.
Socialiniuose tinkluose paskelbtuose išpopuliarėjusiuose vaizdo įrašuose matyti, kaip abiejuose miestuose žmonės demonstruoja nuogybes, o vienas Dublino gyventojas telefone rodo nuotrauką iš 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolio Niujorke.
Dubline išdygęs „Portalas“, esantis prie pat pagrindinės miesto arterijos – O'Connello gatvės, – buvo išjungtas vėlai antradienį, pranešė vietos valdžia.
„Deja, pageidautinas sprendimas, kuris būtų buvęs susijęs su vaizdo suliejimu, nebuvo tenkinantis“, – rašoma toliau.
Dizaineriai ieško „galimų techninių sprendimų“, priduriama pareiškime.
Planuota, kad skulptūra, kuri turėjo veikti iki šių metų rudens, gali būti vėl įjungta „vėliau šią savaitę“, pranešė taryba, nepateikdama išsamesnės informacijos.
„Svarbu pažymėti, kad didžioji dauguma su Dublino „Portalu“ sąveikavusių žmonių elgėsi tinkamai“, – pridūrė DCC.
Prieš skulptūros atidengimą gegužės 8 dieną Dublino meras Daithi de Roiste sakė, kad „norėtų paraginti Dublino gyventojus ir miesto svečius ateiti ir sąveikauti su šia skulptūra bei išreikšti airišką sveikinimą ir gerumą viso pasaulio miestams“.
Skulptūros atidarymo dieną miestas pranešė, kad artimiausiais mėnesiais planuoja sujungti Dublino „Portalą“ su analogiškais Lenkijoje, Brazilijoje ir Lietuvoje.
Vilniuje, prie geležinkelio stoties, per „Portalą“ galima tiesiogiai susimojuoti su žmonėmis Liubline, Lenkijoje.
Tikslas – visą pasaulį jungiantis „Portalų“ tinklas
„Portalų“ skulptūroms atsiradus Dubline ir Niujorke šią vasarą planuojama pradėti naują projekto gyvavimo etapą – visų keturių miestų „Portalus“ sujungti į bendrą tinklą, kurio dalimi galės tapti vis nauji pasaulio miestai, miesteliai ar vietovės.
Investuotojas ir menininkas Bebediktas Gylys svajoja, kad kada nors toks „Portalų“ tinklas jungs visas pasaulio šalis.
Vietoje dvipusių virtualių tiltų tarp dviejų miestų į tinklą sujungti „Portalai“ šalia jų esančius nukels į vis naujas vietas. Tad ir Vilniuje, šalia Geležinkelio stoties esanti skulptūra taps langu ne tik į Liubliną, bet ir Dubliną bei Niujorką, o vėliau ir į kitus miestus.
Kai Benedikto Gylio paramos fondas padovanojo pirmuosius „Portalus“ Vilniui ir Liublinui, naujiena apie juos, agentūros „Go Vilnius“ duomenimis, vien per pirmąją savaitę pasiekė 700 mln. žmonių auditoriją.
Iš viso apie unikalų projektą sužinojo daugiau kaip 1,5 mlrd. žmonių visame pasaulyje.
Specialiai tokiai progai sukurta ir fondo padovanota „Portalo“ kopija buvo pagrindiniu Lietuvos paviljono eksponatu tarptautinėje „Expo 2020“ parodoje Dubajuje.
Sukeltas atgarsis tapo ne tik puikia reklama Vilniui ir visai Lietuvai, bet ir pagrindu tolimesniam projekto vystymui bei naujoms partnerystėms, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!