Apie tai, kad tokia džiugesio kupina vieta galėtų virsti kruvinomis žudynėmis, niekas nesapnuoja net baisiausiuose savo košmaruose. Tačiau praėjusių metų spalio 7-ąją, tūkstančiams Izraelio gyventojų visa tai virto realybe.
„Net jei ištrūkai iš ten fiziškai, emociškai neišgysi niekuomet“, – tokios frazės skamba iš festivalio dalyvių lūpų. Juk, nors patys ir išgyveno, jie iš arti matė, kaip miršta jų draugai…
Sukrečianti dokumentinė juosta apie tikrus įvykius – „Supernova. Muzikos festivalio žudynės“ – jau šiandien per TV3.
Praėjusių metų spalio 7-oji visiems laikams išliks izraeliečių atmintyje.
Tądien ginkluoti „Hamas“ teroristai užpuolė apie 20 Izraelio miestų ir nužudė daugiau nei 1200 žmonių.
Iš jų – 370 muzikos festivalio „Supernova“ dalyvių.
Gamtos apsuptyje įrengtoje šokių aikštelėje visi buvo laimingi – žmonių veidus puošė šypsenos, o širdys buvo kupinos besąlygiškos meilės. Tačiau praėjus vos 24 valandoms nuo festivalio pradžios, viskas kardinaliai pasikeitė.
„Jie įsiveržė į mūsų namus, į mūsų sielą, į mūsų širdį“, – būtent taip apie netikėtą teroristų įsiveržimą kalba renginio dalyviai, kuriems pavyko išlikti gyviems.
Festivalis vyko jau ne pirmus metus, todėl tai, kad jis – visai netoli Gazos ruožo, žmonių nebegąsdino.
„Savo šalyje jaučiuosi saugus. Pagalvojau, kas gali atsitikti? Juk tvoros negalima kirsti. Jie negali ateiti pas mus, o mes – pas juos. Tai – tarsi atskira šalis, kurią skiria viena saugiausių tvorų pasaulyje“, – dokumentinėje juostoje pasakos 19-metis fotografas.
Todėl net tą akimirką, kai paryčiais pasigirdo sprogimai ir muzika buvo nutildyta, apie pavojų suprato ne visi.
Kai kurie dokumentinėje juostoje netgi pripažins naiviai tikėję, kad, galbūt, tai – renginio organizatorių staigmena: fejerverkai auštant.
Vis dėlto, kaip paaiškėjo jau netrukus, situacija buvo kur kas rimtesnė.
„Hamas“ teroristai netikėtai ėmė atakuoti Izraelį, paleidę raketas į šios šalies miestus.
Šimtai teroristų įsiveržė į Izraelį sausuma, jūra ir oru.
Iš Gazos ruožo paleista bent 80 raketų, kurios buvo numuštos prie muzikos festivalio dalyvių akių. O dar po kelių minučių, visiems buvo liepta palikti festivalio teritoriją. Tačiau nors daugybė žmonių nusprendė kuo skubiau išvažiuoti, tai tapo neįmanoma.
„Kažkuriuo metu pažvelgęs į šoną, pamačiau daug ginkluotų žmonių, bėgančių mūsų link. Iššokę iš krūmų, jie pradėjo šaudyti į mūsų automobilį. Kulka peršovė automobilį ir aš pamačiau, kad pašovė mano draugą – jis kraujavo“, – pasakos vienas festivalio dalyvis.
Ir tai buvo tik pradžia…
„Pro mus skrido kulkos – nežinojau, ar pulti ant žemės, ar šokti, nes aplink krito žmonės. Kažkas bėga, kažkas krenta, kažkas eina. Visi daro viską, kad tik išgyventų, o šone važiuoja du pikapai, kurie šaudo žmones“, – besigraudindama prisiminimais dalinsis kita festivalio dalyvė.
Dokumentinio filmo žiūrovai netgi išgirs jautrų tėvo pokalbį su savo vaikais, kurie telefonu maldavo jiems kuo skubiau padėti pabėgti iš festivalio vietos.
Tėvas neslėps ašarų – vaikų klyksmai iki šiol veria širdį, o pokalbis skamba kaip atsisveikinimas.
„Nežinau, kaip galėjau vairuoti – visą kelia galvojau, kaip reikės palaidoti vaikus. Kaip reikės gyventi toliau?“ – sakys tėvas, tuo metu jau žinojęs, kad jo dukra – pašauta, bet nė nenutuokęs, jog jau netrukus ji bus paimta ir įkaite…
Sukrečiantis, tačiau pamatyti būtinas dokumentinis filmas „Supernova. Muzikos festivalio žudynės“ – jau šį šeštadienį, 17.25 val. per TV3.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Ispuolis buvo reikalingas Izraelio valdziai, kad Izraelio premjeras nesestu i kalejima.