Sakome į jas pačius įvairiausius dalykus – ir paskui kartais tenka dėl to gailėtis. Kartais rėkiame, kartais šnabždame švelnius žodžius, ypač sekso metu, nes seniai žinoma, kad moterų ausis yra galinga erogeninė zona (nuo graik. „eros“ – meilė, aistra ir „genes“ – turintis prigimtį, kilęs). O ką dar apie jas žinome?
1. JUODAKOJŲ GENTIES INDĖNAI UŽ NEIŠTIKIMYBĘ NUPJAUDAVO ŽMONOMS AUSIS
Ir tai tik už pirmąją išdavystę, už antrąją – žudydavo. Nors norint būti neištikimai be ausų, reikia labai pasistengti ir turėti nemažai kitų neginčijamų privalumų.
2. PAČIAIS NEPATOGIAUSIAIS AUSKARAIS DAUGUMA MERGINŲ LAIKO „AKUTES“.
Su jomis neįmanoma miegoti (duria į galvą) ir nepatogu kalbėtis telefonu (dėl tos pačios priežasties).
3. MOTERŲ AUSYS – GANA POPULIARUS FETIŠAS, T. Y. SEKSUALINIO SUJAUDINIMO OBJEKTAS
Bendro pavadinimo šiai fetišizmo rūšiai nėra. Pavyzdžiui, hentai (jap. nenormalumas, iškrypimas) pasaulyje tai vadinama terminu „mimi fetči“ (jap. „mimi“ reiškia ausis).
4. MERGAITIŠKAS MOKYKLINIS MITAS: JEIGU PRADURSI AUSĮ NE TOJE VIETOJE ARBA PADARYSI PERNELYG DAUG SKYLUČIŲ, BLOGIAU MATYSI
Viduramžiais, atvirkščiai, buvo tikima, kad auskaras ausyje pagerina regėjimą (būtent todėl jais pasipuošdavo jūreiviai). Tiesa, kaip visada, yra kažkur per vidurį – skylutė ausyje neturi jokios įtakos regėjimui.
5. KAI MOTERIS KLAUSOSI, JOS SMEGENYSE VEIKIA ABU PUSRUTULIAI
Tuo tarpu vyrai apdoroja balso informaciją tik kairiajame pusrutulyje – tai nustatė Indianos universiteto mokslininkai. Verta pažymėti, kad kairiojo smegenų pusrutulio veikla yra loginė-verbalinė, o dešiniojo – vizualinė-erdvinė. Štai kodėl vyrai ir moterys kartais skirtingai supranta tą patį pokalbį.