Viename Anglijos mieste egzistavo šmaikštus paprotys. Tam, kuris bažnyčioje padėjęs ranką ant Biblijos prisieks, kad per metus nei karto nepasigailės vedęs, kaip atlygis bus įteiktas didžiulis kumpio gabalas. Metraštis skelbia, kad per 530 metų atsirado tik 8 pretendentai į garbingą prizą.
Nors šie metraščio bylojimai skamba gana ironiškai, tiesa yra tokia: Lietuvoje išsiskiria daugiau nei pusė susituokusių porų. Taigi, įvertinus realybę, galbūt vertėtų supaprastinti skyrybų tvarką, kad ji būtų tokia kaip, pavyzdžiui, viduramžių Velse ar Bissagos saloje.
10) Pagal santuokos, šeimos ir globos kodeksą SSRS 1926 metais skyrybos buvo viešas procesas. Norint nutraukti santuoką reikėjo: paduoti pareiškimą, iškviesti į teismą antrą sutuoktinį, sumokėti 100 rublių ir laikraštyje publikuoti skelbimą apie bylos iškėlimą.
9) Senovės Romos vyrai galėjo vesti tik vieną žmoną ir išsiskirti su ja nebuvo leidžiama. Moterys tekėdavo vieną kartą gyvenime, vyrams buvo leidžiama vesti keletą kartų. Kaip buvo sprendžiamas šis prieštaravimas? Labai paprastai: įkyrėjusią žmoną vyras tiesiog užmušdavo.
8) Afrikos naragu tauta turi paprotį, pagal kurį susituokę žmonės visus metus privalo nenusiimti kaukių. Jei ši sąlyga įvykdoma, santuoka automatiškai anuliuojasi praėjus metams.
7) Iki XVIII amžiaus Velse santuokai nutraukti pakakdavo paprasčiausios šluotos. Reikėdavo tiesiog iššokti iš namų per duryse įstatytą šluotą - ir jūs laisvas! Tiesa, metams bėgant nutraukti santuoką darėsi vis sudėtingiau.
6) Javos saloje galioja įstatymas, pagal kurį kiekvienas nusprendęs skirtis turi pasodinti penkis medžius.
5) Pagal tradicinę Anglijos teisę, vienas iš galimų skyrybų variantų - pasiūlyti parduoti žmoną ne mažiau kaip už 1 šilingą, ir jeigu kas nors panorės ją pirkti, procedūra bus laikoma įvykusia. Tokie papročiai egzistavo netgi XIX amžiuje! Minima, kad fermeris Josephas Tompsonas pardavė žmoną už 12 šilingų ir niufaundlendų veislės šuniuką.
4) Religiniai Singapūro ir Malaizijos lyderiai skiriantis leidžia naudoti SMS žinutes: skyrybų norintis musulmonas turi tris kartus tai pakartoti SMS pranešime, o vėliau patvirtinti šariato teisme.
3) Vienoje iš Jungtinių Arabų Emyratų sričių musulmonai taip pat gali išsiskirti siųsdami SMS žinutę: pranešimą apie norą skirtis turi nusiųsti vyras, vienintelė sąlyga – žinutė turi būti be klaidų.
2) Juodkalnijoje egzistuoja toks paprotys: vyras ir moteris dalyvaujant liudininkams imdavo už skirtingų diržo galų ir perskirdavo jį per pusę. Tuomet buvo laikoma, kad skyrybos įvyko.
1) Paprasčiausia skyrybų procedūra egzistuoja Afrikos pakrantės Bissagos saloje. Skyrybų iniciatorė gali būti tik moteris ir tam, kad procesas būtų laikomas įvykusiu, tereikia vieno veiksmo: išmesti vyro daiktus iš namų.