• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nuo šiol Balsas.lt kiekvieną savaitę rasite naujos šalies virtuvės aprašymą ir po tris tos šalies patiekalus. Šiame straipsnyje susipažinsite su Kinijos virtuve. Kinija – viena didžiausių pasaulio valstybių, joje gyvena penktadalis pasaulio gyventojų. Ši turtingos istorijos šalis turistus vilioja tokiais kultūros objektais kaip kinų siena ar garsioji terakotos armija, o taip pat įspūdinga gamta: kalnais, ežerais ir upėmis. Kinijos virtuvė – viena populiariausių pasaulyje. Beveik kiekviename didesniame mieste yra įsikūręs “kinų miestelis", kuriame galima paragauti šios šalies patiekalų. Su pagrindiniais Kinijos virtuvės bruožais susipažinsite šiame straipsnyje, kiniškų receptų laukite jau netrukus, o kitą savaitę pristatysime Turkijos virtuvę.

REKLAMA
REKLAMA

Pagalvojus apie Kinijos virtuvę, pirma mintis kyla apie troškinius krakmolingame sojos padaže. Tačiau kiniškų patiekalų įvairovė daug didesnė ir labai skiriasi priklausomai nuo regiono. Keturios didžiosios kulinarijos tradicijos yra Sičuano, Kantono, Shandong arba Pekino, Jiangsu arba Šanchajaus. Apie dvi pirmąsias,  kurios ir yra populiariausios, papasakosime šiek tiek plačiau.

REKLAMA

Sičuano virtuvė – populiariausia kinų virtuvė Lietuvoje. Sičuano valgiai ruošiami pietvakarių Kinijoje. Populiariausias jos patiekalas – vištiena Gong Bao su žemės riešutais. Populiariausi prieskoniai: česnakas, aitrioji paprika ir Sičuano pipiras, taip pat žemės riešutai, sezamų pasta ir imbieras. Maistas dažniausiai kepinamas, verdamas garuose ar troškinamas, taip pat naudojami marinuoti, sūdyti, džiovinti produktai.

REKLAMA
REKLAMA

Kantono virtuvėje gaminamos ir katės. Kantono valgiai ruošiami pietų Kinijoje. Sakoma, kad Kantono virtuvėje gamina viskas: nuo šunų ir kačių iki vištos kojų, gyvačių. Maistas dažniausiai verdamas garuose ar kepinamas. Nuo Sičuano virtuvės ji labiausiai skiriasi tuo, kad skiriama didesnė reikšmė produktų šviežumui, stengiamasi nenaudoti pernelyg daug prieskonių ir aliejaus. Populiariausi prieskoniai: sojos padažas, ryžių vynas, krakmolas, actas, sezamų aliejus, naudojama nemažai svogūnų laiškų. Populiariausi patiekalai: kepinti ryžiai, kepinti su daržovėmis ar kitaip ruošti makaronai, ilgai virtos skaidrios sriubos, jūros gėrybės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pekino antis, koldūnai ir tirštos sriubos. Vienas garsiausių kiniškų patiekalų – Pekino antis. Tai kepta antis, kuri supjaustoma gabalėliais ir valgoma su į lietinius panašiais blyneliais, svogūnų laiškais ir krakmolingu sojos bei prieskonių padažu “Hoisin„. Kitas populiarus visoje Kinijoje valgomas patiekalas - koldūnai “Wonton“. Jie įdaromi kiauliena, jūros gėrybėmis ar daržovėmis, o ruošiami kepinant, verdant garuose ar sriuboje. Populiari leistų kiaušinių sriuba, kuri taip pat tirštinama kukurūzų krakmolu.

REKLAMA

Ryžiai – pagrindinis patiekalas. Ryžiai – svarbiausias kinų maistas ir priešingai nei pas mus laikomi ne garnyru, o pagrindiniu patiekalu. Mėsos ir daržovių patiekalai laikomi tik priedu prie ryžių. Juokaujama, kad pasaulyje prasidės badas, kai kinai supras, kad ryžiai yra tik garnyras. Kinai suvalgo vidutiniškai 200g ryžių per dieną, 90kg per metus.  Iš ryžių taip pat gaminamas alkoholis, vynas, actas.

REKLAMA

Gilios arbatos gėrimo tradicijos. Kinijoje labai gilios arbatos gėrimo tradicijos. Arbatos ruošimas laikomas menu, o arbata geriama visą dieną. Taisyklingai ruošiant arbatą svarbu naudoti tyrą vandenį, arbatžoles plikyti ne verdančiu vandeniu ir ne per ilgai pritraukinėti, o norint užplikyti arbatžoles dar kartą – neleisti joms ataušti. Arbata mėgautis reikia lėtai, tai savotiška meditacija. Kadangi arbata tokia populiari, vanduo geriamas retai, o ypatingomis progomis ant stalo atnešama likerio ar ryžių vyno.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kitoks stalo etiketas. Kinijoje maistas valgomas lazdelėmis, o sriubos dideliu šaukštu. Vakariečiams kinų valgymo manieros gali atrodyti pasibaisėtinos. Sriubą jie valgo šliurpščiodami, ryžius - pakėlę dubenėlį prie lūpų ir su lazdelėmis stumdami ryžius į burną, patys pakyla nuo stalo, kad paimtų toli esantį dubenį, kaulus neretai krauna ant stalo. Tačiau kinas taip pat pasibaisėtų jumis, jei lėkštėje pamatytų bent vieną paliktą ryžių grūdelį – Kinijoje tai rodo nepagarbą.

REKLAMA

Kinų virtuvė Lietuvoje. Lietuvoje kinų virtuvė itin populiari, tačiau sulaukia nemažai kritikos dėl natrio glutamato (E621) naudojimo ir daugybės riebalų. Norint pajusti tikrą kinų virtuvės skonį, geriau kiniškų patiekalus ruošti namuose.

MargutisMargutis

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų