Dauguma Rusijos gyventojų namuose laiko kokių nors gyvūnų, be to, kuo didesnė šeima, tuo didesnė ir tikimybė, kad joje gyvena augintinių, teigia sociologai.
Pavyzdžiui, naminių gyvūnų turi 57 proc. šeimų iš penkių ir daugiau asmenų, 56 proc. - iš keturių, 51 proc. - iš trijų, 41 proc. - iš dviejų. Numylėtinių turi ir maždaug trečdalis vienišų žmonių (28 proc.), pranešė bendrovė "ROMIR Monitoring", kurios specialistai surengė visuotinę apklausą šia tema.
Jų duomenimis, vaikų skaičius neturi didesnės įtakos - su augintiniais gyvena kas antras respondentas, turintis vaikų iki 18 metų, ir kas trečias jų neturintis.
Apklausos, kurioje dalyvavo daugiau kaip 10 tūkst. didelių Rusijos miestų gyventojų, duomenimis, du trečdaliai (69 proc.) renkasi kates, trečdalis (33 proc.) - šunis. Kur kas rečiau auginami paukščiai (8 proc.) ir žuvys (6 proc.), o vėžlių ir žiurkėnų turi 2 proc. apklaustųjų. Tik 1 proc. šeimų laiko jūrų kiaulytes, triušius ir žiurkes.
"ROMIR Monitoring" tyrimai rodo, kad kuo didesnė šeima, tuo dažniau joje atsiranda vietos šuniui. Pavyzdžiui, juos laiko 32 proc. trijų asmenų šeimų ir 38 proc. - penkių asmenų. Kuo mažesnė šeima, tuo dažniau joje gyvena katė. Šis gyvūnėlis džiugina 79 proc. vienišų žmonių, o penkių ir daugiau asmenų šeimose ji yra retesnis gyventojas (66 proc.).