• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniuje įkurta Prancūzų mokykla (Ecole française de Vilnius) gyvuoja jau 17 metų. Joje net lopšelinukai gali savo liežuvėlius miklinti prancūziškai. Mokykla artimiausiu metu kelsis į naujas patalpas ir plėsis iki koledžo.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos valdžia daug dėmesio skiria prancūzų kalbos ir kultūros sklaidai pasaulyje. Prancūzų kalbą Lietuvoje populiarina ir Vilniuje veikiantis Prancūzų kultūros centras. Vienas iš populiariausių centro kasmetinių renginių – prancūzų trumpametražinių filmų naktis.

REKLAMA

Mokyklos idėja ir poreikis atsirado 1992 metais, kuomet saujelė Vilniuje reziduojančių prancūzų, daugiausiai – Prancūzijos ambasados darbuotojai, susirūpino savo mažamečių vaikų mokymu ir lavinimu.

Taigi, būsimųjų Vilniaus Prancūzų mokyklos mokinių tėvai kreipėsi į Prancūzų kalbos mokymo užsienyje agentūrą (Agence de l’Enseignement Français à l’Etranger (AEFE)) dėl Vilniaus Prancūzų mokyklos įstatų patvirtinimo ir priskyrimo Prancūzijos Nacionalinio švietimo sistemai. 2002 metais Vilniaus Prancūzų mokykla buvo pripažinta Lietuvos švietimo ir mokslo ministerijos bei įregistruota kaip viešoji įstaiga. 2005 m. mokykla buvo patvirtinta AEFE agentūros, kuri rūpinasi prancūziškąja mokslo sistema užsienio šalyse, ir tapo viena iš 440 prancūzų mokyklų, sėkmingai vykdančių švietimo veiklą ne gimtojoje Prancūzijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Lašas po lašo

Mokyklos direktorius Claude Arnaud labai džiaugiasi, kad jam direktoriaujant Vilniaus Prancūzų mokykloje mokinių skaičius didėja.

„Kai atvykau į Vilnių, Prancūzų mokykloje mokėsi 75 vaikai. Nuo 2005 m. rugsėjo 1 d. iki 2009 metų rugsėjo 1 d. mokinių skaičius išaugo iki 170. Taigi, įvyko didžiulis progresas“,– sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vadovas pabrėžė, kad nuo 2005 metų Vilniaus Prancūzų mokykloje buvo įsteigta vidurinio mokymo pakopa. Iki tol veikė tik pradinių klasių mokyklėlė.

Įkurtuvės – jau ne už kalnų

Tėvų Asociacijos iniciatyva, kurią padėjo įgyvendinti Prancūzijos valdžia ir Vilniaus savivaldybė, Vilniaus Prancūzų mokykla – ikimokyklinė, pradinė, ir pirmasis Lietuvoje Prancūzų koledžas, netrukus įsikurs naujose patalpose (Šilo g.).

REKLAMA

Pirma ir bene didžiausia problema, su kuria Vilniaus Prancūzų mokykla susidūrė plečiantis mokyklai, buvo patalpų klausimas. „Kur tik mes besiglaudėme, visur buvo per daug ankšta ir mes buvome priversti keltis iš vienos vietos į kitą arba dirbti keliose vietose vienu metu“,– pasakojo direktorius.

REKLAMA

Šiuo metu Vilniaus Prancūzų mokyklos padaliniai išsibarstę net 4 vietose: viena dalis – P. Višinskio g., kita dalis – Žirmūnų g., dar dalis glaudžiasi Prancūzų kultūros centre (Didžioji g.,– Balsas.lt) ir S. Daukanto [gimnazijoje,– Balsas.lt].

Direktorius Claude Arnaud susirūpinęs aiškino, su kokiais nepatogumais susiduria tėvai, turintys ne vieną vaiką, ir jei jie mokosi skirtinguose mokyklos padaliniuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš lūpų į lūpas

Paklaustas, kaip ši netradicinė mokykla reklamuojasi, mokyklos direktorius C. Arnaud pasakojo: „Kai tik tėvai atveda pas mus savo vaiką, aš visuomet jų klausiu, kaip jie sužinojo apie mūsų mokyklą. Ir 90% atsako, kad rekomendavo pažįstami. Taigi, didžiausia reklama Prancūzų mokyklai – draugų ir pažįstamų rekomendacijos, o likusieji 10% suranda šią mokyklą internete“.

REKLAMA

Du pasirinkimo motyvai

Pasak C. Arnaud, iš pradžių mokinių tėvai renkasi Vilniaus Prancūzų mokyklą dėl aukštos prancūzų mokymo sistemos kokybės.

Ši Prancūzijoje patvirtinta mokymo programa praktiškai neturi analogų Lietuvoje. Kodėl, mokantis bendrojo lavinimo dalykų, neišmokus dar ir prancūzų kalbos? Mokykloje yra propaguojamas ankstyvas kalbų mokymas (nuo 3 metų), duodantis efektyvių rezultatų. Direktorius akcentavo, kad vaikas, baigęs Vilniaus Prancūzų mokyklą, moka 3 kalbas – prancūzų, lietuvių ir anglų (sustiprintas mokymas nuo 7 metų).

REKLAMA

Prancūziškai – nei bū, nei me

Vilniaus Prancūzų mokykla ypatinga tuo, kad 80% visų atvykusiųjų vaikų nemoka nei vieno prancūziško žodžio, tačiau ilgai netrukus įvaldo kuo puikiausiai ir kalbą, ir autentišką tartį.

„Tai labai keista, bet akivaizdu, ir efektyvu“,– tvirtino mokyklos direktorius ir paaiškino, kad jų mokymo strategija remiasi taisykle: vienas mokytojas – viena kalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus Prancūzų mokykloje dirba diplomuoti pedagogai iš Prancūzijos ir Lietuvos, kurie nuolat kelia savo kvalifikaciją ir dalyvauja seminaruose, kurių metu dalinamasi sukaupta patirtimi ir mokymo metodais.

Ikimokyklinėje klasėje, kur mokosi 3-6 metų vaikai, būna du pedagogai: prancūzakalbis mokytojas ir mokytojo asistentas, mokantis ir lietuviškai, ir prancūziškai.

REKLAMA

Mažamečiai mokiniai pradedami mokyti prancūzų kalbos aiškinant prancūziškai kiekvieną atliekamą veiksmą ar judesį. Laikui bėgant, vaikai susieja žodžius su atitinkamais veiksmais ir sugeba išreikšti pagrindinius poreikius bei suprasti, ką jam sako mokytojas.

Mokytojo asistentas klasėje yra savotiškas tarpininkas, kuris gali kalbėti su vaiku lietuviškai, kai (ir jei) tai yra būtina.

REKLAMA

Dėmesys ir lietuvių kalbai

Vaikai, mokydamiesi Vilniaus Prancūzų mokykloje, nuosekliai mokomi ne tik prancūzų, bet ir gimtosios lietuvių kalbos. Ne lietuvių vaikai mokomi lietuvių kalbos kaip užsienio kalbos. Tokiu būdu, užsieniečių vaikai, gyvendami Vilniuje, išmoksta ne tik prancūzų, bet ir kalbą tos šalies, kurioje gyvena. O lietuvių vaikai, baigę Prancūzų mokyklą, turi tokį pat žinių bagažą kaip įprastinėje Lietuvos mokykloje.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak C. Arnaud, anglų kalbos mokoma kaip būtinybės. „Mokant šią kalbą, galima keliauti ir susikalbėti su žmonėmis visame pasaulyje. Tačiau suvienodėjimas (ir ne tik lingvistinis) veda link kultūrinio ir socialinio nuskurdimo. Taigi, mūsų tikslas yra išsaugoti frankofoniją kaip pasaulio įvairovės nešėją“,– sako jis.

TIK FAKTAI:

1992 m. – mokyklos įsteigimo metai. 2002 metais mokykla buvo pripažinta Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerijos bei įregistruota kaip viešoji įstaiga. 2005 m. mokykla buvo patvirtinta AEFE agentūros (Agence de l’Enseignement Français à l’Etranger), kuri rūpinasi prancūzų mokymu užsienio šalyse.

Ši Prancūzų mokykla yra pirmoji tarptautinė mokykla, įregistruota Lietuvos Švietimo ir Mokslo ministerijoje ir dirbanti pagal Prancūzijos Nacionalinio Švietimo ministerijos patvirtintas programas. Tai ir viena pigiausių privačių mokyklų Vilniuje. Vieneri mokslo metai vaikui iš lietuvių šeimos kainuoja 7.700 Litų, o prancūzui – 11.000 Litų. Kainas ir kitus finansavimo klausimus nustato Prancūzų mokyklos Tėvų Asociacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų