Per Jonines Vilniuje debiutuos urbanistinis festivalis „Loftas Fest“

Žinia, kuri jau daugiau nei mėnesį sklandė tarp menų fabriko „Loftas“ gerbėjų, šiandien pasitvirtino. Viktoras Diawara ir jo komanda organizuoja pirmąjį tokio pobūdžio didmiesčio festivalį. Birželio 22-24 dienomis Vilniaus Naujamiestyje esančioje „Lofto“ teritorijoje įvyks grandiozinis „Loftas Fest'12“, kuriame ant trijų scenų pasirodys ir Lietuvos, ir užsienio atlikėjai. Pastarųjų bus net daugiau nei visiems jau gerai pažįstamų lietuvių muzikantų.

„Tai bus festivalis ir po atviru dangumi, ir viduje, miesto centre per Jonines“, – trumpai pirminę festivalio idėją pristato Viktoras Vee Diawara. Kitokio formato renginys ir netradicinė jo veiksmo vieta pasiūlė daugybę galimybių. Vee Diawara sako, kad planuoja išnaudoti visus vietos siūlomus pliusus, todėl festivalis neapsiribos tik muzika. Čia bus

Kaip ir priklauso pasaulio didmiesčiuose vykstantiems muzikos festivaliams, taip pat ir į šį žmonės kviečiami atvykti dviračiu ar viešuoju transportu. Teritorijoje veiks nemokamas belaidis internetas bei džiugins dar daugelis kitų nuo miesto neatsiejamų dalykų. „Loftas Fest'12“ programoje palikta vietos ir tuo metu įsibėgėsiančiam Europos futbolo čempionatui, ir meno instaliacijoms, ir kinui, ir lounge'ui ir įvairiausiems break dance, bmx dviračių konkursams ir kitoms pramogoms. Taip pat bus galimybė visas festivalio dienas nemokamai naudotis internetu.

REKLAMA

Viktoras Diawara (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)Viktoras Diawara (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Savivaldybę papirko originalumu

„Vilnius linksmas, gyvas ir energingas miestas, todėl tikrai sveikinu naują festivalį „Loftas Fest“. Džiaugiuosi, kad šalia Joninių naktį įprastų tradicijų kepti šašlykus ir vartoti alų atsiras ir kitos laisvalaikio formos“, – specialiame vaizdo klipe festivaliui teigia renginio globėjas Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas.

Festivalio pristatyme dalyvavęs savivaldybės atstovas Gintaras Sodeika sakė, kad vien renginio pristatymo idėja - susirinkti ant stogo - rodo, kad renginio organizatoriai festivalį nori pakelti virš jūros lygio ir Joninių naktį pasiūlyti kažką nepaprasto.

„Vilniaus miesto savivaldybei nuo pat pradžių ši idėja atrodė labai simpatiška. Tai labai originalu ir šviežia - puiki alternatyva tradicinėms Joninių nakties pramogoms. Be to, “Menų fabrikas„ fabrikas visada žavi savo renginių kokybe“, – sakė G. Sodeika.

DJ Mamania (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)DJ Mamania (nuotr. Balsas.lt/Ruslano Kondratjevo)

Per tris dienas – daugiau nei 30 muzikos grupių

Festivalio idėjos sumanytojas ir pagrindinis organizatorius V. Diawara į pirmąjį muzikos festivalį mieste pasikvietė daugybę muzikantų iš užsienio. Tarp jau patvirtintų vardų yra niujorkiečių grupė „Hercules and Love Affair“, po pirmojo singlo „Blind“ 2008 m. sulaukę itin palankių kritikų įvertinimų. Jie Lietuvoje pirmą kartą atliks atnaujintą ir, kaip patys sako, galingiausią programą savo istorijoje.

Taip pat per Jonines į festivalį atvyksta švedų hip hopo meistrai „Looptroop Rockers“, sparčiai populiarėjanti indie grupė iš Didžiosios Britanijos „Dirty Goods“, islandai „Low Roar“, elektronikos ir džiazo vunderkindai iš Italijos – „Gabin“ bei dar apie 30 atlikėjų.

„Šio festivalio šūkis – „open ear“ (liet. k. – „atvira ausis“). Tad ir programa subalansuota visiem skoniam – ir dubstep muzikos gerbėjam, ir hip hopo, ir jungle, ir roko, ir subtilesnio žanro mėgėjam – džiazo bei soulo“, – toliau festivalio idėją pristato V. Diawara.

REKLAMA

Festivalyje taip pat bus ir lietuviškos muzikos - pradedant „Gatvės lygos“ scena su „G&G Sindikatu“ ir Mamania bei „Dee&Kamy“ ir baigiant rokeriais, grosiančiais „Liverpool“ scenoje. Čia taip pat išvysime ne vieną roko muzikos dievuką. Anot renginių ciklo „Liverpool“ autoriaus Lauryno Zibolio, čia indie/roko muzikos fanai bus „įkalinti“ geros muzikos.


Rašyti komentarą...
s
severija
2012-04-24 21:32:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia bus visiškas totalus gėėėris!!! jūs nerealūs!! ačiū!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų