„Juodkalnijoje buvome pirmą kartą. Vis daugiau lietuvių ten apsilanko, girdėjome tikrai gerų atsiliepimų. Iš pradžių galvojome važiuoti į Graikiją, bet nuprendėme, kad ten bus per karšta. Vyras siūlė į Albaniją, bet sakiau, kad vietoj to geriau važiuočiau į Palangą, – juokiasi ji. – Bet kadangi keliavome su draugais, radome kompromisą ir taip sugalvojome nuvažiuoti į Juodkalniją. Įspūdžiai tikrai geri.“
Kartu su vyru atostogavusi N. Pareigytė-Rukaitienė neslepia, kad šalis tiesiog alsuoja jūriniu gyvenimu.
„Šalis maža, daug vandens čia, kalnuota. Viešbučių čia tikrai netrūksta, galima pasirinkti tiek prastesnį, tiek geresnį. Išsirinkome tokį viešbutį, kuriame suvažiavę daug jaunimo. Tad dažnai reikėdavo pakartoti, ko nori, nes jie tokie pasimetę buvo.
Bet mums tai kelionės negadino, bet manau, jei Lietuvoje būtų panašiai aptarnavę, kiltų tikra pasipiktinimo banga.
Galiu pasakyti, kad jei nori geresnio viešbučio ar restorano, tikrai nesumokėsi daugiau, nei Lietuvoje, turbūt net ir pigiau“, – neslėpė žinoma moteris.
Dukros kartu nepasiėmė
Visgi buvo ir dalykų, kurie atlikėjai paliko ne itin didelį įspūdį. Vienas iš jų – ten gyvenantys vietiniai žmonės.
„Nepasakyčiau, kad vietiniai žmonės labai draugiški. Su Azija tikrai nesulyginsi – ne tokie jie paslaugūs ir šilti. Čia jei kažko žmogaus paklausi – atsako, bet ne su itin dideliu noru.
Juodkalnijoje žmonės nepasirodė tokie paslaugūs, kad kaip turbūt norėtųsi atostogose. Norėjosi, kad jie tokie atsipalaidavę būtų, kad pabendrautų daugiau, daugiau ką papasakotų“, – teigė ji.
N. Pareigytė pastebi, kad nors ir norėtųsi keliauti su visa šeima, ne į visas keliones pavyksta paimti ir dukrą Patriciją.
„Vis pagalvoju apie tą kelionę ir suprantu, kad būtų smagu grįžti čia su vaiku. Bet visgi mažai mergaitei tokios kelionės nesudaro tokių didelių įspūdžių. Manau, kad ji Klaipėdoje žymiai smagiau praleido laiką, nei būtų toje kelionėje.
Buvo labai smagu plaukioti laivais, Juodkalnijoje tikrai labai išvystyta laivų infrastruktūra – nuo vieno miestelio iki kito galima plaukti laisvai. Aišku, kainos nėra mažos – plaukimas kainuoja ir 100 eurų“, – kalbėjo moteris.
Taip pat N. Pareigytė-Rukaitienė atkreipė dėmesį ir apie miestų švarą:
„Kurortiniai miesteliai tikrai sutvarkyti, nėra šiukšlių, labai tvarkingi paplūdimiai. Galiu pasakyti, kad paskutinėmis dienomis tik per daug kaitino saulė.“
Pašnekovė pastebi, kad skrydis į šalį – taip pat patogus ir trunka vos 2 valandas, o kainuoja taip pat mažiau nei 100 eurų.
„Manau, kad visiems patiktų Juodkalnija, tikrai rekomenduočiau turint galimybę nulėkti. Aišku, kai esi darboholikas, net per atostogas pradedi galvoti apie darbus, planus namuose. Norėjome nuvykti ir į Tara upės kanjoną, bet vien nuvykti ten reikėjo bent 3 valandų, tad pagailėjome laiko. Teks tikrai nuvykti kitą kartą.
Aplankėme Skadar ežerą – jis nepaliko itin didelio įspūdžio, bet vis šis tas naujo. Aplankėme ir Budva senamiestį. Dėmesį prikaustė miesto architektūra, ten tikrai labai gražu ir tvarkinga“, – sakė pašnekovė.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!