Moksliškai įrodyta, kad diabetą geriau gydo medikės, nei medikai.
Susirgimų antro tipo diabetu nuolat daugėja. Sergantiems šia liga yra didesnė tikimybė mirti nuo infarkto ir kitų kraujotakos sistemos sutrikimų. Kad ligos gydymas būtų sėkmingas, reikia užtikrinti kraujo spaudimo, cholesterino ir cukraus kiekio kraujyje kontrolę, rašo Vokietijos dienraštis „Welt“.
Antrosios Kelno universiteto klinikos tyrime dalyvavo daugiau nei 50.000 pacienčių ir pacientų. Pasirodo, jog gydymo sėkmė labai priklauso nuo to, ar juos prižiūrėjo gydytojos ar gydytojai.
Matyti, kad pagrindiniai ligonių būklės rodikliai – cholesterino, cukraus kiekis kraujyje ir kraujo spaudimas buvo geresni, pacientams reikėjo mažiau vaistų, kai jais rūpinosi moteriškos lyties atstovės.
„Medicinoje jau buvo žinoma, jog diabeto gydymo efektyvumas priklauso nuo paciento lyties: vyrai lengviau gydomi nuo šios ligos nei moterys. Tačiau buvome nustebę, jog įtakos gydymo sėkmei turi ir gydytojo lytis“, – sako Kelno universiteto medicinos klinikos vyriausioji gydytoja Goubni Berthold.
Tyrimo autoriai gali tik spėlioti, kodėl taip yra: tikriausiai skirtumą lemia dailiosios lyties atstovių psichologiniai ypatumai. Gydant diabetą svarbi bendroji medicininė priežiūra. Todėl reikia mokėti bendrauti su pacientu, jį motyvuoti, nes geriausi rezultatai pasiekiami, kai pats ligonis aktyviai dalyvauja gydymo procese ir nori pasveikti.