• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš keletą ar juolab keliolika metų pradėjus kalbėti apie meškerių gamybą iš morkų būtum palaikytas tikru nevispročiu arba subtilų humoro jausmą turinčiu žmogumi.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šiuolaikinės technologijos tokią, atrodytų, nieko bendro su žvejyba neturinčia daržove gali paversti reikiama medžiaga. Mokslininkai David Hepworth ir Eric Whale yra sukūrę technologiją, kuri morkas paverčia meškerių gamybai tinkama biokompozitine medžiaga. Ši medžiaga pavadinta ir patentuota CURRAN™ vardu yra net tik biologiškai nekenksminga aplinkai, tačiau ir atitinka aukštus meškerykočiams keliamus reikalavimus.Biopluoštas yra submikroskopinis (tiksliau - nanoskopinis) ir yra lengvas bei tvirtas, todėl puikiai tinka meškerių gamybai.

Vis dėlto panaudoti vien tik morkas mokslininkams nepavyko ir jų gaminiai yra sudaryti iš 30% grafito ir 70% biopluošto. Tiesa, kol kas yra gaminamos tik muselinės meškerės, o pati technologija dar yra tobulinama ir jos kūrėjai teigia, jog netrukus jie galės pagaminti meškerę pagal konkrečius žvejo pageidavimus. Iš morkų biopluošto pagaminti  kotai pasižymi dukart mažesne svyravimų amplitude nei pagaminti iš anglies pluošto, tačiau išlaiko tą patį greitį (koto savybė po apkrovos sugrįžti į normalią, "ramybės" būseną). Tiesa, tokios meškerės nėra pigios. Pigiausia šiuo metu parduodama meškerė kainuoja 325 Anglijos svarus sterlingus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų