• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Penktadienį vyksiančioje konferencijoje Londone, ekspertai ketina pasisakyti prieš lokių fermas. Remdamiesi paskutiniais tyrimais jie atskleidžia, kad iš vaistinių žolelių pagaminti pakaitalai turi kur kas daugiau vertingų savybių nei lokių tulžis, kuri naudojama kinų tradicinėje medicinoje.

Penktadienį vyksiančioje konferencijoje Londone, ekspertai ketina pasisakyti prieš lokių fermas. Remdamiesi paskutiniais tyrimais jie atskleidžia, kad iš vaistinių žolelių pagaminti pakaitalai turi kur kas daugiau vertingų savybių nei lokių tulžis, kuri naudojama kinų tradicinėje medicinoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Konferencijoje jie pristatys mokslinę medžiagą, įrodančią, kad fermos turi būti uždarytos, nes lokiai ten gyvena nepakeliamomis sąlygomis. „Su lokiais elgiamasi visiškai neadekvačiai, todėl artimiausiu metu fermos turi būti uždarytos “, - tai konferencijoje ketina pasakyti gydytojas Feng.

REKLAMA

„Mūsų tyrimas atskleidžia, kad yra kitų gyvūnų bei augalų rūšių su lengvai išgaunama tulžimi, kuri taps lokių tulžies pakaitalu.“ Gydytojus ketina palaikyti ir kiti šios minties šalininkai, kurie jau seniau kovojo už lokių teises ir išlaisvino šimtus lokių iš nelaisvės.

Gydytojas Feng ketina įspėti Pasaulinės kinų tradicinės medicinos kongresą, kurio šalininkai vis tik yra įsitikinę, kad lokio tulžis yra nepamainomas preparatas nuo daugelio negalavimų, įskaitant skrandžio ligas, virškinimo sutikimus ir inkstų negalavimus. Taigi, daugelis žmonių, įskaitant ir vyriausybės pareigūnus, atsisakys priimti siūlomus pakaitalus lokių tulžiai.

REKLAMA
REKLAMA

Azijos rudieji lokiai yra laikomi ankštuose narvuose, o tulžis yra išgaunama metalinio kateterio pagalba per pilvą ar tiesiogiai ją lašinant iš atviros žaizdos. Žaizdos paliekamos atviros, kad lokiai išvystytų kokią infekciją ar ligą. Jie yra nemaitinami ir jiems neleidžiama gerti gėlo vandens, neva tokiomis kritinėmis sąlygomis organizme gaminasi daugiau tulžies.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių fermų vis dar galima rasti daugelyje Kinijos regionų ir kitų Azijos šalių. Gydytojas Feng tikina, kad žolinės alternatyvos ir tulžis iš kitų gyvūnų, tokių kaip galvijai, yra kur kas efektyvesnė ir lengviau išgaunama.

„Nors atrasti tokią pačią sudėtį turintį pakaitalą bus sunku – tai, vis tik, yra įmanoma ir mes jau esame netoli šios idėjos įgyvendinimo“, – tikina gydytojas. Gyvūnų apsaugos atstovai taip pat kovos, kad fermos būtų uždraustos.

REKLAMA

Neseniai vienas didžiausių lokių fermų Kinijoje savininkas, kuris yra ir farmacijos kompanijos vadovas, surengė protestus, siekdamas, kad bendrovė būtų įtraukta į sąrašą vertybinių popierių biržoje.

Kitas konferencijos atstovas, Azijos gyvūnams labdaros fondo steigėjas Toby Zhang sako: „Vis daugiau žmonių pasisako prieš tokį elgesį su lokiais ir Kinijos gyventojai tampa vis labiau susirūpinę gyvūnų gerovės klausimais. Šiandien netgi tradicinės medicinos gydytojai pasisako prieš lokių tulžies vartojimą.“

REKLAMA

Dar vienas lokių išlaisvinimo labdaros fondo steigėjas, Jill Robinson, sako: „Lokių gyvenimo sąlygos nepasikeitė dar nuo 1995 metų, kai pradėjome vykdyti jų išlaisvinimo programą. Jos yra siaubingos, lokiai miršta vienas po kito. Taigi, ši prekyba turi kuo greičiau baigtis.“

„Iš viso yra 54 skirtingi vaistiniai augalai, taigi, farmacininkai išties gali sukurti pakaitalą lokių tulžiai“, - priduria jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2009 metais viena iš Kinijos provincijų įsipareigojo išlaisvinti lokius, vėliau tą patį padarė Shandog provincija, kurioje fermos buvo uždarytos 2010 metais. Tačiau vis didesnį susirūpinimą kelia plačiai paplitusios fermos Azijoje. Paskutiniais skaičiavimais, Kinijoje nelaisvėje laikoma nuo 7 000 iki 10 000 lokių, tuo tarpu Azijoje net 16 000.

REKLAMA

„Traffic“ naujienų tinklas praneša, kad Kinijoje, ypač Honkonge, Malaizijoje, Mianmare ir Vietname, gausu brakonierių, kurie verčiasi šiuo verslu nelegaliai. Remiantis Tarptautinės Prekybos ir Nykstančių Laukinės Faunos ir Floros Rūšių organizacijos konvencijos I priedėliu tarptautinė prekyba lokių organais ir jų dalimis yra draudžiama. Tačiau nustatyta, kad šio draudimo plačiai nepaisoma. Vietinė prekyba lokių tulžimi yra legali, bet kontroliuojama, Kinijoje ir Japonijoje, tačiau neteisėta visose kitose šalyse.

REKLAMA

Lokių tulžis buvo naudojama kinų tradicinėje medicinoje daugiau nei 3 000 metų. Prieš 30 metų vienintelis būdas išgauti tulžį buvo užmušti lokį ir pašalinti jo tulžies pūslę. Bet jau 1980-aisiais metais Šiaurės Korėjoje pasirodė pirmosios lokių fermos, kurios greitai paplito ir Kinijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš fermų išlaisvintiems lokiams nustatytas kepenų vėžys, aklumas, dantų ir dantenų ligos. O sergančių lokių tulžis, gali būti pavojinga ir žmonių gyvybei.

„Lokių laikymas fermose yra žiaurus ir visiškai nereikalingas dalykas. Lokiai gyvena siaubingomis sąlygomis, dažnai miršta nuo kepenų vėžio. Gydytojai pabrėžia, kad žmonės, kurie vartojo sergančio lokio tulžies piliules, gali taip pat susidurti su rimtais negalavimais“, - pritaria Kinijos aktorė Joanna Lumley.

REKLAMA

Gyvūnai nusipelnė gyventi laisvai ir be baimės ar kančių. Mes visi turime prisidėti prie jų išgelbėjimo“, - sako viena ryškiausių Kinijos muzikos žvaigždžių, Karen Mok.

Middlesex Universiteto kinų tradicinės medicinos asociacijos pirmininkas, gydytojas Jidong Wu tikina, kad lokių tulžis išgaunama nežmonišku ir neetišku būdu ir tai prieštarauja kinų tradicinės medicinos išminčiai, kad turi būti išlaikyta žmonijos ir gamtos pusiausvyra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų