Pasiruoškite teatrališkai bei linksmai detektyvinei kelionei į 1950-ųjų Londoną, kur žudikai slepiasi už scenos užkulisių, ir visi – nuo režisierių iki aktorių – turi, ką slėpti.
Šio šeštadienio TV3 gero kino vakaras pakvies stebėti juostą „Žiūrėk, kaip jie bėga“. Tai – stilinga ir šmaikšti kriminalinė komedija, su meile parodijuojanti klasikinį „whodunit“ žanrą.
Įkvėptas Agathos Christie detektyvų ir teatro pasaulio, šis filmas ne tik kuria paslaptį, bet ir iš jos juokiasi su gausia doze ironijos ir netikėtų siužeto vingių.

Veiksmas vyksta tuometiniame Londone, kur legendinė A. Christie pjesė „Pelėkautai“ jau daugelį metų karaliauja teatro scenoje. Tačiau šlovę temdo kraujas, mat Holivudo režisierius Leo Köpernickas, planavęs ekranizuoti pjesę, nužudomas tiesiog teatro užkulisiuose.
Šventė detektyvų mėgėjams
Tyrimo imasi netikėtas tandemas: šiek tiek pervargęs ir viskam abejingas inspektorius Stoppard bei jo visiška priešingybė – žvali, smalsi ir entuziastinga konsteblė Stalker. Kartu jie įsivelia į teatrinių paslapčių ir egocentriškų personažų raizgalynę, kurioje visi turi motyvą, bet niekas nesako tiesos.
„Šiandien mūsų studijoje – visas būrys įtariamųjų: trys operatoriai, fotografas, plaukų stilistė, grimerė, vykdančioji prodiuserė ir net režisierė... Nieko neišleisime, kol neišsiaiškinsime, kas kaltas!“ – laidos pradžioje žaismingai paskelbs V. Poderytė-Bernatavičė.
Jai pritars ir laidos bendražygis L. Suodaitis, kuris ne tik pristatys filmą, bet ir pasidalins savo įžvalgomis.
„Šiandien – tikra šventė visiems detektyvų ir gero humoro mėgėjams. Pristatome jums kriminalinę komediją „Žiūrėk, kaip jie bėga“, kurioje – ne tik paslaptinga žmogžudystė teatro scenoje, bet ir gausybė žavių personažų, šmaikštūs dialogai bei atmosferiškas 6-ojo dešimtmečio Londonas“, – kalbės jis.
O kas geriau dera su stilinga kriminaline komedija nei ikoniškas to laikmečio Londono skonis?
Skumbrės musas su citrinų žele – taip, skamba netikėtai, bet būtent tokie patiekalai tuo metu buvo laikomi prabangos ženklu! Žuvies užkandžiai su želė savo šaknimis siekia net Viktorijos laikus, kai juos sidabriniuose padėkluose patiekdavo ištaiginguose pobūviuose.
O vėliau, pokario Londone, jie tapo elegantišku pasirinkimu teatrų baruose, menininkų vakarėliuose ir privačiuose salonuose. Tai – tarsi savotiškas „auksinio amžiaus“ kulinarinis parašas.
„Šiandien ne tik atrodome taip, lyg būtume atkeliavę tiesiai iš 6-ojo dešimtmečio, bet ir mūsų patiekalas tarsi iš to meto meniu ištrauktas! Gaminsime užkandį, kuris žavi savo istorija – nuo Viktorijos laikų iki bohemiško Londono teatro pertraukų.
Man tai net primena mūsų teatrus – kai tarp veiksmų norisi ko nors subtilaus, bet išraiškingo. Skamba gal kiek keistai, bet pažadu – nustebins! Štai jums – skumbrės musas su citrinų žele ir traškiu duonos pagardu“, – patiekalą pristatys Vaida.
Apie netikėtą šio patiekalo derinį savo nuomonę išsakys ir Laurynas, kuris neslėps šypsenos – tokio skonio jam dar neteko ragauti.
„Šioje laidoje man visada tenka atsakingas darbas – viską supjaustyti, išdarinėti, pasiruošti. Kur tik stipresnis kvapas ar keblesnė užduotis – čia jau aš. Prisipažinsiu, šiaip jau esu didelis rūkytos žuvies fanas. Perku ir valgau visokią: skumbrę, lašišą, bet su žele? Na, dar neteko ragauti. Tikrai laukia įdomi patirtis“, – šypsosis Laurynas.
Na, o kai virtuvėje ims kvepėti išskirtiniu skumbrės užkandžiu su citrinų žele, laidos vedėjai Vaida ir Laurynas nuspręs pasirūpinti ir gera intriga – jie pakvies žiūrovus į išskirtinį kino vakarą su šmaikščia, teatrališka ir netikėtumų kupina kriminaline komedija „Žiūrėk, kaip jie bėga“.
„Šis filmas tikrai ypatingas – intriguojantis, teatrališkas, kupinas ironijos. Jis primena teatro pjesę, tik perkelta į kino ekraną.
Pradžioje man jis pasirodė keistokas, bet tada prisiminiau: tai – britų filmas! Labai stilinga ir elegantiška parodija, sukurta su meile klasikiniam whodunit žanrui. Nusikaltimas, daugybė įtariamųjų, painūs ryšiai – žiūrovas nuolat vedžiojamas už nosies. Atrodo, kad kaltas vienas, paskui – visai kitas…
O finale, žinoma, paaiškėja tikroji tiesa. Smagus, netikėtas ir labai protingas filmas“, – apie juostą pasakos Laurynas.
Be to, Vaida atkreips dėmesį, kad šis filmas glaudžiai susijęs su tikra detektyvų karaliene – A. Christie.
„Agatha Christie visiškai pelnytai vadinama detektyvų karaliene – per savo karjerą ji parašė net 66 detektyvinius romanus ir sukūrė tokius legendinius personažus kaip išrankusis belgas Hercule Poirot ar smalsioji Miss Marple, kuriuos pažįsta ne tik literatūros mėgėjai, bet ir tie, kurie gal tik kartą gyvenime skaitė detektyvą.
Ši rašytoja yra tikra ikona, padariusi milžinišką įtaką visai žanro raidai“, – žavėsis Vaida.
O paskutinėje šio sezono laidoje žiūrovų laukia ne tik išskirtinis patiekalas ir intriguojantis filmas, bet ir... tikra kulinarinė dvikova tarp laidos vedėjų Vaidos ir Lauryno! Skoniai – subtilus dalykas, bet kaip dėl serviravimo? Pasirodo, čia jų nuomonės kardinaliai išsiskiria.
„Aš viską darysiu taip, kaip man atrodo teisinga: pirmiausia dedame duoną, tada žele, o tik tada – skumbrės musą. Viskas turi savo tvarką! O tu, Laurynai, daryk kaip nori – pažiūrėsim, kieno versija žiūrovams atrodys patrauklesnė“, – šmaikštaus V. Poderytė-Bernatavičė.
Kas triumfuos šioje skonių dvikovoje – klasikinis elegantiškumas ar drąsi improvizacija? Ar Vaidai ir Laurynui pavyks sukurti tobulą skumbrės muso su citrinų žele versiją? O gal šis patiekalas nustebins ne mažiau nei pats filmas?
„Gero savaitgalio receptas“ – šeštadienį, 11 val. tik per TV3!
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!