Vien tik krūtimi maitinamiems išnešiotiems kūdikiams iki pusės metų amžiaus negresia geležies nepriteklius, net jei jų mamoms jos trūko nėštumo laikotarpiu.
Tyrimas, apie kurį paskelbta „International Breastfeeding Journal” tinklalapyje, paremia mokslininkų įsitikinimą, kad daugeliui kūdikių per pirmuosius šešis mėnesius motinos pienas užtikrina tinkamą maitinimą.
Motinos piene geležies yra nedaug, tačiau kūdikiai ją įsisavina daug geriau nei geležies papildus. Be to, sveiki ir išnešioti kūdikiai gimsta turėdami pakankamai geležies atsargų pirmam jų gyvenimo pusmečiui. Papildomas geležies turintis maistas rekomenduojamas kūdikiams tik nuo pusės metų amžiaus.
Indijos mokslininkai tyrė 129 išnešiotus kūdikius - 68 mamos turėjo normalų geležies kiekį, o 61-ai jos trūko. Tos mamos, kurioms geležies trūko, vartojo geležies arba folio rūgšties papildus, tačiau visų jų kūdikiai buvo maitinami krūtimi.
Kai kūdikiai buvo pusės metų amžiaus, visų jų kraujyje geležies buvo pakankamai, praneša „Reuters Health”.
Mokslininkai daro išvadą, kad vien tik krūtimi maitinamiems kūdikiams iki pusės metų amžiaus nėra reikalo duoti geležimi praturtinto maisto, tačiau tokie papildai rekomenduojami pirma laiko gimusiems kūdikiams, kurių geležies atsargos paprastai yra menkos.
Geležies stokos mažakraujystė yra dažniausia vaikų kraujo liga, dėl kurios gali atsirasti elgesio ir mokymosi sutrikimų, padidėti infekcinių ligų rizika.
Savigydos pramonės asociacija (SPA)