„Iš tikrųjų šokoladas yra unikalus produktas, dėl ko neapsisprendžia netgi rimti žmonės mokslininkai, ar tai yra maisto produktas, ar tai yra vaistas, nes iš tikrųjų biologiškai aktyvių medžiagų šokoladas, ypač juodasis, turi labai daug“, - tvirtina neurologas profesorius Dalius Jatužis.
Pasak gydytojų, vadinamasis medicininis šokolado atgimimas prasidėjo ne taip ir seniai - maždaug prieš dvidešimt metų.Taigi, pastaruoju metu vis pasigirstantys tikinimai, kad, tarkim, valgant šokoladą, kuriame gausu antioksidantų, oda darosi lygesnė, neišsausėja ar kad kavos pupelėse esantys antibakteriniai komponentai saugo dantis – stabdo ėduonies ir akmenų susidarymą, turi realaus pagrindo.
Kita svarbi mums medžiaga, esanti šokolade - serotoninas, mat nuo jo kiekio organizmepriklauso mūsų nuotaika.
Pasirodo, juodąjį šokoladą drąsiai gali valgyti ir tie, kam linkęs padidėti kraujospūdis. Esą toks šokoladas ne kelia, o netgi šiek tiek jį sumažina. Yra ir kitų gerųjų juodojo šokolado savybių.
Tačiau vardijant gerąsias šokolado savybes, užuot puolus jį valgyti plytelėmis, dietologai ragina stabtelėti ir susimąstyti.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.