Stano įsitikinęs – jei ne Sausio 13-osios dienos įvykiai, po kurių Lietuva išsikovojo laisvę, tai nebūtų tokio atlikėjo, kaip Stano, ir niekas nežinotų jo dainų.
Kai 1941 m. jo šeima buvo ištremta iš Lietuvos į Sibirą, vėliau grįžti į gimtinę niekas jai nebeleido. Viskas pasikeitė tik prasidėjus Sąjūdžiui – tuomet Vilniuje atsidarė Pasaulio Lietuvių namai, kuriuose mokėsi vaikai iš įvairių šalių: Brazilijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos ir kt. Tarp jų pateko ir Stano, kuris ten atvyko būdamas vos dešimties metų, būtent po istorinės Sausio 13-osios.
„Manau, kad tai buvo vienas reikšmingiausių įvykių Lietuvos istorijoje. Kaip ir praėjus daugeliui metų mes atsimename Žalgirio mūšį, taip ir praėjus tūkstančiui metų visi atsimins Sausio 13-osios įvykius. O prisiminę juos žmonės atras savyje daug stiprybės ir didžiuosis savo tauta,“ – sakė atlikėjas.
Stano neslepia, kad dažnai girdi sakant, jog jis nėra grynakraujis lietuvis, nes jo mama – rusė, o tėvas – lietuvis.
„Tačiau širdyje aš jaučiuosi esąs pats tikriausias lietuvis. Ir neįsivaizduoju už Lietuvą geresnės vietos, kurioje galėčiau gyventi ir kurti muziką,“ – patriotiškai teigė daugybę hitų sukūręs dainininkas.