REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimas parodė, kad pavojingi vyrai naudoja gudrią schemą, kad galėtų priimti vienišas ir pažeidžiamas ukrainietes moteris, bėgančias nuo Putino invazijos, o „30% tokių vyrų Junginėje Karalystėje yra vyresni nei 40 metų“.

Tyrimas parodė, kad pavojingi vyrai naudoja gudrią schemą, kad galėtų priimti vienišas ir pažeidžiamas ukrainietes moteris, bėgančias nuo Putino invazijos, o „30% tokių vyrų Junginėje Karalystėje yra vyresni nei 40 metų“.

REKLAMA

Pranešama, kad vyrai, anksčiau apkaltinti prievarta ar smurtu šeimoje, rašė žinutes vienišoms 20–30 metų amžiaus ukrainietėms „Facebook“ grupėse, specialiai sukurtose siekiant palaikyti ryšį su „Homes for Ukraine“ rėmėjais ir namų šeimininkais. Kai kurios moterys pabėgėlės net tapo benamėmis, kai nutrūko santykiai su šeimininkais arba dėl to, kad būstas nebuvo tinkamai patikrintas, rašo dailymail.co.uk.

Nustatyta, kad kiti namai visiškai netinkami ukrainiečiams, pabėgusiems nuo karo, o viena dviejų vaikų mama teigė, kad visa jos šeima turėjo miegoti viename mažame kambarėlyje šalia virtuvės, nors tikėjosi atskirų miegamųjų.

REKLAMA
REKLAMA

Ji pridūrė, kad visi namai buvo užpildyti nacių nuotraukomis ir sovietiniais simboliais, ir BBC pranešė: „Aš nesijaučiu saugi“.

BBC atsakingas darbuotojas sakė, kad yra „labai daug labai jaunų, labai gražių merginų“, kurios ieško rėmėjo tokiose platformose kaip „Facebook“, ir į paieškas dažnai sureaguoja daug žmonių. Benamių labdaros organizacija „Positive Action in Housing“ teigė, kad vyrai nusitaiko į jaunas ukrainietes, kurios socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbia savo nuotraukas ieškodamos pasiūlymų. Vienas „šeimininkas“ teigė esąs gydytojas, turintis „didelį tuščią namą“, ir pasiūlė nakvynę, maistą ir mėnesinę pašalpą kaip „susitarimo“ dalį – šis terminas dažnai vartojamas nusakant seksualinę veiklą.

REKLAMA

Iš Ukrainos pabėgusi 25 metų Olena susirado savo rėmėją per „Facebook“, kai paskelbė savo nuotrauką ir trumpą informaciją. Nors ji buvo priblokšta, kiek atsakymų gavo, ji taip pat sunerimo sulaukusi žinučių iš vienišų vyrų, norinčių ją priimti.

Vienas vyras rašė: „Esu vienišas ir gyvenu vienas. Tikiuosi, kad tai nėra problema. Mano butas mažas, bet galiu padėti tau arba kam nors vienam.“

Kitas rašė: „Aš gyvenu vienas trijų kambarių bute Londono centre ir mielai padėsiu jums apgyvendinti ir parūpinsiu visa kita, ko jums prireiks“. Kai kurie ir toliau jai rašė žinutes net po to, kai ji pranešė suradusi būstą, prašydami išsamesnės informacijos apie adresą, kuriuo persikels.

REKLAMA
REKLAMA

Pavojinga schema

Labdaros organizacijos vadovė pavadino schemą „Homes for Ukraine“ „pavojinga“ ir sakė, kad ją „šokiravo tai, kad nėra apsaugos patikrinimo“. Tai įvyko po to, kai Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra praėjusį mėnesį perspėjo apie „daugėjančius pranešimus apie tai, kad ukrainietės moterys jaučia pavojų dėl savo rėmėjų“. Jungtinių Tautų vyriausiasis pabėgėlių komisaras paragino „būtinumą taikyti tinkamas apsaugos ir tikrinimo priemones, apsaugančias nuo išnaudojimo, taip pat tinkamos paramos rėmėjams“.

Boriso Johnsono vyriausybė kovo mėnesį paskelbė, kad pagal šią schemą bet kas Anglijoje gali priimti šeimą ar asmenį, jei jis sutiks su būsto ir teistumo patikrinimu. Reaguodamos į tai, vietiniai paramos tinklai ir asmenys sukūrė daugybę „Facebook“ grupių – tai tapo vienu iš pagrindinių būdų sujungti ukrainiečių šeimas ir britų rėmėjus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Manoma, kad kai kurios tarybos kovoja su išteklių stygiumi tinkamai apgyvendintiems pabėgėliams. JK vyriausybės pareigūnas BBC sakė, kad buvo imtasi apsaugos priemonių, įskaitant „Visų rėmėjų vidaus tarnybos saugumą ir asmens patikrinimą prieš išduodant vizas“ ir bent vieną tarybos apsilankymą rėmėjo nuosavybėje.

Vienoje „Facebook“ grupėje, sukurtoje padėti susilyginti su Ukrainos pabėgėliais, BBC News rado potencialų rėmėją, kuris, atrodo, gyvena vieno kambario bute ir paskelbė kelis pasiūlymus priimti jaunas moteris. Teigiama, kad jis buvo teistas daug kartų, tarp jų ir vagystė ir suviliojimas. Policijos įrašai rodo, kad šis vyras tariamai nešiojo arbaletą ir grasino buvusiai savo partnerei, nors manoma, kad jokių tolesnių veiksmų nebuvo imtasi.

REKLAMA

Kitas vyras Mančesteryje prisijungė prie kelių „Facebook“ grupių ir siūlė laisvą kambarį eilei jaunų, vienišų ukrainiečių moterų. Jis taip pat buvo pažinčių svetainės „Single Ukrainian Women“ narys. Nežinoma, ar kuris nors iš šių vyrų buvo pričiuptas veikiantis pagal schemą „Homes for Ukraine“.

Tarybos turi patvirtinti kiekvieną nuosavybę ir atlikti atskleidimo ir draudimo tarnybos (DBS) patikrinimus visiems galimiems prieglobsčiams, apie kuriuos jie žino, įskaitant tuos, kurie išdaliname per „Facebook“. Tačiau pagrindinės DBS patikros yra ribotos, o sustiprintos patikros reikalaujama tik tuo atveju, jei dalyvauja vaikai. Vienas šaltinis teigė, kad pagrindinis DBS patikrinimas nesukėlė susirūpinimo dėl 50 metų amžiaus vyro, pasiūliusio priimti jauną ukrainietę.

REKLAMA

Tačiau kai darbuotojai atliko išsamesnį socialinių paslaugų įrašų patikrinimą, jie rado daugybę skundų prieš jį, tarp jų ir dėl ​​smurto šeimoje.

Viename savanorio, padedančio naujiems atvykėliams, žinutėje buvo rašoma: „Su manimi susisiekė jauna moteris, kuri atvyko šeštadienį. Ji norėjo pakeisti šeimininką. Paklausiau, kokia problema, ir ji man atsiuntė vaizdo įrašus. Namas nepraeitų patikrinimo, net jei jame būtų apgyvendintas šuo.“

Pabėgėlė, kuri prašė neskelbti savo pavardės, pridūrė: „Ji yra malonus žmogus, tačiau jos namuose yra labai daug netvarkos. Reikia daug remonto. Negalėjau eiti į virtuvę. Aš negalėjau čia gyventi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš Lenkijos atvykusi Mira Kozlovska, Jungtinėje karalystėje gyvenusi 21 metus, siūlo paremti pabėgėlius savo pačios namuose. Šiuo metu ji padeda kitiems rasti tinkamus rėmėjus socialiniuose tinkluose.

Ji sakė BBC: „Ką tik pamačiau įrašą apie tai, kaip rėmėjas nori, kad šeima visą dieną būtų lauke, o ne namuose. Kita mergina kalbėjo apie tai, kad jos kambaryje net nebuvo durų ir privatumo. Kitas naujai atvykęs pabėgėlis sakė: „Atvykus pamatėme, kad lovos nėra, tik čiužinys ant grindų. Bute šalta ir kai įsijungdavau šildytuvą, jis skleisdavo siaubingą ūžesį. Virtuvėje nėra maisto, o pinigų neturime“.

Robina Qureshi, „Positive Action in Housing“ vadovė, schemą pavadino „pavojinga“. Tai išplaukia iš pranešėjo, atsakingo už jos vietos pabėgėlių planą, tvirtinimų, nerimaujant, kad tai „didelis piktnaudžiavimo atvejis“, nes trūksta apsaugos priemonių pabėgėliams apsaugoti. Pranešėja, dirbanti Midlendo taryboje, sakė, kad daugiau nei kas ketvirtas iš 40 Vidaus reikalų ministerijos vietinei valdžiai perduotų atvejų rodo, kad jaunas, 20-30 metų moteris apgyvendina vyresni nei 50 metų vyrai.

Ji teigė besibaiminantis, kad ši schema gali tapti „visišku moterų išnaudojimu“. Nors ji įsitikinusi, kad dauguma žmonių, siūlančių savo namus, tai daro iš gerumo, ji nerimauja, kad kai kurie gali turėti blogų ketinimų.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų