• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įprasta manyti, kad kai vaikai renkasi studijas, tėvų vaidmuo apsiriboja palaikymu, patarimais ir  kartais – finansine pagalba, jei jos prireikia. Tačiau kartais viskas vyksta kiek kitaip: sugrįžti į universiteto auditoriją nusprendžia patys tėvai – vieni siekdami karjeros pokyčio, kiti tiesiog iš noro augti. Ir nesvarbu, kas paskatina tėvus gilinti žinias, sprendimas mokytis turi vieną itin reikšmingą „šalutinį“ poveikį – tampa įkvėpimu vaikams. 

Įprasta manyti, kad kai vaikai renkasi studijas, tėvų vaidmuo apsiriboja palaikymu, patarimais ir  kartais – finansine pagalba, jei jos prireikia. Tačiau kartais viskas vyksta kiek kitaip: sugrįžti į universiteto auditoriją nusprendžia patys tėvai – vieni siekdami karjeros pokyčio, kiti tiesiog iš noro augti. Ir nesvarbu, kas paskatina tėvus gilinti žinias, sprendimas mokytis turi vieną itin reikšmingą „šalutinį“ poveikį – tampa įkvėpimu vaikams. 

REKLAMA

„Jei ne mamos pavyzdys, nežinau, kokį kelią būčiau pasirinkusi“, – sako studentė Eva, kartu su mama sutikusi pasidalinti savo šeimos istorija.

REKLAMA
REKLAMA

Kai pokytis įkvepia artimiausius

Kartais pokyčiai prasideda ne nuo staigaus sprendimo, o nuo vidinio kirbėjimo – klausimo, ar tikrai viskas gyvenime taip, kaip norėtųsi. Būtent taip nutiko Evos mamai Sonatai Andriuškevičienei. Ilgus metus dirbusi švietimo srityje, ji vis dažniau pagalvodavo, kad norėtų profesinių permainų ir platesnių galimybių.

REKLAMA

Nors mokslai universitete jau atrodė praeities etapas, S. Andriuškevičienė nusprendė ryžtis studijuoti. Sonata atvira – toks žingsnis ne vienam buvo netikėtas.

„Dirbdama švietime vis dažniau pagaudavau save galvojančią – ar tikrai einu ten, kur noriu? Atrodė, kad viskas tvarkoje, bet viduje jutau, kad norisi kryptingesnio kelio. Nors niekur neskubėjau, atsargiai žvalgiausi ir svarsčiau, netikėtai išgirdau apie Švietimo lyderystės programą ir pagalvojau: kodėl gi nepabandžius?“ – pasakoja Sonata.

REKLAMA
REKLAMA

S. Andriuškevičienė neslepia – sugrįžti į studijas po ilgos pertraukos buvo iššūkis. „Teko derinti paskaitas su darbu, šeima, visa kasdienybe, bet ši patirtis tapo didžiuliu postūmiu man pačiai – buvau pakviesta vadovauti Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centrui. Taip net ir to nenorėdama parodžiau, kad augimas niekada nesustoja, o drąsa leistis į naujoves gali atnešti daug gerų permainų“, – dalijasi ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pašnekovė šypteli – jos sprendimas mokytis netruko įkvėpti ir aplinkinių. Gilindama žinias ISM universitete, Sonata dukrai Evai vis paminėdavo apie galimybę prisijungti prie universiteto verslumo klubo. „Iš pradžių sakiau, neisiu, čia ne man. Bet vis tiek galiausiai išdrįsau pabandyti, nuėjau ir pasilikau ten trejiems metams“, – juokiasi Eva.

REKLAMA

Pasak E. Andriuškevičiūtės, paskatinta mamos nėrusi į naują veiklą, verslumo klube ji pirmą kartą pajuto, kad verslas gali būti kūrybiškas ir įdomus. „Čia ėmė aiškėti, ką norečiau mokytis ir kur save matau ateityje. Todėl kai atėjo metas rinktis universitetą, tas pats, kur studijavo mama, atrodė savaime suprantamas sprendimas. Ne iš pareigos, o todėl, kad mačiau, kaip mamai ten sekėsi, kaip ji keitėsi. Norėjosi būti tokioje pat aplinkoje“, – sako šiuo metu verslo vadybą ir rinkodarą studijuojanti Eva.

REKLAMA

Šiandien Eva aktyviai įsitraukusi į universiteto gyvenimą. Ji neslepia – būti aktyvia bendruomenės dalimi jai patarė ir mama. O ir nieko keisto – juk abi su mama išgyveno panašią patirtį. O Andriuškevičių namuose daug kalbama apie mokslus ir studijas? Eva nusijuokia – kartais net per daug, bet šie pokalbiai jai itin brangūs.

„Su mama tikrai daug kalbame apie tai. Ji ne tik patarimais dalijasi, bet ir pasakoja apie savo patirtį, apie bendruomenę, santykį su dėstytojais. Nors niekas niekada nesakė, kad turiu daryti tą patį, bet jos pavyzdys tiesiog įkvėpė. Man tokie pokalbiai labai vertingi“, – sako Eva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia Sonata tik šypteli darkart įsitikinusi, kad tėvai savo vaikams vertingiausias pamokas ir žinias gali perduoti per tik savo pavyzdį ir gebėjimą nebijoti pokyčių.

„Svarbiausia, kad gyvenime vaikai darytų savus pasirinkimus. O mes, tėvai, kartais galime padėti ne pamokymais, o buvimu šalia. Savo pavyzdžiu rodyti, kaip svarbu niekada nesustoti siekiant svajonių“, – šypteli Sonata.

REKLAMA

Namuose – pokalbiai apie studijas

Panaši istorija nutiko ir kitoje šeimoje, tik šįkart pokyčių kelionę pirmasis pradėjo tėtis. Rinkodaros ekspertas, neuromarketingo populiarintojas Lietuvoje Rytis Buračas prieš kelerius metus nusprendė sugrįžti į universiteto auditoriją. Rytis pasakoja, kad sprendimas grįžti į studijas atėjo ne iš sentimentų, o iš labai aiškaus poreikio.

REKLAMA

„Dirbdamas su JAV rinka, pamačiau, kiek daug durų atveria magistro laipsnis. Kai atsirado galimybė tokias studijas baigti Lietuvoje, net ilgai nesvarsčiau – tiesiog pasinaudojau proga. Ir dabar džiaugiuosi būdamas vienas iš pirmosios ISM Executive MBA, Vadovų magistrantūros, studijų laidos studentų“, – pasakoja Rytis.

Jo sprendimas tapo įkvėpimu ir dukrai. Ieva su šypsena dalijasi, kad nuo mažens girdėdavo tėčio pasakojimus apie marketingo projektus, kūrybinius sprendimus, apie tai, kaip gimsta idėjos, o vėliau ir apie studijų atradimus. Būtent šie pokalbiai ir kasdieniai pavyzdžiai lėtai, bet užtikrintai formavo jos pačios interesus, tad atėjus metui pačiai rinktis studijas, ilgai svarstyti neteko. „Man tai atrodė savaime suprantamas pasirinkimas – čia studijavo tėtis, tad apie viską jau daug žinojau, mačiau jo kelionę, jo atradimus. Tai man atrodė pačiai labai artima“, – pasakoja Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ieva priduria, kad jos sprendimą pastūmėjo ir papildoma galimybė – Verslių šeimų stipendija, skirta tiems, kurių šeimos narys yra baigęs ISM universitetą. Tai ne tik finansinė pagalba, bet ir simbolinis ryšys tarp skirtingų kartų, studijavusių tame pačiame universitete. „Aišku, buvo šioks toks jaudulys, ar tikrai ją gausiu, bet kai gavau, pasijutau tvirčiau. Tai buvo tarsi patvirtinimas, kad einu teisingu keliu“, – prisimena ji.

REKLAMA

Šiandien Ieva studijuoja verslo vadybą ir rinkodarą, aktyviai dalyvauja universiteto gyvenime – prisideda prie įvairių projektų, lankosi renginiuose, bendrauja su dėstytojais ir bendrakursiais. Pasukusi tėčio keliu, Ieva džiaugiasi, kad iki šiol juos vienija pokalbiai apie marketingą ir studijas.

„Mūsų pokalbiai dažnai sukasi apie tai, kuo gyvename. Kartais jis manęs klausia, kaip sekasi studijos, o aš – kas įdomaus įvyko jo darbe. Tai vyksta visiškai natūraliai – atrodo, kad mokomės vienas iš kito tiesiog būdami kartu. Ir tai – viena gražiausių šios bendros kelionės dalių“, – dalijasi Ieva.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų