KAM kompensuoja studijų kainos ar jos dalies apmokėjimo arba paramos teikimo studentams, studijuojantiems aukštosiose mokyklose pagal krašto apsaugos sistemai reikalingų specialybių studijų programą.
Ministerijos teigimu, tai itin aktualu jaunimui, kurie įstoja į valstybės nefinansuojamas vietas.
Siekiant gauti studijų kompensavimą, studijos privalo turi būti nuolatinės, taip pat yra pasirašoma trišalė sutartis tarp studijų siekiančio asmens, krašto apsaugos ministerijos ir aukštosios mokyklos, į kurią stojama.
Studentas įsipareigoja studijų metu baigti trejų metų trukmės jaunesniųjų karininkų vadų mokymus, o po studijų ir jaunesniųjų karininkų vadų mokymų kursų, tapus karininku, pasirašyti penkerių metų kontraktą profesinėje karo tarnyboje.
Šia parama, anot ministerijos, gali pasinaudoti ne tik studijuoti ketinantys, bet ir jau besimokantys studentai: gauti paramą galima ir baigus, tarkime, pirmą kursą, svarbu pasirašyti trišalę sutartį, tuomet atsiranda galimybė gauti finansavimą. Sąlygos baigti jaunesniųjų karininkų vadų mokymų kursus ir pasirašyti penkerių metų kontraktą profesinėje karo tarnyboje lieka.
Tarp studijų programų, pagal kurias studijuojantiems studentams gali būti apmokama studijų kaina ar jos dalis arba teikiama parama: jūrų laivavedyba, laivų energetinių įrenginių eksploatavimas, autotransporto elektronika, automatikos ir elektros inžinerija, statybos inžinerija, klimatologija ir hidrologija, elektronikos inžinerija ir technika, kompiuterių inžinerija, informacinės ir ryšių technologijos, informatikos sistemos, skrydžių valdymas, informacijos sistemos ir kibernetinė sauga, kibernetinės sistemos ir sauga, programų inžinerija, informacinės technologijos, informacinių sistemų inžinerija, šeimos medicinos rezidentūra, psichiatrijos rezidentūra, vidaus ligų rezidentūra, oftalmologijos rezidentūra ir radiologijos rezidentūra.
„Tvirtos gynybos pagrindas – motyvuoti, profesionalūs kariai. Todėl skatiname jaunimą rinktis karjerą bei studijas, kurios būtų artimos ir reikalingos kariuomenei“, – pranešime cituojamas krašto apsaugos viceministras Karolis Aleksa.
„Lietuvai reikalingi jauni, talentingi specialistai, kurie ne tik įgytų reikalingas žinias, bet ir būtų pasiruošę savo žiniomis ir įgūdžiais prisidėti prie valstybės gynybos. Tik taip galėsime užtikrinti, kad Lietuvos kariuomenė bus ne tik gerai aprūpinta technologiškai, bet ir stipri savo žmogiškųjų resursų potencialu“, – teigė jis.
Anot KAM, Lietuvos kariuomenės stiprinimas yra vienas svarbiausių tikslų, siekiant apsaugoti šalį nuo geopolitinių grėsmių ir užtikrinti jos saugumą, todėl svarbu ne tik modernios ginkluotės įsigijimas, bet ir dėmesys kariuomenės personalui, skatinimas jaunimą rinktis darbą ar studijas, artimas bei reikalingas kariuomenei.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!