Delikatesas ar absurdas? Pasiruoškite: listverse.com pristato gyvūnus, kuriuos žmonės ruošia ir valgo gyvus...
10. Sannakji
Sannakji yra Korėjoje gaminamas patiekalas. Pagrindinis jo komponentas – nakji (mažas aštuonkojis), patiekiamas su sezamų sėklomis ir aliejumi. Paprastai aštuonkojui nukapojamos kojos ir iš karto atnešamos klientui. Būna atvejų, kai patiekiamas ir visas aštuonkojis.
Pagrindinis šio patiekalo ypatumas yra tai, kad kramtant čiuptuvai vis dar juda. Tačiau reikia nepamiršti, kad ant čiuptuvų esantys siurbtukai taip pat vis dar funkcionuoja ir kąsnis tiesiogine žodžio prasme gali užstrigti valgančiojo gerklėje.
9. Jūros ežiai
Italijoje tapo populiarus savarankiškai eiti į jūrą ir prisirinkti jūros ežių bei juos valgyti. Kadangi valgomoji dalis – ikrai yra ežio viduje, galima įsigyti specialų įrankį jiems „atidaryti“ arba tiesiog pasinaudoti žirklėmis.
Rastus ikrus galima valgyti šaukštu, tačiau dauguma žmonių juos išlaižo. Taip ekstremaliai skanaujant reikėtų nepamiršti, kad jūros ežių spygliai yra labai aštrūs.
8. Odori Ebi
Odori Ebi yra sashimi tipas, kai patiekiama jauna krevetė. Krevetės kiautas yra nuimamas, kartais nuimama ir jos galva. Šios dalys gali būti greitai iškepamos ir patiekiamas kartu su likusia krevetės dalimi, kuri valgant vis dar judina kojytes ir antenas. Kartais tokios krevetės yra mirkomos sake, kad būtų apsvaigintos ir jas būtų lengviau suvalgyti. Krevetė numiršta tik sukramtyta.
Odori Ebi yra brangus patiekalas, nes norint patiekti dar gyvas krevetes jas reikia labai greitai ir kokybiškai paruošti.
7. Girtos krevetės
Girtos krevetės primena anksčiau minėtą patiekalą, bet yra keli esminiai skirtumai. Pirmiausia šis valgis yra kilęs iš Kinijos, o ne iš Japonijos ir krevetės ne visada patiekiamos gyvos. Jei jau patiekiamos gyvos, tai visuomet Baijiu – 40–60 procentų alkoholio turinčio gėrimo – dubenyje.
Kitas pagrindinis skirtumas yra porcijų dydis: šiam patiekalui naudojamos suaugusios krevetės. Jų patiekiama apie 10, tad šis patiekalas gali būti laikomas pagrindiniu, o ne užkandėle (Odori Ebi).
Pagrindinis skirtumas yra tai, kad šiuo atveju krevetės yra kur kas aktyvesnės. Jos šokinėja aplinkui, o klientas turi jas sugauti ir susigrūsti į burną. Jei nesugebėjote gerai sukramtyti – krevetės gali judėti ir prarytos. Žavinga...
6. Noma salotos
„Noma“ restoranas, pirmiausia įsikūręs Kopenhagoje (dabar plintantis po pasaulį), trejus metus iš eilės buvo išrinktas geriausiu restoranu pasaulyje, tad mažai stebėtina, kad jo virėjai nuolat pateikia inovatyvių idėjų.
Viena iš inovacijų – skruzdžių salotos. Restorano klientams patiekiamos salotos su ropinėjančiomis skruzdėlėmis. Prieš tai skruzdės yra pašaldomos, kad ropinėtų lėčiau. Jų skonis turėtų priminti citrinžolę. Bet kokiu atveju faktas išlieka toks pat: jums patiekiamos per salotų lapus ropinėjančios skruzdėlės.
Vabzdžiai valgomi daugelyje šalių ir kultūrų, tačiau retai kur už tokį patiekalą teks sumokėti apie 300 dolerių.
5. Casu Marzu
Casu Marzu yra tradicinis Sardinijos sūris, pagamintas iš avių pieno. O valgomas jis su... lervomis.
Pagamintas sūris laikomas tol, kol ima pūti. Vadinamosios sūrio musių lervos (Piophila casei) yra paleidžiamos į sūrį, kad padėtų suskaidyti riebalus. Jos pragraužia sūrį, taip jį suminkština ir padeda išsiskirti skysčiui, žinomam kaip lagrima (ašara). Kai kurie žmonės prieš skanaudami šio sūrio bent išrenka lervas, o kiti – suvalgo viską. Tai darant patartina užsimerkti, nes lervos gali iškristi bandydamos pasprukti.
4. Varlių sashimi
Šis patiekalas taip pat yra gana žymus. Varlė laikoma šaldytuve, kol kas nors užsisako patiekalą. Tada ji išskrodžiama ant šalto padėklo. Gabaliukai, reikalingi sashimi, išimami, o iš likusios varlės dalies verdama sriuba.
Kai kuriems žmonėms faktas, kad gyva varlė išmėsinėjama vien dėl kulinarinių pageidavimų, yra sunkiai suvokiamas dalykas. Tačiau viskas tuo nesibaigia – patiekalui šalia kitų dalių priklauso ir vis dar pulsuojanti varlės širdis.
3. Ikizukuri
Dar vienas sashimi tipas. Ikizukuri reiškia „pagaminta gyva“. Tai žuvies patiekalas. Restoranuose gausu akvariumų, prie kurių galima prieiti ir išsirinkti žuvį, kurią norėtumėte matyti ant savo pietų stalo.
Kai tik žuvis būna pasirinkta, šefas ją išmėsinėja ir iškart serviruoja klientui. Pagrindinis Ikizukuri aspektas – šefas atpjauna kelis gabaliukus žuvies, tačiau ją pačią palieka beveik nepaliestą. Gabalėliai turi būtų taip išpjauti, kad valgantis asmuo galėtų matyti pulsuojančią žuvies širdį ir judančią burną.
2. Ying Yang Yu
Visi žinome ying ir yang idėją, kuri šiuo atveju reiškia „negyvą ir gyvą žuvį“. Ying Yang Yu žuvis yra iškepta, išskyrus galvą. Šispatiekalas patiekiamas su saldžiarūgščiu padažu, kol žuvis dar yra visiškai gyva ir judina galvą. Ji ruošiama labai greitai ir atsargiai, kad nebūtų pažeisti žuvies vidaus organai ir ji išliktų gyva dar apie pusę valandos. Pagrindinė šių patiekalų paplitimo priežastis – restoranai galėjo pasigirti, koks šviežias yra juose patiekiamas maistas. Pastaraisiais metai šis patiekalas buvo vertinamas labai prieštaringai, tačiau išlieka itin populiarus.
1. Austrės
Austrės dažnai patiekiamos gyvos, mat labai greitai genda. Kai jų geldelės yra atidaromos, jos gali išgyventi dar gana ilgai, tačiau vos jas atskyrus moliuskai pradeda mirti. Kai kuriuose restoranuose galima matyti austres, patiekiamas su geldelėmis.